001-020 www.aukcnidum.cz

 135. AUKCE OSTRAVA - 5.2.2023___NEDĚLE__11 hod

Valčíková Magda (*1973)

"Zahradní zákoutí"

olej na plátně, signováno vpravo dole MAGDA VALČÍKOVÁ, datováno 1996. Vzadu autorský štítek a razítko ATELIÉR ORIGINÁL VALČÍK.

40 x 40 (54,5 x 54,5) cm

4 000 Kč

Pochází ze sbírky ostravské sběratelky moderního umění.

Valčíková Magda

Malířka, ve výtvarném umění se vzdělávala soukromě u svého otce Josefa Valčíka (nar. 1953).

Maluje naivní krajiny, různá zátiší, symbolické odkazy k živlům a architektonické výseky z města i venkova. Vedle otce Josefa působí spolu s bratrem Alešem (nar. 1976) v rodinném ateliéru VALČÍK v Brně.

(Nar. 17. 4. 1973 Kyjov)

Valčíková Magda (*1973)

"Letní zahrada"

olej na plátně, signováno vpravo dole MAGDA VALČÍKOVÁ, datace částečně kryta rámem. Vzadu na rámu signatura, datace 1997, autorský štítek a razítka ATELIÉR ORIGINÁL VALČÍK.

50 x 50 (67 x 67) cm

5 000 Kč

Valčíková Magda

(Nar. 17. 4. 1973 Kyjov)

Ruprichová Taťána (*1947)

"Písnička ve městě"

kombinovaná technika na malířské lepence, signováno vpravo dole monogramem T.Ru, datováno 2008, vzadu štítek ostravské galerie dART se jménem autorky a názvem díla.

50 x 50 (58 x 58) cm

4 400 Kč

Bednářová Hana (*1959)

"Rostliny nad hladinou"

olej na malířské lepence, signováno vlevo dole znakem H, datováno 2010, vzadu papírový štítek se jménem H. BEDNÁŘOVÁ 2010.

30 x 30 (38 x 38) cm

3 000 Kč

Bednářová Hana

Výtvarnice, historička, malířka z Valašského Meziříčí. Studovala dějiny umění na filozofické fakultě Palackého univerzity v Olomouci, další znalosti a dovednosti získala samostudiem. Navštívila Toskánsko, Paříž, Provence, Dalmácii, Holandsko. Zpočátku se věnovala lektorské, překladatelské a tlumočnické činnosti, později se zaměřila na výtvarnou práci. Používá kombinovanou techniku, akryl, olejový pastel, temperu, akvarel, koláž, maluje na hedvábí, tvoří kolekce malovaných šátků a šálů s rostlinnými, květinovými i geometrickými motivy. Malované hedvábí představila ve Zlíně, Praze, Českém Krumlově, Rakousku, Itálii, Slovinsku a Chorvatsku. Vystavuje od roku 2004.

(Nar. 24. 3. 1959 Olomouc)

Faigl Vladislav (?-?)

"Živel"

olej na sololitu, signováno vpravo dole FAIGL, datováno 1987, vzadu štítek Díla s údaji o obraze.

53,5 x 63 (60 x 69) cm

1 800 Kč

Dle majitele se jedná o téhož autora jako u položky č. 9.

Faigl Vladislav

Ostravský výtvarník, malíř a grafik.

Rehberg

"Varianty s tulipány"

kombinovaná technika - olej a frotáž na malířském kartonu, signováno vpravo dole REHBERG, datováno 1989. Vzadu rukou psaný název obrazu, jméno autora a znovu datace.

37,5 x 37,5 (45 x 45) cm

3 800 Kč

Vida Marian (*1949)

"Pohyblivá krajina III"

olej na sololitu, signováno vpravo dole VIDA, datováno 2006. Na širokém dřevěném rámu je kovový štítek se jménem autora. Vzadu rukou psaný název obrazu, technika a znovu datace.

25 x 23 (42 x 40) cm

9 600 Kč

Vida Marian

Výrazný slovenský malíř, jeho dílo je prezentováno v řadě galerií. Soukromě absolvoval odborná studia. Člen Umělecké besedy Slovenska, Slovenské výtvarné unie, francouzské asociace A7, italského sdružení umělců domu Dante Alighieriho. Laureát několika mezinárodních ocenění. Tvoří olejomalby, případně používá více výtvarných technik.

(Nar. 1949 Handlová)

Vida Marian (*1949)

"Léto II"

olej na sololitu, signováno vpravo dole VIDA, datováno 2006. Na dřevěném rámu mosazný štítek se jménem autora, vzadu rukou psaný název obrazu, technika a datace.

25 x 23 (42 x 40) cm

9 600 Kč

Vida Marian

(Nar. 1949 Handlová)

Faigl Vladislav

"Žlutá krajina"

olej na tvrzeném kartonu, signováno vlevo dole, datováno 1984.

