041-060 www.aukcnidum.cz

 132. AUKCE OSTRAVA 20.12.2020___NEDĚLE__11 hod

"Koupání v tůňce"

velký olej na plátně, signováno vpravo dole V. WÜNSCHE, datováno 1932. Rámováno v širokém zlaceném rámu.

93,5 x 151 (118 x 176,5) cm

35 000 Kč

S rámem téměř dva metry široký obraz.

Kotvald Ferdinand

"Ovoce na modré míse"

olej na sololitu, signováno vpravo dole F. KOTVALD. Vzadu na rámu autorský štítek s informacemi o obraze, na sololitu tužkou patrně evidenční číslo 137, kolem poloviny minulého století. Široký dřevěný rám francouzského typu, zlatá barva.

39 x 49 (59 x 69) cm

15 000 Kč

Kotvald Ferdinand (1898-1980)

Malíř, herec a zpěvák, studia v Praze, Paříži, Neapoli, tvořil pod vlivem Gogha a Kokoschky, výstavy v Mánesu, Topičově saloně, člen skupiny NESDRUŽENÍ, UB Praha a dalších, zastoupen v řadě galerii, včetně Národní galerie, jeho obrazy kupovaly banky, žil a tvořil v Praze, účinkoval v řadě oper, od roku 1930 se věnoval výhradně malířství.

(24.5.1898 Vyškov- 23.8.1980 Praha)

Musatov Grigorij

"Na procházce"

olej na plátně, signováno vpravo dole G. MOUSSATOFF, první polovina minulého století.

35 x 56 (49 x 70) cm

12 000 Kč

Musatov Grigorij (1889-1941)

Malíř, ilustrátor, pocházel z významné malířské rodiny. Studoval na výtvarných školách v Penze, Moskvě a Kyjevě. V době občanské války bojoval na straně bělogvardějců. Pod falešnými doklady uprchl i se svou židovskou manželkou a přidal se k československým legiím ve Vladivostoku. V letech 1920-1941 žil v Československu, usadil se v Praze. Patřil k významným malířům první poloviny 20. století. Otec malířky Nory Musatové (nar. 6.12.1931 v Praze).

(29. 1. 1899, Buzuluk, Rusko - 8. 11. 1941, Praha)

Liška Karel

"Zátiší s cigaretou"

olej na plátně, signováno vlevo dole LIŠKA, vzadu na blind rámu rukou psané informace o obraze s datací 1942.

25 x 49,5 (42,5 x 68) cm

9 000 Kč

Liška Karel (1914-1987)

Malíř, grafik, narozen v Poltavě na Ukrajině, malbu studoval soukromě u malíře F. Jelínka, později studoval profesuru kreslení na ČVUT Praha, byl profesorem grafické školy v Praze, maloval krajiny, kytice.

Schadt Karel

"Zátiší s kyticí a jablky"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole K. SCHADT, vzadu uvedeno : "Zátiší" originál K. Schadt. Počátek minulého století. Rámováno v oválném rámu.

60 x 48 ( 68,5 x 57) cm

5 000 Kč

Schadt Karel (1888-1952)

Malíř krajinář, 1911 - 1916 studium v Kalvodově krajinářské škole, podnikal studijní cesty do Itálie, Jugoslávie, Německa, Francie, pobýval v Praze, na Příbramsku, ve Vysokých Tatrách, účastnil se výstav ve Vídni, Paříži, v Praze to byl Topičův salon a Rubešův salon, do roku 1943 uspořádal přes 30 výstav, zastoupen v Národní Galerii.

(20.11.1888 Příbram - 19.6.1952 Příbram)

Tůma Karel

"Zimní krajina s figurální stafáží"

olej na plátně, nesignováno, vzadu na blind rámu pozůstalostní razítko s datem 26.8.1942 a s podpisem Anny Tůmové. Uvedeno také, že obraz byl vystaven pod číslem 40 na posmrtné výstavě Karla Tůmy říjen-listopad 1942. Plátno uprostřed drobně perforováno.

