Uher Hugo Plastika "Jezdec na koni - žokej"
velký biskvit (neglazovaný porcelán), na plintě signováno monogramem HU (Hugo Uher), zelená tištěná značka PIRKENHAMMER, vtlačeně F&M a 4001, 1914, 81. Na podstavci mosazný štítek JOSEFOV 5/8 1923 JEZDECKÁ SLAVNOST a podpis. Výrazné Art Deco provedení.
Výška cca 44 cm, šířka 46 cm
14 000 Kč
Mimořádně kvalitní, na trhu vzácný kus.
Uher Hugo (1882-1945) Keramik, sochař, studia na keramické odborné škole v Bechyni a pražské UMPRUM u prof. Suchardy, studijní pobyt v Berlíně. Autor známého pomníku Ludwiga van Beethovena v nadživotní velikosti v Karlových Varech. V roce 1923 oženil s Angel Eberhardovou, která byla, bohužel, sestřenicí neblaze proslulého Karla Hermanna Franka. Jako příbuzný tajemníka Úřadu říšského protektora, od srpna 1943 ministra pro Protektorát Čechy a Morava, byl Hugo Uher i přes jeho politickou neangažovanost uvězněn (Zdroj: https://karlovarsky.denik.cz/kultura_region/vary-zdobi-nejkrasnejsi-beethovenuv-pomnik-na-svet.html) (1. 4. 1882 Karlovy Vary - prosinec 1945 věznice na Pankráci)
Plastika "Kůň"
porcelán bíle glazovaný, vtištěná značka s E v růžovém trojúhelníkovém porcelánovém nálepku, vtlačeně Made in Czechoslovakia 413 20, dále značení pro druhou jakost. ROYAL DUX, polovina minulého století. Drobné výrobní vady a prasklina na plintě.
Výška celé plastiky 40 cm, plinta 3 x 28 x 13 cm
1 900 Kč
Výše uvedené nijak neubírá na dekorativnosti této mimořádně velké plastiky.
Šestiosobní nápojová souprava na vodu
sklo čiré, bezbarvé, broušený motiv stylizovaných lístků jetele, Čechy, první polovina minulého století.
Džbán výška 20,5 cm, 6x sklenice výška 9,5 cm
900 Kč
Pětiosobní nápojová souprava na likér
sklo čiré, bezbarvé, zdobené broušeným motivem stylizovaných hroznů vína, Čechy, první polovina minulého století.
Výška karafy 28,5 cm, 5x sklenička na vysoké nožce s kruhovou patkou, výška 12,5 cm
900 Kč
Přátelská čajová souprava
keramika v barvě slonové kosti, květinový dekor s rozvilinami, tištěná značka DITMAR URBACH, TEPLICE | HAND-PAINTED | Made in Czechoslovakia. Výrazné ART DECO, kolem roku 1925.
V sestavě: konvice vysoká 23 cm, cukřenka vysoká 12 cm, mléčenka vysoká 7,5 cm, dva šálky vysoké 5 cm, dva podšálky průměr 17 cm
2 500 Kč
Šestiosobní čajová souprava mramorovaná MADELON
keramika glazovaná, bohatá malba s výraznými srdci a květy na mramorovaném podkladě, kulovité úchopy a vysoko posazená kruhová ouška, DITMAR URBACH, typ MADELON, značeno vtlačeným číslem 1281, ART DECO, kolem roku 1930.
V sestavě: kulovitá konvice s víčkem, cukřenka s víčkem, mléčenka, 6x šálek s podšálkem, výška konvice 16 cm, průměr16 cm
4 500 Kč
Šestiosobní čajová souprava s ornamentem GREEK BORDER
keramika černě glazovaná, bohatý jemný hnědý dekor doplněný tyrkysovými, bílými a oranžovými puntíky, značeno G & S Ltd., GREEK BORDER, Rd. No. 236511, made in ENGLAND, přelom 19/20. století.
V sestavě: 1x konvice výška 14,5 cm, 1x mléčenka výška 11,5 cm, 6x šálek výška 6 cm, 6x podšálek průměr 8 cm.
2 200 Kč
Porcelánka Gibson & Sons Ltd., založena r. 1875 v Anglii. Součástí značky je rovněž název vzoru (Greek Border) a jeho registrační číslo (Rd. No. – Registration Number), podle kterého je možné určit dataci - rok 1894.
