241-260 www.aukcnidum.cz

 112. AUKCE BRNO - 13.11.2022___NEDĚLE__11 hod

"Makarská - dvojice na pobřeží s loďkami"

olej na plátně, signováno vpravo dole, nepřečteno. Majitel zakoupil dílo v Chorvatsku. Jen blind rám, nerámováno.

42 x 53 cm

1 500 Kč

TOP 241-260

anonym

"Rybáři na jezeře"

olej na kartonu, nesignováno, první polovina minulého století.

19,5 x 25,5 (26 x 32) cm

900 Kč

TOP 241-260

anonym

"Předměstí"

kombinovaná technika, signum nenalezeno, druhá polovina minulého století. Rámováno, pod sklem, paspartováno.

Výřez 49 x 73 (80,5 x 99) cm

2 500 Kč

TOP 241-260

Rossí Tomáš (*1955)

"Abstraktní figura"

olej na plátně, signováno uprostřed ROSSÍ TOMÁŠ. Lze zařadit mezi autorovy obrazy se sportovními figurami z 80/90. let 20. století. Podobná figura je na obraze "Lví silou a letem sokolím" z roku 1992 (viz autorova galerie na www.) Nerámováno.

59 x 59 cm

5 000 Kč

Rossí Tomáš

Malíř, studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole v Brně a na Akademii výtvarných umění v Praze u Karla Součka. Byl na studijním pobytu na Academia di Belle arti v Perugii v Itálie. Zastoupen v Moravské galerii v Brně, Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě, Horácké galerii v Novém Městě na Moravě. Akademickými malíři jsou také bratr Karel a švagrová Božena.

(Nar. 6.10.1955 Brno)

TOP 241-260

anonym

"Král a šašek"

olejová pastózní malba na jutě, nesignováno, 70. léta minulého století. Nerámováno.

83 x 63,5 cm

1 500 Kč

TOP 241-260

Kadečková Blanka (*1945)

"Krystalické objekty"

olej na plátně, signováno vpravo dole KADEČKOVÁ, datace 88-90.

74,5 x 99 (78 x 103,5) cm

2 500 Kč

TOP 241-260

anonym

"Obrys figury s včelí pláství"

kombinovaná technika - asambláž na dřevěné desce, nesignováno, 60. léta minulého století.

82 x 31 (84 x 34) cm

1 500 Kč

TOP 241-260

Havelka Martin

"Ach Romeo ... proč jsi Romeo…"

kombinovaná technika - olej na dřevěné desce s keramickými hlavičkami, které jsou barevně glazované, signováno vpravo dole MARTIN HAVELKA.

37,5 x 28 (43,5 x 34) cm

2 000 Kč

TOP 241-260

Štefka Lubomír (*1938)

"Abstrakce"

kombinovaná technika - muchláž, olej, kvaš, signováno vzadu ŠTEFKA, datováno 1989.

Ve výřezu 21 x 13,5 (34 x 24,5)

1 500 Kč

Kvalitní ukázka abstraktního malířství.

Štefka Lubomír

Malíř, ilustrátor, divadelní ochotník scénograf a kostýmní návrhář v Králíkách. Absolvoval Střední odbornou školu výtvarnou v Praze (známá jako Hollarka). Koncem padesátých let uspěl v konkursu na textilního výtvarníka n. p. Hedva v Králíkách, pracoval tam do roku 1972. Kravaty s nadčasovým designem měly úspěch ve Velké Británii. V Praze pracoval v letech 1972–1978 v propagačním oddělení podniku zahraničního obchodu Merkuria, v letech 1978–2000 byl výtvarným redaktorem Státního pedagogického nakladatelství. Od základních malířských technik a malby krajiny se propracoval k malbě abstraktní a práci s mačkaným papírem. Významným pro něj bylo pracovní setkání s Adrienou Šimotovou, Michaelem Rittsteinem, Kurtem Gebauerem ve druhé polovině osmdesátých let.

(Narozen 1938 v Jablonném nad Orlicí)

TOP 241-260

Štefka Lubomír (*1938)

"Žena v abstraktní krajině"

kombinovaná technika - muchláž, olej, kvaš, signováno vpravo dole zkratkou ŠT, datováno 1985. Rám, pasparta, sklo.

Ve výřezu 24 x 9 (36,5 x 20)

1 900 Kč

Štefka Lubomír

TOP 241-260

Štefka Lubomír (*1938)

"Abstraktní hra v karty"

kombinovaná technika - olej, koláž, muchláž, signováno vpravo dole zkratkou ŠT, datováno 1985, umělecká adjustace. Rám, pasparta, sklo.

Ve výřezu 15,5 x 15,5 (28,5 x 26,5) cm

1 900 Kč

Štefka Lubomír

TOP 241-260

Nezval Augustin (1901-1958)

"Krajina - Pošumaví"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole AUG. NEZVAL, datováno 1955. Vzadu Záruční list s evidenčním číslem 71, názvem díla a podpisem autora. Rámováno, pod sklem.

