181-200 www.aukcnidum.cz

 132. AUKCE OSTRAVA 20.12.2020___NEDĚLE__11 hod

Stříbrný příbor pro šest osob a stříbrné náčiní k servírování a stolování

celkem 102 kusů ve dvou původních etujích, puncovní značka trojúhelník se slovenským trojvrším a dvojramenný kříž, období: první republika (třicátá léta 20. století)

Ryzost stříbra 800/1000, čistá hmotnost bez nožů (84ks) 3.837,46 g netto, hmotnost nožů (18 ks) 1.366,62 g btto

69 000 Kč

6x lžička zmrzlinová 126,51 g

6x lžička moučníková 168,65 g

6x lžička čajová 186,01 g,

6x lžička mocca 100,83 g,

6x vidlička moučníková 128,88 g,

6x vidlička předkrmová 150,99 g,

6x nůž předkrmový 344,51 g btto,

6x vidlička rybí 271,36 g,

6x nůž rybí 282,49 g,

6x lžíce 349,35 g,

6x vidlička 277,49 g,

6x nůž 442,33 g btto,

6x lžíce polévková velká 381,27 g,

6x vidlička na hlavní jídlo 351,16 g,

6x nůž na hlavní jídlo 579,78 g btto,

1x kleště na cukr 30,29 g,

1x kleště na zákusky 103,07 g,

1x naběračka malá 90,25 g,

1x naběračka velká 170,00 g,

1x servírovací vidlička větší 85,94 g,

1x servírovací vidlička menší 64,84 g,

1x servírovací lžíce větší 107,15 g,

1x servírovací lžíce menší 63,52 g,

1x servírovací lopatka 93,92 g,

1x naběračka na omáčky 77,90 g,

1x lopatka dortová 120,79 g,

1x lopatka menší 54,80g

Stříbrný nástolec se skleněnou vložkou

stříbro, na kupě a patce prořezané proužky reliéfních větviček růží. Značeno RU puncovní značkou DIANA a mistrovskou značkou MG. Vložka sklo čiré, bezbarvé, jednoduchý geometrický brus, drobné oklepy. Skleněná vložka nepůvodní.

NÁSTOLEC

ryzost Ag 800/1000, hmotnost 450,85 g btto,

výška cca 17 cm, průměr cca 19,5 cm.

VLOŽKA

výška cca 6 cm, průměr cca 19,3 cm.

Celková výška 18,5 cm

7 500 Kč

Stříbrná stolní souprava

stříbro, značeno JCK - KLINKOSCH, Rakousko-Uhersko, punc Diana. Celostříbrný podnos s držáky skleněných nádobek, u jedné z nich stříbrné víčko vyzlacené zespodu, stříbrná lžička ve tvaru naběračky, oklepy na zátkách. Luxusní provedení.

Výška cca 17 cm, průměr tácku cca 14,5 cm,

čistá hmotnost tác 240,86g, pouze lžička 9,91 g, hmotnost celkem včetně skla 592,65 g btto,

ryzost stříbra 900/1000

14 000 Kč

Skleněné zátky obou karaf jsou vespod poškozeny - části, které jsou zasunuty uvnitř karaf, funkčnost nezměněna.

Stříbrné stolní zrcadlo se svícny

stříbro, stříbrník M. AIGNER (zřejmě Mathias, činný v letech 1820-1843), lotový punc pro rok 1833, posuvný držák na dvě svíce, zabrušované zrcadlo. Velmi dobrý stav, opravováno cínem v místě spoje stojánku a zrcadla.

Výška cca 40 cm, celková hmotnost včetně zrcadla 780,44 g, ryzost stříbra 13 lotů (812,5/1000) btto

35 000 Kč

Zrcadlo umocňovalo záři a odlesky svíček. V tomto luxusním provedení na trhu ojedinělé.

Stříbrný servírovací podnos

mimořádně velký, značeno významným vídeňským stříbrníkem - WALLNÖFER, lotový punc - rok 1835, zdobeno gravírováním, vespod zpevněno jednoduchým dřevěným rámem.

Celková délka včetně úchopů 70,5 cm, samotný tác cca 44 x 57 cm,

hmotnost celkem 3.258,00 g btto, ryzost stříbra 13 lotů (812,5)

99 000 Kč

Hodiny rámové

dřevěný korpus zlacený, ciferník smalt s římskými číslicemi, čtvrťové bití, kolem roku 1850, funkční, reprezentativní.

