elektronicka-aukce 20.6.2023

Souprava kávová pro tři osoby

porcelán bíle a zeleně glazovaný, zdobený zlacením. Modrá tištěná značka MEISSEN (Dubí u Teplic) a číslo 7849, první polovina 20. století.

1x konvička, výška 17,5 cm,

1x cukřenka, výška 9 cm,

3x šálek, výška 5 cm,

3x podšálek, průměr 11,5 cm

700 Kč

Kávová souprava čtyřosobní

porcelán bíle glazovaný, zdobený zlatým stylizovaným rostlinným dekorem a zelenými puntíky. Tištěná značka MSB na štítu - J. Maier a synové, Czechoslovakia, BOŽÍČANY a různá čísla na jednotlivých objektech v rámci nabídky. Po roce 1945.

1x konvice výška 25 cm,

1x cukřenka výška 11 cm,

4x šálek výška 5,5 cm,

4x podšálek průměr 14,5 cm

950 Kč

Čajová souprava čtyřosobní

porcelán růžovo-fialově glazovaný, vegetabilní zlacený dekor, nálevka, ucha a úchopy zlacené. Tištěná značka MZ Czechoslovakia - STARÁ ROLE, vtlačená čísla 1985 3 a tištěná čísla 104 5 35. Po roce 1945.

1x konvice výška 23cm,

1x mléčenka výška 13,5 cm,

1x cukřenka výška 10 cm,

4x šálek výška 5,5 cm,

4x podšálek průměr 15 cm

900 Kč

TŘI GRÁCIE Čajová souprava 6 osobní 15 ks

porcelán bíle glazovaný, tištěná značka SLAVKOV, decor ND995, vtlačeně číslo modelu 2370. Zdobeno medailony s barevným tiskem, pásy zlaceného ornamentu, zlacenými úchopy.

1x konvice, výška 22 cm,

1x mléčenka, výška 12 cm,

1x cukřenka, výška 11 cm,

6x šálek, výška 7 cm,

6x podšálek, průměr 14,5 cm

1 100 Kč

Konvice a mléčenka - Rosenthal

porcelán bíle glazovaný, zdobený bohatým dekorem jemných barevných kvítků. Hubička konvice má tvar ptačí hlavičky. Tištěná zelená značka ROSENTHAL BAVARIA, Modell Ph. Rosenthal a ručně psaná čísla 176 55. Značka pro léta 1921/1922.

Výška konvičky 20 cm, výška mléčenky 10,5 cm

400 Kč

5 mocca šálků s podšálky a cukřenka - Rosenthal

porcelán bíle glazovaný, dekor jemných barevných kvítků a zlatou linkou. Zelená tištěná značka ROSENTHAL SELB BAVARIA, typ MARIA, Modell von Ph. Rosenthal. Produkce porcelánu typu MARIA od roku 1916. Nabízený set z 20-tých let.

1x cukřenka, výška 10 cm,

5x šálek výška 4,5 cm,

5x průměr podšálku 10,5 cm

600 Kč

4 šálky s podšálky - Rosenthal

porcelán bíle glazovaný, dekor jemných barevných kvítků a zlatou linkou. Zelená tištěná značka ROSENTHAL SELB-BAVARIA, typ MARIA, Modell von Ph. Rosenthal. Produkce porcelánu typu MARIA od roku 1916. Nabízený set z 20-tých let.

4x šálek, výška 6,5 cm, průměr v horní části 9,2 cm,

4x podšálek, průměr 14 cm

1 000 Kč

6 šálků s podšálky s ručně malovanými květy

porcelán glazovaný v barvě slonové kosti, na různých kouscích různé květy, zlatá linka. Tištěně značka MCP na štítu - J. Maier et Company, Czechoslovakia, BOŽÍČANY (Poschetzau), Handgemalt a pravděpodobně i značka malíře. Období 1. republiky.

6x šálek, výška 4,5 cm,

6x podšálek, průměr 14,5 cm

400 Kč

Vespod také zeleně tištěná značka obchodního domu STERN.

Dvojice hrníčků - bucláčků

porcelán bíle glazovaný, barevná malba kvítků a částečně setřené zlacení. V centrální části jednoho bucláčku nápis Josef Žalud 1896, na druhém Teresie Žaludová 1896, neznačeno. Na jednom viditelný restaurátorský zásah a oklep.

Výška 10 cm, průměr 8,5 cm

300 Kč

3 vázičky se stylizovaným ornamentem

porcelán bíle glazovaný, zdobený plastickými větvičkami barevných kvítků a listů, neznačeno. Na jedné vázičce oklep zespodu, oklepy má řada lístků a květů, uvnitř dvou váziček je výrobní prasklina.

Výška 10 cm

300 Kč

Plastika "Muž a žena v dobovém oblečení s krajkovým paraplíčkem"

porcelán barevně glazovaný, ručně malovaný, modrá značka VOLKSTEDT (?), číslo 250 a ručně psané číslo 68. Poškození na více místech - zejména prstíčky pána a výrazně pak krajkové paraplíčko.

Výška 13 cm

2 000 Kč

Plastika "Dvojice v dobovém oděvu s kyticí"

porcelán barevně glazovaný, ručně malovaný, modrá značka pod polevou VOLKSTEDT (?), první polovina 20. století. Patrné oklepy, část ucha kabelky schází.

Výška 12,5 cm

1 500 Kč

Plastika "Dvojice v mysliveckém oděvu pod stromem"

porcelán bíle glazovaný, zdobený barevnou ruční malbou, značeno modře pod polevou písmenem N s korunkou a písmenem R. Volkstedt, ERNST BOHNE & SÖHNE, první polovina 20. století. Nepravá NEAPOL. Zřetelné oklepy.

Výška 12 cm

900 Kč

Plastika "Rokoko - kanapíčko"

porcelán barevně glazovaný. Značeno razítkem ROYAL DUX CZECHOSLOVAKIA, vtlačeně 191 12 1 P a tištěnou zelenou značkou trojúhelník ROYAL DUX - pro období 1925-1938.

Výška 25 cm

5 400 Kč

Plastika "Zaříkávačka hadů"

porcelán bíle glazovaný, zdobený kobaltovou modří. ROYAL DUX. Značeno vtlačenými čísly modelu 702 75 IV/59 a vtlačeným Czechoslovakia.

Výška 22 cm

1 500 Kč

Plastika "Sedící štěně"

porcelán barevně glazovaný, neznačeno, druhá polovina 20. století.

Výška 18 cm

400 Kč

Plastika "Sedící pejsek"

porcelán barevně glazovaný, ručně malovaný, značeno tištěnou značkou MADE IN CZECHOSLOVAKIA (ROYAL DUX, pro roky 1920-1992, po roce 1920 povinné) a vtlačenými čísly 372 25.

Výška 15,5 cm

600 Kč

Plastika "Sedící kokršpaněl"

porcelán barevně glazovaný. Tištěná zelená značka ROYAL DUX (pro roky 1960-1978), trojúhelníkový růžový porcelánový nálepek, tlačená čísla série 438.

Výška 13 cm

250 Kč

Plastika "Stojící srnka"

porcelán barevně glazovaný. Tištěná značka ROYAL DUX (pro roky 1960-1978) a vtlačená čísla 308 a 99.

Výška 13,5 cm, délka podstavce 9 cm, šířka podstavce 5 cm

200 Kč

Plastika "Ležící koloušek"

porcelán barevně glazovaný. Zelená tištěná značka ROYAL DUX (pro roky 1960-1978) a vtlačené číslo 347.

Výška 6 cm

300 Kč