AAA - ČLEN

ČLEN ASOCIACE ČESKÉ REPUBLIKY

MEZINÁRODNÍ ORGANIZACE CINOA

PODÍVEJTE SE...

PROFESIONÁLNÍ FOTOGRAFICKÉ PRÁCE

RESTAUROVÁNÍ A RÁMOVÁNÍ OBRAZŮ

POZLACOVÁNÍ a RESTAUROVÁNÍ rámy-nábytek-štuková výzdoba atp.

ANTIKVITY ART AUKCE

VSTUP * společnost AAA *  upozorněníKONTAKTTermíny, KATALOGY, prodeje * MÍSTO ProhlídkY A AUKCE

95. aukce v BRNĚ

neděle 17. ČERVence 2016

ZAHÁJENÍ v 11 hodin

KATALOG  / česky

TEXT  [PDF]

prospekT  [PDF]

V aukcích nabízíme

OBRAZY, SKLO, PORCELÁN, ŠPERKY,

KURIOZITY, DROBNÉ PŘEDMĚTY,

SOCHAŘSKÁ DÍLA

86 Birn Samuel, "Dominikánské náměstí v Brně"

29 x 23 (51,5 x 41) cm....................................................... 1 500 Kč
černobílá fotografie, signováno tužkou vpravo dole, datováno 1932. Podle dostupných informací jedna z mála dochovaných fotografií tohoto autora. Jiný záběr Dominikánského náměstí v Brně, pořízený Samuelem Birnem v roce 1937, publikuje ve své bakalářské práci Eliška Blažková (viz níže).

Birn Samuel - amatérský fotograf, spoluzakladatel Českého klubu fotografů-amatérů v Brně v roce 1921, člen Klubu fotoamatérů v Brně,člen Spolku německých fotografů amatérů (Pavlína Vogelová, Brněnská meziválečná fotografie: Křižovatka v kulturním spektru města, Bakalářská diplomová práce, Masarykova univerzita, Brno 2006).

"… Zdá se, že jedinou výjimkou byl Samuel Birn, jehož práce je ovšem známá spíše jen zprostředkovaně. …" (Eliška Blažková, Fenomén amatérské fotografie (se zaměřením na české amatérské hnutí), bakalářská práce, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně, 2010).

53 Stretti Viktor (1878-1957)

"Praha"

6 původních velkých mistrovských litografií,

každá signovaná autorem:

Hradčany k večeru,
Nákladní lodě na Vltavě,
Nový Svět v zimě,
Klementinum z Mostecké věže,
Šítkovský jez,
Pražské dvorky na jaře.

Družstevní práce v Praze 1948,

volné listy 50 x 38 cm

vložené v původních deskách.

4 800 Kč

Limity na jednotlivé položky do aukce přijímáme běžným způsobem,

výše zálohy bude sjednána individuálně, dražit lze po předchozí domluvě i telefonicky

Může se stát, že při otevření katalogu se Vám stránka, případně některé fotografie, nezobrazí, i když by již měly být dostupné.   ….. většina počítačů si totiž „pamatuje“ předcházející stav a ne vždy „ztrácí čas“ opětovným načítáním stránek, které má ve své paměti uložené .

..

Možné řešení:

  • Umístění kurzoru na obrazovce

  • klepnutí na pravé tlačítko myši  -  rozevře se nabídkový seznam

  • výběr vhodného slova z nabízených: aktualizovat - znovu načíst - znovu načíst rám - obnovit - refresh - kombinace slov s podobným významem donutí počítač načíst stránku znovu

TOP

V 94. aukci jsme nabízeli také ... Informujte se v našich prodejnách o dostupnosti děl

94/79 Souprava čajová šestiosobní

porcelán bíle glazovaný, značeno vtlačeným písmenem S - SLAVKOV, kolem roku 1850.

Na každém kusu je namalovaný jiný ptáček, na obou konvicích i na cukřence jsou vymalovaní vždy dva různí ptáčci.

V celém souboru se ani na jednom kusu porcelánu neopakuje stejný motiv.

35 000 Kč

94/50 Chittussi Antonín (1847-1891) "Krajina s jezírkem"

olej na lepence, signováno, nedatováno, 25 x 32,5 (37,5 x 45) cm, 99 000 Kč

94/99 Mrkvička Otakar „Autoportrét“

olej na plátně, signováno OM,

datováno 1939

85,5 x 60,5 (101 x 76) cm

450 000 Kč

Vzadu štítek

„Vystaveno na výstavě

Umělecké besedy

v Alšově síni

od 21. 1 – 27. 2. 1941.

VÝSTAVY

  95. aukce v Brně 17. července 2016

  94. aukce v Brně 5. června 2016

Lexikon českých výtvarníků

TOP

Lexicon of the CVA je zkratka používaná v textech našich katalogů, je převzata z názvu lexikonu publikovaného na CD-ROM. Jedná se o lexikon českých výtvarníků narozených ve XX. století, který vydává

Společnost pro současné umění - SCA - Society for Contemporary Arts

Společnost od roku 1996 zpracovává informace z oblasti výtvarného umění v ČR, výsledkem je digitální archiv LEXIKON ČESKÝCH VÝTVARNÍKŮ

Slovník Chagall

TOP

je termín používaný v textech našich katalogů pro tištěnou publikaci

Slovník českých a slovenských výtvarných umělců

který od roku 1998 vydává Výtvarné centrum Chagall z Ostravy.

Slovník rozdělen do XXI dílů.

V roce 2009 byl vydán XX. díl zahrnující umělce s příjmením Vil - Vz

V únoru 2010 na pultech poslední XXI. díl

profesionální fotografické práce   -   professional photographic works

mailto:info@aukcnidum.cz

 17.07.2016

TOP