061-080 www.aukcnidum.cz

Velký závěsný talíř

majolika barevně glazovaná, reliéfní dekor, uprostřed čáp v medailonu, okolo modré květy irisu a rákos. Vespod vtlačená značka SCHÜTZ BLANSKO a vtlačené číslo modelu 791. První polovina minulého století.

Průměr 42 cm

3 500 Kč

Hluboký talíř s modrým dekorem

porcelán bíle glazovaný, povrch hustě žebrovaný, celoplošně stylizované květy a úponky - slaměnkový vzor. Modrá značka RAUENSTEIN, porcelánka Friedrich Christian Greiner & Söhne, Rauernstein, Durynsko, značka z let cca 1894 - 1929. Místy setřelá glazura.

Průměr 24 cm

400 Kč

Mělký talíř na sušenky

biskvit modrý a bílý, matný. Reliéfně zdobeno výjevy s amorky, květinovými girlandami a mušlemi. Značeno vtlačeně WEDGWOOD MADE IN ENGLAND. Minulé století.

Průměr 22,5 cm

700 Kč

Mělký talíř s chodským dekorem

porcelán bíle glazovaný, celoplošně zdobený barevnou malbou květů a holubiček. Vespod tištěná speciální značka HORNÍ SLAVKOV používaná po roce 1945 a ručně psané J. HEIDLER KLENČÍ 212, kolem poloviny minulého století.

Průměr 23 cm

1 500 Kč

Hluboký talíř ručně malovaný s nápisem "Andenken"

fajáns glazovaná v barvě slonové kosti, žebrovaná vlnovka při okraji, květinový dekor. Značeno vtlačeně F.L.W. in TEINITZ uprostřed vavřínového věnce, Týnec nad Sázavou, kolem poloviny 19. století. Několik vlasových prasklin, oklep při okraji.

Průměr 23,5 cm

800 Kč

Vtlačená značka F.L.W. in TEINITZ ve vavřínovém věnci s knížecí korunou byla používaná v letech 1830 - 1866, po roce 1866 výroba zanikla. Písmena F.L.W. znamenají Fürst Lobkowitz - Wrtby.

Povídání o týnecké kamenině, o období vrtbovském a lobkovickém je na stránkách městského muzea https://www.mestotynec.cz/muzeum/kamenina.htm.

Hluboký talíř s cibulákovým vzorem

kamenina bíle glazovaná, indigově modrý dekor proložen zlacenými konturami. Vespod vytlačená značka WILHELMSBURG, Rakousko, 19/20. století.

Průměr 23 cm

900 Kč

Hluboké talíře párové

porcelán bílý, dekor třešňová větvička s plody a listy v modrém "kodaňském" ladění. Vespod tištěná značka s textem KRAUTZBERGER TEPLITZ okolo třešniček a s W (Wistritz - Bystřice) ve vrcholu, značka z let 1911-1918.

Průměr 24,5 cm

600 Kč

Pět hrníčků na horkou čokoládu

silnostěnný porcelán bíle glazovaný, zdobený barevným květinovým tiskem, značeno speciální tištěnou značkou HORNÍ SLAVKOV používanou po roce 1945.

Výška 8 cm

1 500 Kč

Šestiosobní čajová a dezertní souprava

porcelán glazovaný v barvě slonové kosti, zdobený pásem s barevným květinovým tiskem a zelenou linkou, značeno tištěně BOHEMIA ROYAL IVORY, Nová Role, značka používaná po roce 1921. Třicátá léta. Celkem 23 kusů.

1x konvice v-13 cm,

1x mléčenka v-12 cm,

1x cukřenka v-7,5 cm,

6x šálek v-5 cm,

6x podšálek, průměr 15,5 cm,

6x dezertní talířek, průměr 19,5 cm,

2x předkládací talíř, průměr 25 cm

1 200 Kč

Šestiosobní souprava mocca s tácem

porcelán bíle glazovaný, zdobený bohatým barevným tiskem s asijskými motivy - ženy a muž v kimonech krmí zlaté bažanty. Tištěná zelená značka vavřínový věnec, uprostřed UNION T, dole Czecho-Slovakia, Klášterec nad Ohří, značka z let 1921-1927.