Výška 66 cm, šířka 48 cm, hloubka 15 cm

8 000 Kč

Konzola závěsná

dřevo ručně řezané, polychromie, zlacení, kolem roku 1750, skvělá nabídka.

Výška 60 cm, šířka 45 cm, hloubka 30 cm

4 000 Kč

Udrží i velmi těžkou sochu

Lindovský Zdeněk

Reliéfní plastika "Betlém"

vysokopecní keramika, signováno dvakrát vtlačeně ZL 09 - vpředu v pravém dolním rohu a vzadu, práce vynikajícího autora - sochaře z roku 2009. Vzadu nalepený štítek ORIGINAL HAND MADE IN THE CZECH REPUBLIC.

Výška 37 cm, šířka 46 cm

6 000 Kč

Lindovský Zdeněk (1943-)

Absolvent ŠUŘ v Brně, žije a pracuje v Kunštátě na Moravě, zabývá se keramickými objekty do interiérů i exteriérů od drobnějších žánrových figur a reliéfů až po velké prostorové instalace - keramické kašny, originální obložení krbů, domovní znamení, interiéry restaurací. Keramika je pálená na 1320 stupňů Celsia a je odolná proti povětrnostním vlivům.

Dva džbánky

sklo mléčné, u dna zelené lazury, ucha sklo čiré, nápis "Upomínka na posvátný Velehrad"

Výška 16 cm

500 Kč

Vysoká karafa se zátkou

sklo čiré, vrstvené kobaltovou lazurou, jemný broušený geometrický vzor, u hrdla osm dlouhých vertikálních faset.

Výška 46 cm

600 Kč

Dóza s víkem

sklo čiré, po obvodě broušený geometrický dekor, na víku moderní pojetí květů s lístky, oválný tvar.

Výška 6 cm, délka 18 cm, šířka 11,5 cm

300 Kč

Váza na nízké patce

sklo čiré, po kupě spirálově leptané bílé linky, patka zvonovitého tvaru zlacená.

Výška 16,5 cm, průměr u hrdla 19 cm

700 Kč

Váza kónického tvaru

sklo čiré lité (presované), dekorované ve dvanácti řadách vertikálně protáhlými oválky.

Výška 24,5 cm, průměr u hrdla 15,5 cm

250 Kč

Dóza s víkem na bonbony

sklo čiré, broušený geometrický dekor, tvar soudku.

Výška 20,5 cm, průměr 13 cm

300 Kč

Cukřenka na nízké patce s víkem

sklo čiré, jantarová lazura, po obvodě dekorováno v osmi polích výbrusy oválků a čoček různých velikostí pod sebou.

Výška 14,5 cm

300 Kč

Mísa na patce na ovoce

sklo čiré, masivní, tvar husího těla, na patce rytý geometrický motiv, vespod logo a text v azbuce.

Výška 35 cm

1 200 Kč

Sada sedmi sklenic na stopce na víno

sklo čiré, fasetované, na kupách leptaný dekor zahradnice, žence, dřevorubce, sadaře, kupy vyšší.

Výška 14,5 cm

500 Kč

Stolní lampa ve tvaru hříbku

sklo čiré, ryté a leptané, motiv květů. Sestává ze dvou částí, podstavce se zabudovanou elektromontáží a kulovitého stínidla.

Výška 20,5 cm, průměr 14 cm

500 Kč

Nutná revize elektroinstalace

Konzolový stůl

dřevěný bohatě zdobený a zlacený korpus, horní deska leštěný bílo-šedý mramor, ve stylu empíru, kolem roku 1820, dobrý stav.

Výška 78,5 cm, šířka 110 cm, hloubka 39,5 cm

7 000 Kč

Velmi nízká vyvolávací cena

Skleník

dřevo hnědé barvy, skla lemovaná zlacenou lištou, zdobeno zlacenými karyatidami, ve stylu pozdního rokoka (empírové prvky), 19. století. Dvířka i boční stěny jsou profilované, odpovídající skleníku, příjemná velikost, stav dobrý.

Výška 134 cm, šířka 67,5 cm, hloubka 32,5 cm

5 000 Kč