27 x 28 (29 x 30,5) cm

1 600 Kč

Faigl Vladislav

Ostravský výtvarník, malíř a grafik

Fukala Karel - Izmael (*1961)

"Končertino"

kombinovaná technika - plastický artefakt a tempera, signováno vpravo dole IZMAEL, datováno 1993. Vzadu štítek Díla s údaji o obraze a oválné razítko DÍLO ČFVU OSTRAVA, autorský štítek a autorovo razítko.

40 x 15 (44 x 19) cm

3 800 Kč

Pochází ze sbírky ostravské sběratelky moderního umění

Fukala Karel

Fukala Karel - Izmael

Havířovský výtvarník - malíř, grafik, sochař. Studium na umělecké škole v Ostravě. Autor grafického znaku Havířova. Tvoří repliky děl starých mistrů.

"Věnuje se malbě, kterou nazývá poetický surrealismus. Zabývá se také realistickým portrétem. Tvoří i plastické artefakty prvky reálných věcí" Zdroj: https://karvinsky.denik.cz/kultura_region/20080419vystava.html

(Nar. 1961 Karviná)

Krygiel Darina (*1965)

"Červený květ"

akryl na plátně, signováno vpravo dole písmenem K, datováno 2011, vzadu na blind rámu razítko se jménem Darina Krygielová

65 x 65 (69 x 69) cm

4 000 Kč

Krygiel Darina

Krygielová Darina

Malířka, ilustrátorka, grafická designérka.

(Nar. 5.2.1965 Český Těšín)

Placatka Ladislav (1923-1986)

"Žlutá růže"

olej na plátně, signováno vlevo nahoře PLACATKA, nedatováno.

28,5 x 18,5 (44 x 34) cm

5 000 Kč

Koupeno v osmdesátých letech minulého století přímo v ateliéru malíře.

Placatka Ladislav

Pseudonym Laci di Placi. Malíř, grafik, fotograf. Studoval ve speciální figurální škole u profesora Rady na AVU v Praze. Původním povoláním fotograf, věnoval se malbě, grafice, knižní ilustraci. PhDr. Eva Ronzová, manželka, je autorkou knihy z roku 2000 "Placatkova díla překonávají hranice času".

(26.5.1923 Neratovice - 10.10.1986 Ostrava)

nesignováno

"Rozkvetlá větvička ve džbáně"

olej na kartonu, nesignováno, nedatováno, rámováno, zaskleno.

50 x 44 (55 x 49) cm

2 500 Kč

"Pivoňky"

olej na tvrzené malířské lepence, signováno vpravo dole J. DRHA, nedatováno. Vzadu název díla a autorovo razítko. Původní rám je poškozený na více místech.

70 x 50 (86 x 66) cm

2 600 Kč

J. D. Gruber, J. Deingruber

Jílek Jan (1905-1982)

"Zátiší s květy sakury"

olej na malířské desce, signováno vpravo dole JAN JÍLEK, datováno 1944.

65,5 x 50,5 (83 x 68) cm

2 800 Kč

Jílek Jan

Malíř, pedagog, studia na Českém vysokém učení technickém v Praze u Oldřicha Blažíčka a na akademii ve speciálce u W. Nowaka, člen Spolku východočeských výtvarných umělců v Pardubicích. Působil jako středoškolský profesor v Pardubicích, Trnavě, Mukačevě (do roku 1938), Kroměříži, Brně. Vystavoval s SVU Mánes, na Východočeských salonech a na Zlínském salonu. První souhrnnou výstavu měl v roce 1937 v Mukačevě. (http://www.batelov.eu/assets/File.ashx?id_org=114&id_dokumenty=4890).

(5.12.1905 Batelov, okres Jihlava - 14.3.1982)

"Zátiší s větévkou červených jeřabin"

olej na sololitu, signováno vlevo dole J. DRHA, nedatováno

14,5 x 19,5 (29 x 34,5) cm

1 200 Kč

J. D. Gruber, J. Deingruber

Kormout Vladimír (*1946)

"Zátiší s ovocem a skleněnou mísou"

olej na kartonu, signováno vpravo dole V. KORMOUT, nedatováno.

23 x 32 (34,5 x 43,5) cm

1 400 Kč

Kormout Vladimír

"RNDr. Vladimír Kormout

Narodil se v Ostravě (1946). Vystudoval farmaceutickou fakultu a studium zakončil doktorátem na Karlově univerzitě v Praze. Kresbu a malbu studoval soukromě."

Více zde: https://galerie-kormout.webnode.cz/o-nas/

"Zátiší s květinami, ovocem a zeleninou"

olej na plátně, signováno vpravo dole - nepřečteno, nedatováno. Ozdobný rám z profilované zlacené lišty.

71 x 92 (91 x 113) cm

2 000 Kč

Obraz v podstatě v ceně rámu.

"Za humny"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole - nepřečteno, nedatováno.

38 x 52,5 (50,5 x 65) cm

1 800 Kč

"Ulice se sloupy elektrického vedení"

olej na malířské lepence, značeno špatně čitelně vpravo dole, datace částečně kryta rámem.

49 x 64 (58 x 73) cm

2 000 Kč