1x konvice v-20 cm,

1x cukřenka v-9,5 cm,

6x šálek v-5,5 cm,

6x podšálek, průměr 11,5 cm,

1x tác 26,5 x 40,5 cm

1 200 Kč

UNION - Spojené továrny na porcelán (podle Braunové 1922-1930) se sídlem v Klášterci. "T" ve značce ukazuje na porcelánku v Trnovanech (Ernst Wahliss).

Dóza na kruhové patce

porcelán bíle glazovaný, patrné známky bohatého zlacení. Celá dóza bohatě plasticky zdobená - okolo těla dózy imitace zřasené textilie, na víčku květy a listy svlačce, úchyt tvořen velkým květem. Neznačeno, 19. století. Viditelné oklepy.

Výška 15,5 cm, průměr cca 16 cm

1 200 Kč

Muzeální terina na kruhové patce

keramika bíle glazovaná, ručně malovaná květinovým ornamentem, kytičkami a kvítky, vtlačená značka DALWITZ, Dalovice, Čechy, 1832 - 1850. Provedení v empírovém stylu. Drobné oklepy, vlasová prasklina v délce cca 8 cm.

Výška s víkem 23 cm, šířka 31cm

6 400 Kč

Mycí souprava dvoudílná LIBUSSA v barvě slonové kosti

jemná kamenina svisle hraněná, kontury zlacené, v každé plošce zlatý oválný medailonek s kyticí ve váze. Vespod plasticky LIBUSSA, tištěná značka DITMAR URBACH s T, Made in Czechoslovakia, Teplice, na umyvadle tištěné 41212. Od roku 1924.

Výška džbánu 26,5 cm, průměr umyvadla 35,5 cm

3 500 Kč

Džbán s tvarovaným uchem

porcelán bílý, glazovaný, s odstíny růžové a modré, zdobeno plastickými květy, ruční malbou ptáčka na kvetoucím keři a reliéfním rostlinným ornamentem. Neznačeno. Secesní provedení, ve dně vlasové praskliny.

Výška 34 cm

200 Kč

Plastika "Galantní pár pod stromem a dva amorci"

porcelán barevně glazovaný, ručně malovaný, MÍŠEŇ - značeno modrými zkříženými meči s vrypem (druhá jakost), vyrytým 831, vtlačeným 65, ručně psaným 17. Míšeňský porcelán z let cca 1850 - 1924. Poškození zejména v koruně stromu. Jeden prstík restaurovaný.

Výška 19 cm

2 900 Kč

Plastika "Rokoko - kanapíčko"

porcelán barevně glazovaný. Vespod razítko ROYAL DUX CZECHOSLOVAKIA, vtlačeně 191 12 1 P a tištěná zelená značka trojúhelník ROYAL DUX - pro období 1925-1938.

Výška 25 cm

5 400 Kč

Plastika "Tetřev"

porcelán barevně glazovaný. Vespod tištěná značka ROYAL DUX Made in Czechoslovakia, nálepek z růžové porcelánové hmoty a tlačená čísla 55 399, 60. až 70. léta 20. století.

Výška 14 cm, šířka 18,5 cm

700 Kč

Plastika "Lední medvěd"

porcelán bíle glazovaný, černé zvýraznění na hlavě a tlapách, značeno tištěnou značkou ROYAL DUX Made in Czechoslovakia, růžovým porcelánovým nálepkem a tlačenými znaky 398/0 10 X, 60. až 70. léta 20. století.

Výška 35 cm, šířka 48 cm

3 600 Kč

Plastika "Lovecký pes"

porcelán barevně glazovaný, neznačeno, 20. století

Výška 9 cm, délka 21 cm

700 Kč

Plastika "Kůzlátko"

keramika se zbytky původní glazury, značeno vtlačeným neurčitým znakem, první polovina minulého století.

Výška 31 cm

1 600 Kč