Stříbrný příbor pro šest osob a stříbrné náčiní k servírování a stolování
celkem 102 kusů ve dvou původních etujích, puncovní značka trojúhelník se slovenským trojvrším a dvojramenný kříž, období: první republika (třicátá léta 20. století)
Ryzost stříbra 800/1000, čistá hmotnost bez nožů (84ks) 3.837,46 g netto, hmotnost nožů (18 ks) 1.366,62 g btto
69 000 Kč
V sestavě: 6x lžička zmrzlinová 126,51 g 6x lžička moučníková 168,65 g 6x lžička čajová 186,01 g, 6x lžička mocca 100,83 g, 6x vidlička moučníková 128,88 g, 6x vidlička předkrmová 150,99 g, 6x nůž předkrmový 344,51 g btto, 6x vidlička rybí 271,36 g, 6x nůž rybí 282,49 g, 6x lžíce 349,35 g, 6x vidlička 277,49 g, 6x nůž 442,33 g btto, 6x lžíce polévková velká 381,27 g, 6x vidlička na hlavní jídlo 351,16 g, 6x nůž na hlavní jídlo 579,78 g btto, 1x kleště na cukr 30,29 g, 1x kleště na zákusky 103,07 g, 1x naběračka malá 90,25 g, 1x naběračka velká 170,00 g, 1x servírovací vidlička větší 85,94 g, 1x servírovací vidlička menší 64,84 g, 1x servírovací lžíce větší 107,15 g, 1x servírovací lžíce menší 63,52 g, 1x servírovací lopatka 93,92 g, 1x naběračka na omáčky 77,90 g, 1x lopatka dortová 120,79 g, 1x lopatka menší 54,80g
Stříbrný nástolec se skleněnou vložkou
stříbro, na kupě a patce prořezané proužky reliéfních větviček růží. Značeno RU puncovní značkou DIANA a mistrovskou značkou MG. Vložka sklo čiré, bezbarvé, jednoduchý geometrický brus, drobné oklepy. Skleněná vložka nepůvodní.
NÁSTOLEC ryzost Ag 800/1000, hmotnost 450,85 g btto, výška cca 17 cm, průměr cca 19,5 cm. VLOŽKA výška cca 6 cm, průměr cca 19,3 cm. Celková výška 18,5 cm
7 500 Kč
Stříbrná stolní souprava
stříbro, značeno JCK - KLINKOSCH, Rakousko-Uhersko, punc Diana. Celostříbrný podnos s držáky skleněných nádobek, u jedné z nich stříbrné víčko vyzlacené zespodu, stříbrná lžička ve tvaru naběračky, oklepy na zátkách. Luxusní provedení.
Výška cca 17 cm, průměr tácku cca 14,5 cm, čistá hmotnost tác 240,86g, pouze lžička 9,91 g, hmotnost celkem včetně skla 592,65 g btto, ryzost stříbra 900/1000
14 000 Kč
Skleněné zátky obou karaf jsou vespod poškozeny - části, které jsou zasunuty uvnitř karaf, funkčnost nezměněna.
Stříbrné stolní zrcadlo se svícny
stříbro, stříbrník M. AIGNER (zřejmě Mathias, činný v letech 1820-1843), lotový punc pro rok 1833, posuvný držák na dvě svíce, zabrušované zrcadlo. Velmi dobrý stav, opravováno cínem v místě spoje stojánku a zrcadla.
Výška cca 40 cm, celková hmotnost včetně zrcadla 780,44 g, ryzost stříbra 13 lotů (812,5/1000) btto
35 000 Kč
Zrcadlo umocňovalo záři a odlesky svíček. V tomto luxusním provedení na trhu ojedinělé.
Stříbrný servírovací podnos
mimořádně velký, značeno významným vídeňským stříbrníkem - WALLNÖFER, lotový punc - rok 1835, zdobeno gravírováním, vespod zpevněno jednoduchým dřevěným rámem.
Celková délka včetně úchopů 70,5 cm, samotný tác cca 44 x 57 cm, hmotnost celkem 3.258,00 g btto, ryzost stříbra 13 lotů (812,5)
99 000 Kč
Hodiny rámové
dřevěný korpus zlacený, ciferník smalt s římskými číslicemi, čtvrťové bití, kolem roku 1850, funkční, reprezentativní.
