261-280 www.aukcnidum.cz

sklo hutní, čiré, bezbarvé, se zeleným jádrem, zdobené v centrální části technikou HARTIL (zatavená skelná tkanina), 60. léta minulého století.

Výška 20,5 cm

400 Kč

Velká číše

sklo silnostěnné, kobaltově modré, třístupňová patka.

Výška 19 cm, průměr cca 12 cm

500 Kč

Miska

sklo hutní, čiré, bezbarvé a kouřově hnědé.

Výška 6,5 cm, průměr 11 cm

300 Kč

Velké párové číše

sklo čiré, bezbarvé. Vysoká noha, kruhová patka, kupa ve spodní části dekorovaná nálepy z výrazné žluté skloviny. Formálně blízké tradici českého sklářství 90. let. (B. Šípka)

Výška 29 cm, průměr 10,5 cm

700 Kč

Nápojová souprava šestiosobní

sklo rosalinové, ucho džbánu z čiré bezbarvé skloviny. Po obvodu široký matovaný pruh v kombinaci s oroplastikou a zlatou a stříbrnou malbou. Druhá polovina 20. století. Výrobce Bohemia Glass, Made in Czechoslovakia.

1x džbán výška 27, průměr 15 cm,

6x sklenice výška 9 cm, průměr 7 cm

600 Kč

Váza se zvlněným okrajem

sklo rosalinové. Po obvodu široký matovaný pruh v kombinaci s oroplastikou. Druhá polovina 20. století. Výrobce Bohemia Glass, Made in Czechoslovakia - zachovaná původní papírová nálepka výrobce.

Výška 26 cm

400 Kč

Váza se zvlněným okrajem

sklo mléčné, na hrdle nálep světle modré skloviny. Prolamovaný horní okraj lemován kobaltově modrým pruhem. Kolem poloviny 20. století.

Výška 26,5 cm

600 Kč

porcelán glazovaný v barvě slonové kosti, zdobený barevným květinovým tiskem a stříbrnou linkou. Vespod tištěná značka AW GLORIA. Anton Weidl, Stará Role, 1. polovina 20. století.

Výška 22 cm

600 Kč

Vázička kulovitého tvaru

porcelán bíle glazovaný, zdobený barevnou ruční malbou stylizovaného lidového motivu s ptáčky a květy. Zespodu značka FSS Czechoslowakia a rukou psané 257. Malírna Flekna & Strádal, Semily. 30. léta minulého století.

Výška 9,5 cm

500 Kč

Miniaturní čepák

terakota šedobéžově glazovaná, zdobená stylizovaným malovaným dekorem fialové barvy, značeno UT, Úředníček Tupesy. První polovina 20. století

Výška 14,5 cm

1 100 Kč

Váza ručně malovaná

keramika bíle glazovaná, barevná malba celoplošná - pásy květinového dekoru a srdíčka s kopretinami. Vespod tištěná značka s hlavou psa a text JM Made in CZECHOSLOVAKIA, vtlačeně 7630. Z produkce továrny Jana Miloty, Klenčí pod Čerchovem 1912 - 1936.

Výška 26 cm

1 500 Kč

Pochází z majetku herce Pavla Kříže.

Obal na květináč

terakota glazovaná, stylizovaný květinový dekor modré barvy, Vespod značeno vyrytým písmenem T. První polovina 20. století. Při spodním okraji tři oklepy, na několika místech poškození glazury.

Výška 19 cm, průměr 22 cm

350 Kč

Soerensen Jens - Flemming

Váza GLOBE, větší

porcelán bílý - biskvit, uvnitř tmavá kobaltově modrá glazura, signováno J.F. SOERENSEN, značeno ROYAL COPENHAGEN. Špičková práce ze série GLOBE slavné kodaňské porcelánky. Design "skořápka" získal řadu ocenění.

Výška 15 cm, průměr 17 cm

2 900 Kč

Sörensen Jens Flemming

Sorensen, Soerensen

Dánský sochař. Od roku 1987 žil v Itálii, převážně v oblasti Toskánska. K tvorbě používal různé materiály a jejich kombinace - bronz, slitinu, travertin, mramor, porcelán. Tvořil malé porcelánové objekty, bronzové sochy, rozsáhlé kompozice. Často vycházel z tvaru koule, na kterou aplikoval různé tvarové prvky, snad nejčastěji to byla puklá koule, dovnitř pak umisťoval opět velmi často reliéf s ženskou tváří nebo fragmenty lidských těl. Soerensovy "koule" jsou součástí publikovaných děl "Místo mezi snem a realitou" (bronz, 1977, královský park zámku Marselisborg, Aarhus, v nepřítomnosti královny veřejně přístupný), "Fontána" (bornholmská žula, bronz, 1977, u kostela Panny Marie ve starém Aarhusu), "Výklad ruin / Interpretation of Ruins, také Balls Head" (bronz, 2000, Reading, ruiny opatství, Jižní Anglie). Výčet jeho děl, instalací, výstav na dánských stránkách je úctyhodný.

(30.8.1933 Kodaň, Dánsko - 1.12.2017 Pietrasanta, Itálie)

Soerensen Jens - Flemming (1933-2017)

Váza GLOBE, menší

Výška 12 cm, průměr 13 cm

1 800 Kč

Sörensen Jens Flemming

Sorensen, Soerensen

Plastika "Diskobolos"

litina patinovaná na bronz, volně stojící na dřevěném podstavci s tužkou napsaným datem 16. IX. 1926. Neznačeno, ČKD Blansko.

Výška samotné plastiky 30,5 cm, výška celkem 33 cm, průměr základny 16 cm.

Výška s dřevěným podstavcem 39,5 cm, průměr dřevěného podstavce 21 cm

8 000 Kč

Podle modelu Myrónovy sochy tento návrh vytvořil patrně sochař-modelér Julius Krill (1868–1950), dlouholetý zaměstnanec ateliéru umělecké dílny ve slévárně v Blansku.

Lampa

tělo lampy barevně glazovaná majolika v kovové montáži v historizujícím stylu. Textilní širm - samet vínové barvy. Na majolikovém těle lampy vlasová prasklina.

Výška 56 cm

1 800 Kč

Nutná revize elektroinstalace.

Lustr šesti ramenný

mosazná konstrukce, stínidla sklo zlatavé barvy, v pruzích střídavě čiré a matované, kolem poloviny 20. století.

Délka 90 cm, průměr 68 cm

1 500 Kč

Lustr je funkční, přesto doporučujeme revizi elektroinstalace

Lustr šesti ramenný

mosazná konstrukce, šest skleněných stínidel nazlátlé barvy, uvnitř další stínítka mléčné barvy. Masivní provedení, reprezentativní práce z období první republiky.

Délka 90 cm, průměr 80 cm

3 600 Kč

Hodiny nástěnné, pérové

schránka dřevěná, ciferník bílý, smaltovaný, číslice římské, bití půlové, konec devatenáctého století.

Výška 70 cm

3 500 Kč

Křeslo na čtyřech nožkách

kostra dřevo soustružené, lakované. Konec devatenáctého století. Nově přečalouněno látkou s hnědým květinovým dekorem.

Výška 93 cm, šířka 67 cm, hloubka 84 cm

3 000 Kč