281-300 www.aukcnidum.cz

 135. AUKCE OSTRAVA - 5.2.2023___NEDĚLE__11 hod

Velký džbán s cínovým víčkem

kamenina barevně glazovaná, zdobená bohatým plastickým motivem okřídleného vozu a figurami andělů mezi sloupy s rostlinným dekorem, značeno vtlačeným číslem 898, konec 19. století. Nepatrný oklep glazury na uchu.

Výška 43,5 cm

2 800 Kč

 TOP 281-300

Korbel s cínovým víčkem

kamenina barevně glazovaná, zdobená bohatým plastickým motivem okřídleného vozu a rostlinným dekorem, značeno vtlačeným číslem 880, konec 19. století.

Výška 20 cm

1 200 Kč

 TOP 281-300

Korbel s cínovým víčkem

Výška 20 cm

1 200 Kč

 TOP 281-300

Korbel s cínovým víčkem

Výška 20 cm

1 200 Kč

 TOP 281-300

Korbílek "Königsbacher 19-Bock-09"

německá kamenina, vespod vtlačená značka R.MERKELBACH GRENZHAUSEN. Atypický tvar, kuželovité tělo šedě glazované s modrým dekorem - plastickými hlavami kozlů propojených dlouhými rohy a reliéfním názvem na hrdle. U ucha vyrytá měrka 0,4 L.

Výška 9 cm

900 Kč

 TOP 281-300

Korbílek

majolika, barevně glazovaná, zdobená vtlačeným stylizovaným květinovým motivem, ouško má tvar větviček, značeno vtlačeným číslem 959, konec 19. století.

Výška 12,5 cm

400 Kč

 TOP 281-300

Džbán - hold vínu

majolika barevně glazovaná, bohatý reliéfní dekor. Povrch vertikálně členěný do čtyř sektorů, v každém německý text, vinná réva a postava. Vespod vtlačená značka EICHWALD a čísla 4 609, konec 19. století. Drobný oklep.

Výška 27 cm

3 900 Kč

 TOP 281-300

Velký džbán s patkou a zúženým hrdlem

keramika hnědě glazovaná, reliéfně zdobená, povrch rozčleněn vodorovně do pásů. V ústředním pásu putti se stuhami a rostlinné dekory, v ostatních částech se opakuje geometrický a opět rostlinný dekor. Přelom 19/20. století. Značeno vtlačeným JHK.

Výška 30 cm

1 200 Kč

 TOP 281-300

Nástolec na noze s kruhovou patkou

keramika, glazura oranžová. Na míse v podélné ose dvě ouška, příčně po obou stranách reliéf s tmavohnědou glazurou. značeno špatně čitelnými čísly. Počátek 20. století. Při dolním okraji řada drobných oklepů glazury

Mísa ovál, velikost při horním okraji nástolce 41 x 23 cm, celková výška cca 19 cm

2 500 Kč

 TOP 281-300

Dóza ve tvaru kraba

porcelán červeně glazovaný, ručně domalovávaný, tištěná značka PV made in Czechoslovakia 80033 a vtlačeně 1268, třicátá léta minulého století. Drobné retuše barevné úpravy povrchu.

Výška 10 cm, průměr 20 cm

3 500 Kč

 TOP 281-300

Plastika "Sedící knírač"

keramika červeně glazovaná, značeno CZECHOSLOVAKIA a téměř neznatelným asi pěti místným číslem končícím 25.

Výška 18,5 cm

1 000 Kč

 TOP 281-300

Plastika "Hlava manekýna-manekýny"

keramika černě glazovaná. Vespod na okraji vtlačeně W. GERMANY, druhá polovina minulého století.

Výška 30 cm

3 500 Kč

Může být doplněna kloboukem, parukou, sluchátky, šperky atd. jen tak z praktického důvodu - odkládací stojánek, pro dekoraci, v reklamě.

