nesignováno "Portrét mladé ženy s perlovým náhrdelníkem"
olej na plátně, nesignováno, původní zlacený rám. Kvalitní práce z období biedermeieru.
28 x 22,5 (37,5 x 32) cm
2 800 Kč
Grabovský Miroslav (*1940)"Blahoslavená Marie Ant. Kratochvílová"
akryl na malířské desce, signováno vpravo dole M. GRABOVSKÝ, nedatováno, vzadu štítek Unie výtvarných umělců ČR s názvem obrazu a jménem autora.
91 x 85 (103 x 97) cm
3 000 Kč
Marie Antonína Kratochvílová (1881-1942) byla spolu s polskými mučedníky z druhé světové války blahoslavená 13. 6. 1999 papežem Janem Pavlem II ve Varšavě při příležitosti papežovy návštěvy Polska. Informace a fotografie zveřejněny na http://catholica.cz/?id=5031.
Grabovský Miroslav Malíř, grafik, sochař, studoval na ŠUŘ v Brně u J. Zamazala a E. Ranného, dále na SPUŠ v Ostravě u prof. Otipky. Věnuje se rovněž realizaci mozaiky v architektuře - ve Slovníku Chagall uvedeny realizace mozaiky ve veřejných budovách. Vedle výstav v regionu vystavoval v letech 1991-1992 v Miláně, Florencii a Torontu. (nar. 13.7.1940 Ostrava)
Zimak "Dívčí akt před zrcadlem"
olej na plátně, signováno vlevo dole ZIMAK, datováno 1940. Dobový rám zlaté barvy.
54 x 43,5 (67 x 56,5) cm
1 400 Kč
Klech Radoslav "Staré zátiší I"
olej na plátně, signováno vpravo dole R. KLECH, nedatováno, vzadu autorský štítek se jménem autora a názvem, původní dobový rám.
70 x 60 (83 x 73) cm
3 000 Kč
Bochmann Johannes (*1922)"Vysokohorská krajina s jezerem a cestou"
olej na plátně, signováno vlevo dole JOH. BOCHMANN, nedatováno, široký ozdobný rám.
50 x 60,5 (68 x 79) cm
3 000 Kč
neurčeno "V Alpách"
olej na plátně, vlevo dole signováno špatně čitelně, na rubu plátna napsáno Im Alpenland. Třetí čtvrtina 19. století, kvalitní rám typu blondel.
50,5 x 70 (64,5 x 84,5) cm
12 000 Kč
V posudku soudního znalce Petra Beránka se uvádí, že se jedná o neznámého malíře (Hans Krüll ?) s odkazem na podobnou tvorbu třetí čtvrtiny 19. století.
Přiložen Znalecký posudek soudního znalce Petra Beránka
Tomek Antonín (1908-1978)"Housata na návsi"
olej na sololitu, signováno vpravo dole ANT. TOMEK, datováno 1953. Reprezentativní práce ve starožitném rámu.
61 x 80 (77 x 97,5) cm
3 800 Kč
Tomek Antonín Malíř, hudebník, pedagog, studoval na pedagogické škole v Brně. Zpočátku se věnoval hudbě a pedagogické činnosti, později se zaměřil na malířství a karikaturní portréty představitelů domácí kulturní a politické scény. Působil mimo jiné v Novém Hrozenkově a v Týnci na Břeclavsku. Na Slovácku založil dva pěvecké sbory. Náměty mnoha obrazů čerpal z Valašska a Záhoří. V roce 1995 byl zastoupen na výstavě Regionální umění ve sbírkách GVUO pořádané v ostravském Domě umění. (26.2.1908 Horní Nětčice, okr. Přerov - 23. 6. 1978 Ostrava)
Pospíšil Bohumil (1914-1996)"Prosluněný les"
olej na tvrzené malířské desce, signováno vlevo dole BOH. POSPÍŠIL, datováno 1940. Široký ručně řezaný rám hnědozlaté barvy.
50 x 59,5 (69,5 x 79) cm
2 000 Kč
Pospíšil Bohumil Pospíšil Boža Publicista, kreslíř, malíř krajnář. (1914 - 12.12.1996)
nesignováno "Žně pod horami"
olej na kartonu, nesignováno, kolem roku 1940.
30 x 63 (39 x 41) cm
1 000 Kč
Dobeš Ludvík (1914-1979)"Vysokohorské jezero"
olej na tvrzené malířské desce, signováno, kolem roku 1950, kvalitní krajinářská práce, široký rám hnědo-stříbrné barvy.