35,5 x 50,5 (47,5 x 62,5) cm

3 000 Kč

Nezval Augustin

Malíř - krajinář a grafik, žák profesora Truppeho na mnichovské akademii, dále v krajinářské škole u Aloise Kalvody. Viz text vzadu na obraze.

(4.5.2022 Brno - 1958 ?)

TOP 241-260

Marx Karel (1928-2015)

"Kanovnická"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole MARX, datováno 1987. Vzadu štítek díla s informacemi o obraze.

21 x 16 (36 x 30,5) cm

900 Kč

TOP 241-260

Dětinská Vlasta

"Praha - z Nerudovky na Tržiště"

olej na dřevěné desce, signováno vlevo při okraji V. DĚTINSKÁ, kruhový rámek. Vzadu rukou informace k obrazu s datací 1989.

Obraz rondel, průměr 11 cm (14 cm)

900 Kč

Dětinská Vlasta

Současná malířka. Její dcera Alexandra Dětinská je úspěšná naivní malířka.

TOP 241-260

Hlobilová Mrkvičková Marie (1903-1999)

"Kytice kosatců v bílo-modrém džbáně"

olej na plátně, signováno vpravo dole M. HLOBILOVÁ, vzadu na blind rámu autorské razítko a rukou psané info o obraze s datací 1941.

81,5 x 60 (84 x 62,5) cm

6 000 Kč

Hlobilová - Mrkvičková Marie

Malířka, kreslířka, grafička, ilustrátorka, studia na UPŠ v Praze u profesorů Dítěte, Brunnera a Kysely, začínala jako grafička a ilustrátorka, později tvořila zátiší, kytice, pohledy na zákoutí zahrad, ze svých cest přivážela pohledy na krajinné úseky, které vycházely z intimity prožitku, pravidelně se účastnila svazových, spolkových a ostatních celostátních výstav, účastnila se také výstav v zahraničí, zastoupena v Národní galerii v Praze.

(9.5.1903 Přerov - 3.6.1999 Praha)

TOP 241-260

"Krajina na podzim"

olej na malířské lepence, signováno vlevo dole, neurčeno, kolem poloviny minulého století. Rám, adjustováno v paspartě, nezaskleno.

19 x 28 (38,5 x 44) cm

1 200 Kč

TOP 241-260

"Mladé břízky"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole, neurčeno, nedatováno.

27 x 30 (41,5 x 47,5) cm

900 Kč

TOP 241-260

Bakla Emanuel (1878-1943)

"Belvedér"

olej na plátně, signováno vpravo dole E. BAKLA, nedatováno.

72,5 x 100 (86 x 113) cm

1 200 Kč

Bakla Emanuel

Malíř, studoval na pražské akademii u Maxmiliána Pirnera a Václava Brožíka. Věnoval se krajinomalbě, maloval Prahu, pražské dominanty a pražská zákoutí. Často maloval na velká plátna pohledy na Karlův most. Převážně působil v Praze.

(11. 8. 1878, Praha - 17. 3. 1943, Praha)

TOP 241-260

Jaroš Bohumil (1856-1924)

"Krajina s rybníkem"

olej na plátně, signováno vpravo dole B. JAROŠ. Rámováno v dekorativním rámu, pod sklem.

48 x 63,5 (59 x 73) cm

2 500 Kč

Jaroš Bohumil

Malíř krajinář v Praze, jeho otec Emanuel Jaroš byl malířem dekorací. Navštěvoval kreslířskou školu v Praze, jejímž ředitelem byl Reynier, dále byl soukromým žákem profesora Jana Subiče a Julia Mařáka, maloval krajiny Posázaví, Šumavy, Moravy i Slovenska, restauroval staré fresky např. na Strahově, pracoval na výzdobě průmyslového muzea v Kaiserslauternu. V Jičínském deníku ze dne 3.12.2014 uveden jako osobnost regionu.

(14.4.1856 Jičín - 17.12.1924 Praha)

TOP 241-260

Kreutz Jan (1897-1979)

"Portrét Marinky Supové"

olej na kartonu, signováno vpravo dole KREUTZ (Jan), portrétovanou je Marinka Supová, dcera malíře Karla Supa. Současný majitel získal přímo od autora.

42 x 38,5 (53,5 x 42,5) cm

4 500 Kč

Kreutz Jan

Malíř, grafik, národopisec. Studie na Akademie der bildenden Künste (Akademie výtvarných umění) ve Vídni 1915-1917 a v soukromé škole malíře J. Šilhavého 1921 - 1924. Podnikl studijní cesty do Itálie a v roce 1928 do Jižní, Střední a Severní Ameriky. Vystavoval figurální obrazy z Tater, Slovenska a Moravského Slovácka. V jeho meziválečné a pozdější tvorbě převládala figurální malba inspirovaná českým, slovenským a moravským venkovem. Olejomalba "Lesní potok" z roku 1936 je ve sbírkách Galerie hlavního města Prahy.

(18. 8. 1897 Vídeň - 30. 12. 1979 Praha)

TOP 241-260