Hurník Vincenc (1914-2002)"Tři krásky s květinovou girlandou"
olej na plátně, signováno vpravo dole V. HURNÍK, datováno 1985.
76,5 x 122 (91,5 x 137) cm
5 000 Kč
Hurník Vincenc Farář, malíř romantických krajin, květinových zátiší, biblických postav, ale i postav z reálného života, působících v různých profesích - maloval horníky, hutníky, staré lidi, církevní hodnostáře - farář z Bohuslavic u Opavy. Část obrazů z jeho tvorby tvoří výzdobu kostela v Bohuslavicích, velká část je ve vlastnictví lidí z Bohuslavic a okolí. (27.8.1914 - 25.8.2002 Bohuslavice)
Oliva K. "Zimní podvečer s říčkou a vrbami"
olej na tvrzené malířské lepence, signováno vpravo dole K. OLIVA, nedatováno
35,5 x 48,5 (44 x 57) cm
2 400 Kč
neurčeno "Zima v lese"
olej na plátně, signováno vpravo dole, nedatováno.
69,5 x 99,5 (90,5 x 120,5) cm
1 600 Kč
Adamek J. "Na samotě v zimě"
olej na plátně, signováno vpravo dole J ADAMEK, datováno 1939.
50,5 x 62 (66,5 x 78) cm
2 800 Kč
Dle majitele se jedná o Staré Hamry.
Hurt Josef (1881-1945)"Ve dvoře u staré doškové chalupy"
olej na malířské lepence, signováno vlevo dole HURT JOS, nedatováno.
50 x 65 (62 x 78) cm
4 800 Kč
Tomek Antonín (1908-1978)"Jaro v Petřvaldě"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole A. TOMEK, datováno 1962 (?), nepůvodní rám.
45 x 89 (49 x 93) cm
2 600 Kč
Tomek Antonín Malíř, hudebník, pedagog, studoval na pedagogické škole v Brně. Zpočátku se věnoval hudbě a pedagogické činnosti, později se zaměřil na malířství a karikaturní portréty představitelů domácí kulturní a politické scény. Působil mimo jiné v Novém Hrozenkově, v Týnci na Břeclavsku, v Ostravě. Na Slovácku založil dva pěvecké sbory. Náměty mnoha obrazů čerpal z Valašska, Ostravska a Záhoří. V roce 1995 byl zastoupen na výstavě Regionální umění ve sbírkách GVUO pořádané v ostravském Domě umění. (26.2.1908 Horní Nětčice, okr. Přerov - 23. 6. 1978 Ostrava)
Tížek Lubomír (*1924)"Město v zeleni"
olej na sololitu, signováno vpravo dole TÍŽEK, datováno 1988.
50 x 70 (57 x 77) cm
1 600 Kč
Tížek Lubomír Malíř. Studium na Mendelově zemědělské a lesnické univerzitě v Brně. (28. 4. 1924 Klimkovice - ?)
Kormaň J. K. "Slezskoostravský hrad - ruina"
olej na plátně, signováno vpravo dole J. K. KORMAŇ, nedatováno.
49,5 x 69,5 (56 x 75,5) cm
2 200 Kč
Kormaň J.K. Malíř beskydské krajiny, zátiší, Valašska.
Košárek Karel "Jaro v Zahrádce"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole K. KOŠÁREK, nedatováno, vzadu autorský štítek se jménem autora, brněnskou adresou a názvem díla.
56 x 85 (71 x 100) cm
2 000 Kč
Drha Josef (1912-2009)"Letní krajina s obilím a řekou"
olej na plátně, signováno vpravo dole J.D. GRUBER, nedatováno.
50 x 70 (61 x 81) cm
3 800 Kč
Drha Josef J. D. Gruber, J. Deingruber malíř a grafik, studia na Masarykově vyšší lidové univerzitě v Ostravě, dále soukromě u Wünsche a Obšila, člen Moravskoslezských výtvarných umělců, SČSVU, SČVU, SVUT Ostrava, ČFVU, SCA, zastoupen ve sbírkách Národní galerie Praha, Ministerstva kultury, Galerie výtvarného umění v Ostravě atd., dlouhý výčet výstav individuelních i kolektivních, zastoupen mimo jiné v roce 1993 na výstavě Les Peintres Tcheques v Paříži, významný český malíř a přední malíř ostravského regionu. (3. 3. 1912 Ostrava-Hulváky - 22. 12. 2009 Ostrava)
neurčeno "Letní krajina se zralým obilím"
olej na plátně, signováno vpravo dole, datace čtena 1939.
53 x 81,5 (65,5 x 94) cm
1 400 Kč
Peroutka Bedřich (1880-1959)"Kozy na pastvě před dřevěnicí"
olej na kartonu, signováno vpravo dole BÉĎA PEROUTKA, nedatováno, černý rám se zlatou lištou poškozený.
35 x 50 (44 x 60) cm
1 400 Kč
Peroutka Bedřich Malíř, studoval u Hanuše Schwaigera na AVU v Praze, věnoval se krajinomalbě, portrétu a figurální tvorbě. (11.4.1880-1959)
Oliva K. "Stromy na podzim"
olej na tvrzené malířské lepence, signováno vpravo dole K. OLIVA, nedatováno.
