ANTIKVITY ART AUKCE

   ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU

Mathauser Josef

"Portrét dámy se slunečníkem"

velký olej na plátně, signováno, datováno 1899, luxusní mohutný široký zdobný rám černo-zlaté barvy, reprezentativní.

104 x 70,5 (136 x 100) cm

29 000 Kč

Mathauser Josef (1846-1917)

Malíř portrétů, historických a žánrových maleb, oltářních obrazů, studium na Akademii výtvarných umění v Praze. Jeho historické obrazy byly často používány jako předlohy pro malované opony (viz http://www.amaterskedivadlo.cz/main.php?data=osobnost&id=7187).

(Toman, abART, https://cs.wikipedia.org/wiki/Josef_Mathauser)

(14.7.1846 Staňkov, Domažlice - 10.1.1917 Praha)