AAA - ČLEN

 

 

 

 

   

  

 

ANTIKVITY ART AUKCE

VSTUP * Společnost AAA *  UpozorněníKontaktTermíny, katalogy, prodeje * Místo prohlídky a aukce


 

 

SDĚLENÍ

Prodejna AAA OSTRAVA je od září 2019 přemístěna z Českobratrské 19 na náměstí Monsignore Šrámka 5

Připravujeme aukce v Brně a Ostravě

 

 

 

 

 

Uskutečnila se

výstava kreseb Jana Zrzavého Brno 17. 12. 2019 – 31. 1. 2020,

130. aukce v Ostravě 22.12.2019,

výstava jednoho obrazu, Jan Zrzavý, Obecní dům Praha, listopad 2019

 

 

 

   

  

 

 

Katalog

prospekT

 

V aukcích nabízíme

 

OBRAZY, SKLO, PORCELÁN

ŠPERKY, DROBNÉ PŘEDMĚTY

SOCHAŘSKÁ DÍLA

FOTOGRAFIE

KURIOZITY

a další

 

 

8 Zasněžené náměstí ve starém městě

olej na plátně, signováno  Fery Klöckner, datováno 1915

55 x 65 cm, vyvolávací cena 2700 Kč

 

 

  

       

 

 

     

 

 

PŘÍJEM ZBOŽÍ

V našich prodejnách PRAHA - BRNO - OSTRAVA trvale přijímáme zboží do podzimních aukcí:

kresby - olejomalby - grafiky, sochařská díla, předměty s náboženskou tématikou,

šperky - bižuterii, sklo, porcelán, keramiku, dřevo, kov, stříbro, zlato,

sběratelské kolekce, kuriozity

 

         
 

 Nabídky a prodeje z předchozích aukcí, popisy i fotografie, texty připravené k tisku jsou k dispozici

na Termíny, KATALOGY, prodeje

Informujte se v našich prodejnách o dostupnosti děl z minulých aukcí 

 
     

 

 

Limity na jednotlivé položky do aukce přijímáme běžným způsobem,

výše zálohy bude sjednána individuálně, dražit lze po předchozí domluvě i telefonicky

  

 
 

 

Může se stát, že při otevření katalogu se Vám stránka, případně některé fotografie, nezobrazí, i když by již měly být dostupné.   ….. většina počítačů si totiž „pamatuje“ předcházející stav a ne vždy „ztrácí čas“ opětovným načítáním stránek, které má ve své paměti uložené .

..

Možné řešení:

  • Umístění kurzoru na obrazovce

  • klepnutí na pravé tlačítko myši  -  rozevře se nabídkový seznam

  • výběr vhodného slova z nabízených: aktualizovat - znovu načíst - znovu načíst rám - obnovit - refresh - kombinace slov s podobným významem donutí počítač načíst stránku znovu

 

 

TOP

 

 

VÝSTAVY

  

 

Jan Zrzavý: Neznámé práce – II. část

Výjimečný soubor kreseb, který získal na 44. Veletrhu ANTIQUE (11/2019) Hlavní cenu odborné veletržní komise.

 

Výstava

 

17. 12. 2019 – 31. 1. 2020,

Jílová 2, Brno,

otevřeno po-pá 13.00-17.00

 

 

Ve dnech 24. 12. 2019 – 5. 1. 2020,

jakož i mimo běžnou otevírací dobu,

je možno si domluvit individuální prohlídku

na +420 602 755 594.

 

 

Celkem je k vidění více než 100 kreseb a několik grafik včetně zkušebních tisků. Jedná se o II. část neznámých prací, jejichž první část naše společnost představila veřejnosti v roce 2000 na velké výstavě cca 650 kreseb v Dejvické galerii Vincence Kramáře v Praze. K tehdejší výstavě byl vydán stejnojmenný katalog obsahující nejen reprodukce vystavovaných prací, ale i řadu materiálů ze soukromého archivu včetně fotografií a osobní korespondence Jana Zrzavého. Velkou část tohoto souboru následně získala Národní galerie darem do svého vlastnictví. 

 

Část prací, které Vám představujeme nyní, byly vystaveny i na první výstavě v roce 2000 a jsou publikovány v Katalogu neznámých prací Jana Zrzavého. Druhá část představovaných kreseb je v letošním roce vystavována a nabízena poprvé. Jedná se o výjimečný soubor, ve kterém jsou zastoupeny autonomní kresby, přípravné kresby k význačným dílům a kresby, které byly použity jako ilustrace či posloužily jako předloha k ilustracím. Zastoupena jsou téměř všechna tvůrčí období Jana Zrzavého.