Šestiosobní mocca souprava
porcelán bále glazovaný, pás tištěných květů a zlatého ornamentu, zlaté linky. Značeno červeným razítkem S. Hohenberg, II, Taborstrasse 10, Wien. První polovina minulého století. Tištěný dekor i zlacení částečně setřené.
1x konvice, výška 17,5 cm, 1x cukřenka výška 11 cm, průměr 14 cm, 6x šálek výška 4 cm, 6x podšálek průměr 11 cm
900 Kč
Luxusní pohárek
majolika bohatě zdobená plastickým dekorem a ruční malbou, značeno vtlačenou značkou - špatně rozpoznatelné, 19. století.
Výška 7,5 cm, průměr 8 cm
650 Kč
Kalamář s vložkou na inkoust a sypátkem
porcelán bíle a modře glazovaný, "ovál" s profilovaným okrajem, klenuté lomené ouško, bohaté zdobení plastickými květy růží, lístky a úponky svlačce, zbytky zlacení, kolem poloviny devatenáctého století, drobné oklepy.
Výška 5 cm, délka 15 cm
5 500 Kč
Šálek s podšálkem s výjevy ze života kolem hradů
majolika - anglická kamenina, na bílém podkladě modrý měditisk, modrá tištěná značka B.W.M. & Co. SYLVAN a vtlačeně 25. Atypický sběratelský kus.
Výška šálku 8 cm, průměr 10 cm, průměr podšálku 17 cm
1 200 Kč
kamenina, modrý potisk, motiv krajinné scenérie se zasazenými asijskými stavbami, v borduře květy pivoňky, značeno modře W&B WALLERFANGEN - Villeroy & Boch, 19/20. století. Výroba ve Wallerfangen byla ukončena v roce 1931.
Výška 7 cm
800 Kč
sklo čiré, bezbarvé, lištované, zdobené temně rudou glazurou a jemným zlatým dekorem, ouško hranované a celozlacené. Sklárna Kamenický Šenov. Značeno papírovým štítkem Made in Czechoslovakia.
Výška šálku 6 cm, průměr šálku 7 cm, průměr podšálku 12,5 cm
350 Kč
Pohárek na hraněné patce
sklo čiré, bezbarvé, lištované, zdobené temně rudou glazurou a jemným zlatým dekorem. Sklárna Kamenický Šenov. Značeno papírovým štítem Made in Czechoslovakia. Drobná výrobní vada.
Výška 12 cm
400 Kč
Dózička
sklo čiré, bezbarvé, lištované, zdobené temně rudou glazurou a jemným zlatým dekorem, úchop na víčku hranovaný a celozlacený. Sklárna Kamenický Šenov.
Výška 7 cm, průměr 12 cm
400 Kč
Nástolec - košíček
sklo čiré, bezbarvé, lištované, zdobené temně rudou glazurou a jemným zlatým dekorem, klenuté ouško hranované a celozlacené. Sklárna Kamenický Šenov. Značeno papírovým štítkem Made in Czechoslovakia.
Výška 13 cm, průměr 13 cm
400 Kč
Skupinová plastika "Puti s pohárem"
porcelán bíle glazovaný, ručně malovaný a zlacený, modrá značka ACKERMANN & FRITZE VOLKSTEDT, první polovina minulého století. Poškozeno, centrální postava viditelně rozsáhle restaurovaná.
Výška 19 cm
2 000 Kč
Plastika "Zahradnice s košíky"
porcelán bíle glazovaný, zdobený barevnou ruční malbou a zlacením. Modrá tištěná značka VOLKSTEDT- RUDOLSTADT, vtlačené číslo 20 a modré R. Značka pro roky 1915 - 1934. Drobná poškození, schází několik lístků v košíku.
Výška cca 24,5 cm
3 600 Kč
Plastika "Krmení ptáčků"
řezba ve velmi čistém horském křišťálu, přelom 19/20. století.
Výška 8 cm, délka 12 cm
21 000 Kč
Barokní pohárek na nožce s patkou - kupa ve tvaru loďky
sklo čiré, bezbarvé, tenkostěnné, ruční řezba postav muže a ženy, vegetabilních prvků - rostlin, květů, granátového jablka, cedru a dalších dekorativních prvků. Kolem roku 1760. Krásná ukázka sklářské zručnosti. UNIKÁT.
Výška 11 cm
12 000 Kč