50 x 39 (69,5 x 57,5) cm

5 000 Kč

Tůma Karel (1859-1936)

Malíř podobizen, krajin a válečných výjevů, studoval na akademii v Praze 1874-1879, dále na akademii ve Vídni, působil jako učitel kreslení ve Vídni. Již jeho první výstavu komentoval Jan Neruda slovy: "Mladý malíř jeví zdravý smysl pro genre". V roce 1938 byl zasoupen na výstavě "Náš voják ve výtvarném umění XIX. a XX. století" konané v Obecním domě v Praze.

(28.2.1859 Praha - 21.4.1936 Písek)

Háša František

"Podzimní krajina s řekou a chalupami"

olej na malířské lepence, signováno vlevo dole HAŠA FR, vzadu jméno autora a špatně čitelná razítka, první polovina minulého století.

35,5 x 50,5 ( 48,5 x 63,5) cm

8 000 Kč

Háša František 1880-1953)

Malíř, působil v Praze.

(30. 12. 1880 - 15. 7. 1953)

Hudeček Antonín

"Lesní zátiší s potokem"

olej na papíře, signováno vpravo dole tužkou ANT. HUDEČEK, první polovina minulého století. Dle přiloženého posudku pochází obraz z pozdějšího Hudečkova období, kdy maloval převážně v blízkosti domova v Častolovicích u potoka Bělá a v okolí rybníka Landa.

44 x 60 (60 x 76) cm

9 000 Kč

Přiloženo Odborné posouzení PhDr. Mgr. Michaela Zachaře, datované Praha 5.9.2014

Hudeček Antonín (1872-1941)

Kliment

"Kostel sv. Jana Nepomuckého na Strážné hoře u Třebíče"

olej na kartonu, signováno vpravo dole KLIMENT, datováno 1942, vzadu uveden rukou název obrazu.

33 x 37 (43,5 x 47) cm

5 000 Kč

nesignováno

"Deštivý večer ve starém městě"

olej na plátně fixovaném na kartonu, signatura nenalezena.

43 x 32 (55 x 45) cm

8 000 Kč

"Zátiší s ovocem a růžemi"

olej na dřevěné desce, signováno vlevo dole, datováno 1941. Krásný široký dřevěný rám.

35,5 x 45 (50 x 59) cm

3 000 Kč

"Zátiší s ananasem a holubem"

olej na plátně fixovaném na kartonu, signatura umístěna v blízkosti křídla, neurčeno, první polovina minulého století. Párový k následující položce.

37 x 56,5 (41,5 x 61) cm

3 000 Kč

"Zátiší se slukou, zeleným džbánem a jablky"

olej na plátně fixovaném na kartonu, signatura umístěna v blízkosti křídla, neurčeno, první polovina minulého století. Párový k předcházející položce.

37 x 56,5 (41,5 x 61) cm

3 000 Kč

Kähligová Š.

"Zátiší s bažantem a svazkem ředkviček"

olej na plátně, signováno vpravo dole Š. KÄHLIGOVÁ, datováno 1926.

90 x 40 (97 x 47) cm

7 000 Kč

Giacomucci C.

"Osel, kozel a ovce na pastvě"

olej na plátně, signováno vlevo dole C. GIACOMUCCI, rustikální námět.

35,5 x 60 (49,5 x 74) cm

6 000 Kč

nesignováno

"Romantická krajina s vodopádem"

olej na plátně, signum nenalezeno, první polovina minulého století, drobná poškození malby.

41 x 48 (50,5 x 57,5) cm

6 000 Kč

Hofman

"Romantická vysokohorská krajina s figurální stafáží"

olej na plátně, signováno vlevo dole HOFMAN, datováno 1897, částečně kryto rámem. Reprezentativní široký plasticky zdobený rám zlaté barvy. Výrazná krakeláž.

30,5 x 43,5 (49 x 62) cm

12 000 Kč

"Dostavník s trojspřežím v měsíční krajině"

olej na dřevěné desce, signováno vpravo dole, neurčeno.

30,5 x 25,5 (41,5 x 36) cm

9 000 Kč

"Krajina s větrnými mlýny a figurální stafáží"

olej na plátně, signum nenalezeno.

25 x 42 (35 x 51,5) cm

3 000 Kč

"Holandská krajina s vodním kanálem"

olej na plátně, signováno vpravo dole, nepřečteno, první polovina 19. století. Rámováno v luxusním širokém rámu zlaté barvy.

36,5 x 54,5 (51,5 x 68,5) cm

8 000 Kč