51 x 66 (65 x 80) cm
2 800 Kč
Dobeš Ludva Dobeš Ludvík Brněnský malíř a grafik, studoval na Škole uměleckých řemesel v Brně, malíř krajiny, folklóru, lidských figurek, také malíř skla a keramiky, uváděn mezi slavnými rodáky na webových stránkách jihomoravské obce Morkůvky (http://www.morkuvky.cz/). (17. 10. 1914 Morkůvky, Klobouky u Brna - 25.9.1979)
Hofman František (1891-1969)"Krajina s potokem"
olej na kartonu, signováno vpravo dole F. HOFMAN, datováno 1961.
60 x 50 (71 x 61,5) cm
12 000 Kč
Raszka "Průhled z lesa"
vrstvený olej na plátně, malba štětcem a špachtlí, signováno patrně RASZKA, nedatováno.
60 x 80 (74,5 x 94,5) cm
1 800 Kč
neurčeno "V horách"
olej na plátně, signováno vpravo dole, nepřečteno, datováno pod rámem 1955. Drobná poškození.
54 x 73 (66 x 85) cm
1 000 Kč
Myslikovjan Karel (1911-1961)"Večer"
olej na tvrzené malířské lepence, signováno vpravo dole MYSLÍKOVJAN, datováno 1954, vzadu štítek Svazu československých výtvarných umělců krajské pobočky Ostrava.
35,5 x 48,5 (40 x 55) cm
1 800 Kč
Myslikovjan Karel Malíř, soukromá studia u O. Nejedlého na AVU v Praze. Žil ve Frýdlantě nad Ostravicí, byl designérem smaltovny podniku NORMA ve Frýdlantu. Věnoval se malbě beskydské krajiny, podílel se na výzdobě kaple ve Pstruží. Zastoupen ve sbírkách Městského úřadu Frýdlant nad Ostravicí. Uveden v publikaci Přehled výtvarně uměleckých výstav na Ostravsku, Opavsku a Těšínsku (v letech 1920-1949), vydal Slezský ústav Československé akademie věd, Opava. (27.1.1911 Pstruží u Frenštátu pod Radhoštěm - 9.10.1961 Pstruží u Frenštátu pod Radhoštěm)
Rýpar "Krajina horkého léta"
olej na tvrzené malířské desce, signováno vlevo dole RÝPAR, datováno 1957, kvalitní široký a mohutný rám.
49 x 69 (68 x 88) cm
1 800 Kč
Karlinský ? "Krajina s kravami"
olejová tempera na papíru, signováno vlevo dole, čteno KARLINSKÝ, kolem roku 1935.
28,5 x 37 (44 x 53) cm
1 200 Kč
Panýrek Jaroslav (1867-?)"Svoz sena před bouří"
olej na lepence, signováno J. PANÝREK, datováno 1919.
49 x 36,5 (59 x 46) cm
2 800 Kč
Zajímavá dynamická práce z roku 1919, na tuto dobu jde o pozoruhodnou krajinářskou práci.
neurčeno "Krávy na pastvě"
olej na lepence, signováno nečitelně vpravo dole, datace čtena 1962.
37 x 47 (47 x 57,5) cm
1 800 Kč
Veris - Zamazal Jaroslav (1900-1983)"Řeka v zimě"
olej na kartonu, signováno vpravo dole VERIS, vzadu rukou psané informace o obraze, včetně názvu obrazu, nečitelné razítko a patrně evidenční číslo 38.
25 x 70 (34 x 78,5) cm
5 000 Kč
Veris - Zamazal Jaroslav Veris Jaroslav Malíř, sochař, scénograf, ilustrátor, rodným jménem Zamazal, studium na pražské akademii u Preislera, Nechleby, dále studia ve Vídni a Paříži, pracoval v dílnách v Louvru, tvořil dlouho v Paříži, často maloval v Posázaví, patřil mezi nejlepší evropské malíře období ART DECO, zastoupen v Národní galerii Praha a dalších evropských galeriích, během druhé světové války byl vězněn v koncentračním táboře. (10.7.1900 Vsetín - 28.10.1983 Praha)
nesignováno "Česká krajina s vesnicí a vodou"
komorní olej na plátně, vpravo dole signatura monogramem a datace téměř nečitelné, kolem poloviny minulého století. Široký rám zlaté barvy.
20 x 30 (45 x 55) cm
2 400 Kč