 

Mezi nejlepší vystavované práce bezpochyby patří mimořádně velká kresba uhlem „Ostravské haldy“, 54 x 73,5 cm (s rámem 114 x 134 cm), signovaná monogramem JZ a datovaná 1951. Jan Zrzavý poprvé objevil krásu ostravské industriální krajiny počátkem 30. let. K tomuto tématu se vrátil opět počátkem 50. let, kdy v roce 1950 vytvořil nejznámější z Ostravských hald – temperu na plátně (78 x 105 cm), jež je majetkem Národní galerie v Praze. Datace kresby z oceněného souboru dokládá, že se nejedná o studii, ale o samostatné umělecké dílo.

 

Unikátní je i studie k jednomu z nejdůležitějších témat Jana Zrzavého - „Poslední večeře“ o velikosti 11,5 x 13,5 cm (s rámem 31 x 30,5 cm), kresba tuší a perem na papíře.  Kresba „Čtyři bohové na lovu“, v unikátní adjustaci, je sice variantou k stejnojmennému dílu (tužka, akvarel) ve vlastnictví Národní galerie v Praze, ale i sama o sobě je výjimečným uměleckým dílem.

 

Samostatnou kapitolou je Zrzavého ilustrační tvorba. Knihy pro něj byly doslova nedílnou součástí života. Zrzavého cílem bylo pomocí ilustrací pozdvihnout zážitek z četby na novou, vyšší úroveň. Jak již bylo řečeno výše i tato část jeho práce je na výstavě zastoupena. K vidění jsou například ilustrace ke knize „Islandský rybář“ od Pierra Lotiho, který v tomto románu zpracoval drsný život bretaňských rybářů pravidelně opouštějících své domovy, aby se vydali za obstaráním obživy do divokých vod kolem Islandu. Kniha je na výstavě rovněž k nahlédnutí.

 

Jan Zrzavý je pro naší společnost doslova srdcovou záležitostí. Je to autor, u kterého máme pocit, že díky práci se stovkami jeho kreseb, se nám podařilo nakouknout takříkajíc „pod pokličku“ a alespoň trochu porozumět jeho přístupu k umělecké tvorbě. Je to autor, jehož obdivujeme a u něhož jsme přesvědčeni o jeho nezastupitelnosti nejen na české výtvarné scéně, ale i na té evropské a světové. Touto výstavou navazujeme na velmi úspěšnou Výstavu jednoho obrazu „Československé Mony Lisy – Portrétu paní Pavly Osuské“ Jana Zrzavého, který je považován za jeden z nejkrásnějších neoklasicistních světových portrétů. Tato výstava se uskutečnila počátkem listopadu tohoto roku v Obecním domě v Praze. Velký zájem veřejnosti a médií o tuto třídenní výstavu v nás jen potvrdil přesvědčení, že náš obdiv k tomuto mimořádnému umělci s námi sdílí nejen několik sběratelů, ale i široká veřejnost, a že zájem o jeho práci je výjimečný i tím jak Jan Zrzavý oslovuje doslova všechny generace. Obraz „Československá Mona Lisa – Portrét paní Osuské“ a jeho přípravná kresba, která je sama o sobě mimořádným uměleckým dílem, nyní nebudou na výstavě v Brně vystaveny, naše společnost i nadále zastupuje majitele při případném zájmu o zakoupení tohoto ojedinělého díla.

  

Pevně věříme, že i tato prodejní výstava přispěje k dalšímu poznávání širokého rozsahu mimořádného talentu Jana Zrzavého.

 

 

 

 

 
 
   
 
 

 

 

 

     
     
     

 

  Výstava ukončená  

 

 

JAN ZRZAVÝ

 

ČESKOSLOVENSKÁ MONA LISA

PORTRÉT PANÍ PAVLY OSUSKÉ (Paříž 1926)

 

 

VÝSTAVA JEDNOHO OBRAZU

 

6. – 8. LISTOPADU 2019

OBECNÍ DŮM, PRAHA

GRÉGRŮV SÁL

 

 

 

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ

6. 11. 2019 od 17:00

 

otevřeno

6.11. od 14:00 do 19:00

7.11. od 10:00 do 18:00

8.11. od 10:00 do 19:00

 

vstup zdarma

 

       
 
TOP

 

 


 

 

 
 

profesionální fotografické práce   -   professional photographic works

 
     
 

 
     
 

 
     

mailto:info@aukcnidum.cz

 24.02.2020

TOP