Výška 66 cm, šířka 48 cm, hloubka 15 cm
8 000 Kč
Konzola závěsná
dřevo ručně řezané, polychromie, zlacení, kolem roku 1750, skvělá nabídka.
Výška 60 cm, šířka 45 cm, hloubka 30 cm
4 000 Kč
Udrží i velmi těžkou sochu
Lindovský Zdeněk Reliéfní plastika "Betlém"
vysokopecní keramika, signováno dvakrát vtlačeně ZL 09 - vpředu v pravém dolním rohu a vzadu, práce vynikajícího autora - sochaře z roku 2009. Vzadu nalepený štítek ORIGINAL HAND MADE IN THE CZECH REPUBLIC.
Výška 37 cm, šířka 46 cm
6 000 Kč
Lindovský Zdeněk (1943-) Absolvent ŠUŘ v Brně, žije a pracuje v Kunštátě na Moravě, zabývá se keramickými objekty do interiérů i exteriérů od drobnějších žánrových figur a reliéfů až po velké prostorové instalace - keramické kašny, originální obložení krbů, domovní znamení, interiéry restaurací. Keramika je pálená na 1320 stupňů Celsia a je odolná proti povětrnostním vlivům.
Dva džbánky
sklo mléčné, u dna zelené lazury, ucha sklo čiré, nápis "Upomínka na posvátný Velehrad"
Výška 16 cm
500 Kč
Vysoká karafa se zátkou
sklo čiré, vrstvené kobaltovou lazurou, jemný broušený geometrický vzor, u hrdla osm dlouhých vertikálních faset.
Výška 46 cm
600 Kč
Dóza s víkem
sklo čiré, po obvodě broušený geometrický dekor, na víku moderní pojetí květů s lístky, oválný tvar.
Výška 6 cm, délka 18 cm, šířka 11,5 cm
300 Kč
Váza na nízké patce
sklo čiré, po kupě spirálově leptané bílé linky, patka zvonovitého tvaru zlacená.
Výška 16,5 cm, průměr u hrdla 19 cm
700 Kč
Váza kónického tvaru
sklo čiré lité (presované), dekorované ve dvanácti řadách vertikálně protáhlými oválky.
Výška 24,5 cm, průměr u hrdla 15,5 cm
250 Kč
Dóza s víkem na bonbony
sklo čiré, broušený geometrický dekor, tvar soudku.
Výška 20,5 cm, průměr 13 cm
300 Kč
Cukřenka na nízké patce s víkem
sklo čiré, jantarová lazura, po obvodě dekorováno v osmi polích výbrusy oválků a čoček různých velikostí pod sebou.
Výška 14,5 cm
300 Kč
Mísa na patce na ovoce
sklo čiré, masivní, tvar husího těla, na patce rytý geometrický motiv, vespod logo a text v azbuce.
Výška 35 cm
1 200 Kč
Sada sedmi sklenic na stopce na víno
sklo čiré, fasetované, na kupách leptaný dekor zahradnice, žence, dřevorubce, sadaře, kupy vyšší.
Výška 14,5 cm
500 Kč
Stolní lampa ve tvaru hříbku
sklo čiré, ryté a leptané, motiv květů. Sestává ze dvou částí, podstavce se zabudovanou elektromontáží a kulovitého stínidla.
Výška 20,5 cm, průměr 14 cm
500 Kč
Dokumentace Nutná revize elektroinstalace
Konzolový stůl
dřevěný bohatě zdobený a zlacený korpus, horní deska leštěný bílo-šedý mramor, ve stylu empíru, kolem roku 1820, dobrý stav.
Výška 78,5 cm, šířka 110 cm, hloubka 39,5 cm
7 000 Kč
Velmi nízká vyvolávací cena
Skleník
dřevo hnědé barvy, skla lemovaná zlacenou lištou, zdobeno zlacenými karyatidami, ve stylu pozdního rokoka (empírové prvky), 19. století. Dvířka i boční stěny jsou profilované, odpovídající skleníku, příjemná velikost, stav dobrý.
Výška 134 cm, šířka 67,5 cm, hloubka 32,5 cm
5 000 Kč