36 x 50 (44 x 58) cm
2 400 Kč
Toman Václav (1896-1962)"Předjaří v krajině s potokem"
olej na plátně, signováno vpravo dole V. TOMAN, datováno 1937.
34,5 x 39,5 (46,5 x 51,5) cm
3 400 Kč
Toman Václav Malíř ve Zlonicích, malíř portrétů, krajiny, zátiší. Studium na Akademii výtvarných umění Praha u Jakuba Obrovského, Vlaho Bukovace a Franze Thieleho. Člen Svazu českých umělců v Praze. V letech 1919, 1926, 1929, 1945 vystavoval ve Zlonicích, v roce 1939 ve Slaném. Uveden na seznamu významných osobností Zlonic. Nástěnné kalendáře pro rok 2009 a 2010, vydané městečkem Zlonice, představují okolní krajinu v malbách Václava Tomana (Vladimír Přibyl: Václav Toman a zlonické kalendáře, Památková péče na Slánsku, 16.11.2009.) (30.1.1896 Brňany u Bohušovic nad Ohří, Litoměřice - 8.2.1962 Zlonice)
Hála Antonín (1898-?)"Letní krajina - doba senoseče"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole A. HÁLA, nedatováno.
50 x 40 (60,5 x 50,5) cm
1 200 Kč
Hála Antonín Malíř, ilustrátor, grafik, novinář. Působil v Polance ve Slezsku, poté v Brně Žabovřeskách. Studoval na pražské akademii u Švabinského. Věnoval se především užité grafice, ex libris, plakátům, ilustroval knihy, kreslil pro noviny. Manžel Heleny Salichové. Manželství i uměleckou dráhu nadějného umělce ukončil předčasně alkohol - Antonín Hála: Příběh zmařeného talentu, autor Petr Pavliňák, vydáno 2009. (21. 3. 1895 Karlov, Kutná Hora - 12. 10. 1952 Černovice, Brno)
monogramista H.M.A "Kytice letniček ve džbáncích"
olej na malířské lepence, vpravo dole signováno monogramem H.M.A, nedatováno. Vzadu hra barev na mořských vlnách.
42,5 x 27 (56 x 40,5) cm
2 800 Kč
Podle posudku soudního znalce Petra Beránka se jedná o kytice tagetek. Znalec stanovuje cenu 8 000 Kč
Dokumentace Přiložen Znalecký posudek soudního znalce Petra Beránka
Leba Josef V. (1841-1898)"Krajina s cestou"
olejomalba, signováno vlevo dole LEBA, nedatováno. Kvalitní umělecký rám zlacený na červený podklad je lehce poškozený.
24 x 30 (32,5 x 38,5) cm
2 600 Kč
Podle přiloženého znaleckého posudku soudního znalce Petra Beránka se jedná o málo známého autora, jehož dílo se vyskytuje ve sbírkách plzeňské galerie. Znalec stanovuje cenu 5 000 Kč
Leba Josef V. Malíř krajin, kostelních obrazů, plzeňských zátiší, vyučený pozlacovač, zastoupen ve sbírkách Západočeské galerie v Plzni. (28. 3. 1841 Plzeň - 1898 Plzeň)
Hosperger Emanuel (1891-1984)"Horské pleso"
olej na plátně, signováno vpravo dole E. HOSPERGER, nedatováno.
40,5 x 50,5 (56 x 66,5) cm
1 600 Kč
Hosperger Emanuel Malíř, studia na Akademii v Mnichově u profesora Brucknera, byl velmi ovlivněn Benešem Knüpferem při jeho pobytu v Praze v roce 1908. Proslavil se svými pracemi z francouzské a italské Riviéry, Sardinie, Korsiky a dalmatského pobřeží, významný malíř mořské tématiky. (21.3.1891 Praha - 1984 Karlín, Praha)
Koudelka J. "Rozmotávání rybářských sítí"
olej na malířské lepence, signováno vpravo dole J. KOUDELKA, nedatováno.
48,5 x 59,5 (62,5 x 73,5) cm
5 000 Kč
Podle majitele se jedná o obraz Josefa Koudelky. Pro Josefa Koudelku (1877-1960) netypická práce.
Koudelka Josef Malíř, absolvent pražské akademie u Pirnera, Brožíka a Schwaigera, studijní pobyty v Lublani a Itálii, po návratu pracoval převážně na Horňácku spolu s Františkem Uprkou. Člen SVU Mánes, řada výstav a zastoupení v galeriích, včetně galerie Národní. Vedle Úprky a Frolky patřil k předním folklórním malířům, byl rovněž jeden z nejprodávanějších malířů motivů ze Slovácka již za svého života. (4.2.1877 Klobouky u Brna - 28.10.1960 Praha)
Wagner Fr. J. "V zimě u řeky"
olej na malířské desce, signováno vpravo dole FR. J. WAGNER, nedatováno, 20. století.
37 x 50 (47 x 60) cm
1 000 Kč