AAA - ČLEN

ČLEN ASOCIACE ČESKÉ REPUBLIKY

MEZINÁRODNÍ ORGANIZACE CINOA

PODÍVEJTE SE...

PROFESIONÁLNÍ FOTOGRAFICKÉ PRÁCE

RESTAUROVÁNÍ A RÁMOVÁNÍ OBRAZŮ

POZLACOVÁNÍ a RESTAUROVÁNÍ rámy-nábytek-štuková výzdoba atp.

ANTIKVITY ART AUKCE

VSTUP * společnost AAA *  upozorněníKONTAKTTermíny, KATALOGY, prodeje * MÍSTO ProhlídkY A AUKCE

99. aukce v Brně

neděle 4. června 2017

ZAHÁJENÍ v 11 hodin

KATALOG / česky

TEXT  PDF

prospekT  PDF

V aukcích nabízíme

OBRAZY, SKLO, PORCELÁN, ŠPERKY,

KURIOZITY, DROBNÉ PŘEDMĚTY,

SOCHAŘSKÁ DÍLA

80. Náramek a prsten pro egyptskou královnu

náramek zlatý a stříbrný, osazen 12 rubíny a 50 přírodními diamanty, prsten zlatý, osazen imitacemi rubínů a diamantů. Značeno platnou puncovní značkou KOHOUT 3, Z-35.Výrobce Adel Gabriel & Co, Alexandria, Egypt, 50. léta minulého století, původní etue. Šperk objednal v roce 1952 tehdejší egyptský král Faruk I. pro svou ženu, ještě téhož roku byl svržen a z Egypta vyhoštěn. Souprava šperků tak zůstala v majetku výrobce. Zřejmě poslední šperk egyptské královské dynastie.

Ryzost zlata 750/1000, stříbra 925/1000,

hmotnost náramku 38,55 g btto, hmotnost prstenu 3,52 g btto,

50 ks přírodní diamanty - routy, celkem 0,37 ct,

12 ks rubíny, celkem 1,50 ct.

K náramku přiložen certifikát České gemologické laboratoře vyhotovený soudním znalcem Ing. Jaroslavem Jiránkem.

Vyvolávací cena 179 000 Kč

  161   162

Tři velké barevné litografie Adolfa Borna

vyvolávací ceny á 29 000 Kč:

161. "Rychlé poselstvo

Kara Mustafy do Istanbulu",

tisková plocha 49 x 65 (63 x 74,5) cm,

162. "Ludwig II.",

tisková plocha 49 x 65,5 (63 x 75) cm

163. "Nosorožec s francouzskou vlajkou",

tisková plocha 37,5 x 53,5 (53,5 x 74) cm

120. Velká reprezentativní jídelna, lustr a obraz "Zátiší" od Konráda Uxy

dřevo černě mořené, zdobeno řezbami, na dvířkách medailony z kořenovice. Jídelna doplněna obrazem "Zátiší", olej na plátně od Viléma Konráda UXY a krásným lustrem z bílého patinovaného kovu se skleněnými ověsky. První polovina minulého století. Jídelna zahrnuje bufet, příborník, skleník, květinový stolek, rozkládací jídelní stůl pro šest osob, šest židlí, dvě křesla. Židle a křesla jsou přečalouněny, na lustru schází jeden skleněný ověsek. Obdobný lustr se nachází ve známé brněnské vile Stiassni v Brně.

Prodáváno jako celek na přání současné majitelky. Vyvolávací cena 98 000 Kč

Upozornění: NEBUDE VYSTAVENO V RÁMCI PŘEDAUKČNÍ PROHLÍDKY. V PŘÍPADĚ VÁŽNÉHO ZÁJMU JE MOŽNO DOHODNOUT TERMÍN PROHLÍDKY – MÍSTO PROHLÍDKY JE V JINÉ ČÁSTI BRNA NEŽ JSOU NAŠE VÝSTAVNÍ A PRODEJNÍ PROSTORY.

  250   249

Jiří Vydra - obrazy získané přímo od autora.

Výtěžek z prodeje těchto děl půjde na obnovu dětského hřiště

ve Svaté, kde autor žije a tvoří.

  247   248

247 "Hudba kytic", olej na sololitu, 59 x 43 (93 x 77) cm, vyvolávací cena 15 000 Kč
248 "Zlatá zátoka", olej na sololitu, 43 x 67 (59 x 83) cm, vyvolávací cena 17 000 Kč
249 "Houslový klíč", olej na sololitu, 80 x 60 (84 x 64) cm, vyvolávací cena 23 000 Kč
250 "Křídla radosti", olej na sololitu, 80 x 60 (84 x 64) cm, vyvolávací cena 25 000 Kč

Limity na jednotlivé položky do aukce přijímáme běžným způsobem,

výše zálohy bude sjednána individuálně, dražit lze po předchozí domluvě i telefonicky

Může se stát, že při otevření katalogu se Vám stránka, případně některé fotografie, nezobrazí, i když by již měly být dostupné.   ….. většina počítačů si totiž „pamatuje“ předcházející stav a ne vždy „ztrácí čas“ opětovným načítáním stránek, které má ve své paměti uložené .

..

Možné řešení:

  • Umístění kurzoru na obrazovce

  • klepnutí na pravé tlačítko myši  -  rozevře se nabídkový seznam

  • výběr vhodného slova z nabízených: aktualizovat - znovu načíst - znovu načíst rám - obnovit - refresh - kombinace slov s podobným významem donutí počítač načíst stránku znovu

TOP

V 97. aukci jsme nabízeli také ... Informujte se v našich prodejnách o dostupnosti děl

30 Porcelánová konvička s vysokým úchytem MÍŠEŇ …………… 8 700 Kč

Celková výška 9 cm, okolo poloviny 19. století.

VÝSTAVY

    98. aukce v Brně 26. února 2017

  95. aukce v Brně 17. července 2016

  94. aukce v Brně 5. června 2016

Lexikon českých výtvarníků

TOP

Lexicon of the CVA je zkratka používaná v textech našich katalogů, je převzata z názvu lexikonu publikovaného na CD-ROM. Jedná se o lexikon českých výtvarníků narozených ve XX. století, který vydává

Společnost pro současné umění - SCA - Society for Contemporary Arts

Společnost od roku 1996 zpracovává informace z oblasti výtvarného umění v ČR, výsledkem je digitální archiv LEXIKON ČESKÝCH VÝTVARNÍKŮ

Slovník Chagall

TOP

je termín používaný v textech našich katalogů pro tištěnou publikaci

Slovník českých a slovenských výtvarných umělců

který od roku 1998 vydává Výtvarné centrum Chagall z Ostravy.

Slovník rozdělen do XXI dílů.

V roce 2009 byl vydán XX. díl zahrnující umělce s příjmením Vil - Vz

V únoru 2010 na pultech poslední XXI. díl

profesionální fotografické práce   -   professional photographic works

mailto:info@aukcnidum.cz

 02.06.2017

TOP