Sada šesti cínových džbánků stupňujících se velikostí
od nejmenšího 10,3 cm (výška džbánku bez víčka) až po největší 20,5 cm, na víčku vždy dekorace dvěma žaludy. Každý džbánek značen: ETAIN 95 RF (cín 95%) a kromě dvou nejmenších i puncem/značkou ve tvaru Fleur de Lys (lilie). Patrně Francie, 19 století.
První rozměr udává celkovou výšku včetně víčka s ozdobou, rozměr v závorce pak samotnou výšku džbánku: 22,5 (19,7), 20,3 (17,7), 18,5 (16), 16,5 (14,2), 14,5 (12), 12,5 (10,3) cm
6 600 Kč
Sada sedmi cínových odměrek - Francie
na každém uvedena míra, pět značeno vespod J.R, dva značeny ETAIN 97%, FRANCE, erbem a symbolem výrobku určeného pro styk s potravinami (sklenice a vidlička), každý u okraje opatřen cejchem.
Výšky: 18 cm, 14,5 cm, 10,5 cm, 9 cm, 7 cm, 5,5 cm, 4 cm
5 400 Kč
Na jednotlivých odměrkách uvedeny tyto míry: CENTILITRE, DOUBLE CENTILITRE, DEMI-DECILITRE, DECILITRE, DOUBLE-DECILITRE, DEMI LITRE, LITRE
Cínová dóza s úchopem ve tvaru mušle
značeno ETAIN 95 RF (cín 95%), patrně Francie druhá polovina 19. století.
Výška včetně úchopu cca 10 cm, průměr cca 10 cm
700 Kč
Malý cínový korbel
na víčku stylizovaný monogram, neznačeno, v nejširší části těla korbelu promáčklina.
Celková výška cca 14,5 cm, výška samotného korbelu cca 10,5 cm
300 Kč
Sada 9 sbírkových talířů
cín, všechny talíře vespod různě značeny, na jednom monogram MT, na čtyřech psacím A.T, další 4 bez monogramu. 19. století, dobrý stav.
V sestavě 9 talířů: 4x průměr 22 cm, 4x průměr 21,5 cm, 1x průměr 20,5 cm.
1 800 Kč
Talíř ozdobný nástěnný
cín, ve dně plastický znak města MÜLHEIM an der RUHR a vyrytý text "Zur 25 Jähringem Firmen Jubiläum CLARKLIFT-OST Mülheim a.d. Ruhr". Vespod cínařská značka.
Průměr 24 cm
1 900 Kč
Nástěnný talíř "Hlava koně"
cín, tvarovaný okraj, vtlačená cínařská značka s andílkem.
Průměr 23,5 cm
350 Kč
Nástěnný talíř "Hlava jelena"
cín, tvarovaný okraj, vtlačená cínařská značka s andílkem hrajícím na trumpetu.
Průměr 23 cm
250 Kč
Onyxová mísa v bronzové montáži
nádherný celistvý kus zeleného minerálu onyx (patrně turecké provenience), řezaného do tvaru kulaté mísy umístěné v masivní montáži. Zřejmě první polovina 20. století. Při okraji po celém obvodu více oklepů.
Výška celkem cca 11 cm, průměr 19 cm, tloušťka onyxové stěny cca 1,2 cm
4 000 Kč
Nápojová souprava 4 dílná - 2 konvice, mléčenka a cukřenka
kovová kompozice s původní patinou, bohatě zdobeno jemným rokokovým rostlinným ornamentem, úchyty ve tvaru ptáčků. Značeno - Anglie, registrační značka z 5.4.1882. Několik menších poškození, zejména promáčklin.
Výška konvice 20,5 cm, druhá konvice 17 cm, mléčenka 9,5 cm, cukřenka 13 cm
900 Kč
Malý čepák
keramika glazovaná, zdobená ruční malbou stylizovaných vinných hroznů, nápis Sv. Antonín, neznačeno. Na několika místech poškozená glazura.
Výška cca 16,5 cm
120 Kč
Skalický Karel (1867-1945)Džbánek s ptáčkem na uchu
keramika bíle glazovaná, zdobená ruční malbou folklórního rostlinného dekoru. Hrdlo prořezávané. Značeno monogramem K.S.V. (KAREL SKALICKÝ VYŠKOV). První polovina 20. století. Na několika místech výraznější poškození glazury.
Výška cca 18 cm
400 Kč
Skalický Karel Keramik, poslední vyškovský toufar (http://www.muzeum-vyskovska.cz/wp-content/uploads/Vy%C5%A1kovsk%C3%A9-zlidov%C4%9Bl%C3%A9-faj%C3%A1nse-a-jejich-v%C3%BDzdobn%C3%A9-motivy.pdf). (8.1.1867 Vyškov - 3.6.1945 Vyškov)
Skalický Karel (1867-1945)Čepák
keramika glazovaná, barevně ručně malovaná motivem růží, značeno K. SKALICKÝ, tofar, Vyškov 1939. Na několika místech povrchová glazura poškozena.
Výška 23 cm
200 Kč
keramika bíle glazovaná, ručně malovaná barevnými folklorními květinovými ornamenty. ÚŘEDNÍČEK TUPESY, značeno vtlačeně TU a ručně TU 1940 U.S. Menší poškození povrchu glazury.
Výška 16 cm
200 Kč
Džbán SOVA
keramika bíle glazovaná, ručně malovaná modrým folklórním dekorem, datováno 1875, vespod značeno stylizovaným monogramem. Patrné praskliny v těle nádoby, na více místech poškozena glazura, drobné oklepy při okrajích.
Výška 25 cm
150 Kč
Skalický Karel (1867-1945)Džbánek - KAREL SKALICKÝ
keramika bíle glazovaná, ručně malovaná modrým folklórním rostlinným dekorem. Vespod značeno monogramem K.S.V. (Karel Skalický Vyškov), první polovina minulého století.
Výška 14 cm
100 Kč
Skalický Karel (1867-1945)Nástěnný talíř s růžičkami
keramika bíle glazovaná, ručně malovaná barevným folklórním květinovým dekorem. Značeno monogramem K.S.V. (KAREL SKALICKÝ VYŠKOV). První polovina minulého století. Drobná poškození glazury.
Průměr 24 cm
300 Kč
keramika bíle glazovaná, ručně malovaná barevným folklórním květinovým dekorem, značeno monogramem K.S.V. (KAREL SKALICKÝ VYŠKOV). První polovina minulého století. Drobná poškození glazury.
Průměr 24 cm
300 Kč
Skalický Karel (1867-1945)Nástěnný talíř "Maria s Ježíškem"
keramika bíle glazovaná, ručně malovaná barevným folklórním květinovým dekorem, v centrální částí stylizovaný motiv Madony, značeno monogramem K.S.V. (KAREL SKALICKÝ VYŠKOV). První polovina minulého století. Drobná poškození glazury.
Průměr 32 cm
600 Kč
Skalický Karel (1867-1945)Nástěnný talíř s prořezávaným lemem
keramika bíle glazovaná, ručně malovaná barevným folklórním květinovým dekorem, značeno monogramem K.S.V. (KAREL SKALICKÝ VYŠKOV), první polovina minulého století. Drobná poškození glazury.
Průměr 28,5 cm
400 Kč