 TOP 281-300

Kodet Emanuel (1880-1955)

Plastika "Ženské torzo"

neglazovaná keramika, signováno vpředu na podstavci KODET EM., první polovina 20. století. Jeden větší a více menších oklepů při dolním okraji podstavce.

Výška cca 55 cm

12 000 Kč

Kodet Emanuel Julian

Sochař, studoval na UMPRUM V Praze u profesora Suchardy, zakladatel umělecké dynastie Kodetů, otec významného sochaře Jana Kodeta, dědeček dnešního malíře Kristiana Kodeta, v letech 1908-1909 pobýval studijně v Itálii, zastoupen v Galerii Kodet v Praze.

(28.3.1880 Pelhřimov - 4.1.1955 Praha)

 TOP 281-300

Christ Leopold (1906-1985)

Plastika "Dvojice ve vánici"

keramika, signováno vzadu L. CHRIST, datováno 1945, drobné poškození na ruce jedné figury.

Výška cca 41 cm

6 800 Kč

Christ Leopold

Sochař, pedagog, studoval na kamenosochařské škole v Hořicích a na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u Josefa Mařatky. Vyučoval na keramických školách v Karlových Varech a Bechyni. Po odchodu do důchodu učil na Lidové škole umění ve Valašském Meziříčí. Plastiky českých světců se nacházejí v Uherském Hradišti, kde předtím také několik let působil, ale i na mnoha dalších místech na Moravě a v Čechách. Tvořil v keramice, sádře, dřevě, kovu, je autorem rozsáhlého souboru vzpomínkových textů, kreseb a fotografií z Krásna. Své rukopisné dílo věnoval dceři Blance, od roku 1997 je umístěno ve sbírkách Muzea regionu Valašsko, p. o.

(18.1.1906 Krásno nad Bečvou - 17.4.1985 Valašské Meziříčí - Krásno (připojeno v roce 1924))

 TOP 281-300

ART DECO kalamář stolní na jeden inkoust

černě lakované dřevo, mosaz a skleněná nádoba se skleněnou vložkou z čirého bezbarvého skla. Počátek 20. století. Drobné oklepy při horním okraji vložky.

7 x 28 x 15,5 cm

500 Kč

 TOP 281-300

Album na fotografie s kovovou stříbřenou ozdobou a štítem pro monogram

vrchní a spodní deska vínově červený samet, kovové apliky v rozích a uprostřed. Album nese stopy častého používání, vazba na hřbetě není pevná, původní zlacené okraje setřelé, papírové listy poškozené - místy natržené. Kovová spona nefunkční.

27,5 x 21,5 cm

700 Kč

Centrální kovová ozdoba na vrchní desce je tvořena dvěma andílky nad štítem a okolními květy, listy a úponky. Rohové apliky mají rostlinný dekor.

Původně luxusní provedení.

 TOP 281-300

Starobylý kávomlýnek

dřevěný korpus s intarzií, klika a násypka z mosazi. Okraje horní i spodní desky ozdobně tvarované. Zásuvka na umletou kávu nepůvodní. Počátek 20. století.

12,5 x 14 x 14 cm, výška i s klikou 21 cm

1 800 Kč

 TOP 281-300

Podnos a šest podtácků

černé siluetní obrázky na žlutém podkladu, kolem roku 1900, na každém jiná silueta, velmi dekorativní celek. Dřevěný rámeček jednoho podtácku je prasklý. Velký tác - zespodu sklo, mírné poškození obrázku.

1 ks elipsovitý, 32 x 26 cm,

6 ks kruhových, průměr 10 cm každý.

3 000 Kč

 TOP 281-300

Dortový podnos na noze

sklo čiré, zelené, lisované, druhá polovina 20. století.

Výška 13,5 cm, průměr 28,5 cm

600 Kč

 TOP 281-300

Vázy párové

sklo mléčné, ručně malované stylizovaným květinovým dekorem na zeleném podkladě, jemné zlacení. Neznačeno, konec 19. století.

Výška 26 cm

2 000 Kč

 TOP 281-300