Olofsson Jan (1944-2014)Fotografie "Jimi Hendrix"
bromostříbrná originální fotografie, matná, nesignováno, neznačeno, autor JAN OLOFSSON. Fotografie byla pořízena v roce 1967 během interview pro Bild Journal v kanceláři manažera Jimiho Hendrixe na Gerrard Street v Londýně. Lehce ušpiněno.
Obrazová plocha 18,8 x 18,3 cm, celý list 40,5 x 30,5 cm. Nerámováno.
4 000 Kč
Tato fotografie byla použita na obálku publikace "My 60s", je také reprodukována na str. 52. Autor Jan Olofsson, vydal Taschen v roce 1994. Další info viz str. 50. Publikace "My 60s" je k nahlédnutí.
Olofsson Jan Švédský textař, hudební producent, manažer, později fotograf, ve 14 letech začal zpívat. V roce 1968 přešel do Velké Británie. Díky tomu, že byl nejen fotografem, ale i majitelem hudebního klubu a hudebním producentem, potkal se a spřátelil s mnoha velikány tehdejší rockové a popové scény - Rolling Stones, Beatles, Jimi Hendrixem Johny Cashem, Sammy Davisem Jr. a mnoha dalšími. To mu umožnilo zachytit je jak na jevišti, tak v zákulisí. V devadesátých letech se přestěhoval na Kubu. Na pozvání kubánské vlády uspořádal výstavu fotografií My Cuba v Havaně. (1944 Orkelfjunga, Švédsko - 2014 Malmö, Švédsko)
Olofsson Jan (1944-2014)Fotografie "Mick Jagger - Rolling Stones"
bromostříbrná originální fotografie, matná, nesignováno, neznačeno, autor JAN OLOFSSON. Fotografie vznikla během natáčení pořadu Ready Steady Go. Lehce ušpiněno.
Obrazová plocha 21,5 x 31 cm, celý list 30,5 x 40,5 cm. Nerámováno.
3 500 Kč
Jiné záběry Rolling Stones pořízené během stejného natáčení jsou publikovány v "My 60s", strany 76 - 85, autor Jan Olofsson, vydal Taschen v roce 1994. Publikace "My 60s" je k nahlédnutí.
Olofsson Jan (1944-2014)Fotografie "Brian Jones - Rolling Stones"
bromostříbrná originální fotografie, lesklá, nesignováno, neznačeno, autor JAN OLOFSSON. Fotografie vznikla během natáčení pořadu Ready Steady Go. Lehce ušpiněno.
Obrazová plocha 23,5 x 34 cm, celý list 30,5 x 40,5cm. Nerámováno.
2 200 Kč
bromostříbrná originální fotografie, matná, signováno vzadu JAN OLOFSSON, vzadu razítko "COPYRIGHT - PHOTOGRAPHY". Fotografie vznikla během natáčení pořadu Ready Steady Go.
Obrazová plocha 15 x 20,8 cm, celý list 20,2 x 25,3 cm. Nerámováno.
1 500 Kč
Olofsson Jan (1944-2014)Fotografie "Cliff Richard"
bromostříbrná originální fotografie, matná, kolorováno, nesignováno, autor JAN OLOFSSON. Vzadu razítko "COPYRIGHT - PHOTOGRAPHY" se jménem autora. Fotografie vznikla v jeho šatně v London Palladium během představení pantomimy Popelka v roce 1966.
Obrazová plocha 20,5 x 30,5 cm, celý list 30,5 x 40,5 cm. Nerámováno.
2 200 Kč
Jiné záběry pořízené na stejný film jsou publikovány v "My 60s", strany 74 - 75, autor Jan Olofsson, vydal Taschen v roce 1994. Publikace "My 60s" je k nahlédnutí.
Olofsson Jan (1944-2014)Fotografie "Ike and Tina Turner"
bromostříbrná originální fotografie, matná, signováno vzadu JAN OLOFSSON, vzadu razítko "COPYRIGHT - PHOTOGRAPHY" a evidenční číslo V-ITT-22. Fotografie vznikla v roce 1966 během natáčení Ready Steady Go.
Obrazová plocha 21,5 x 31,5 cm, celý list 30,5 x 40,5 cm. Nerámováno.
2 500 Kč
Jiné záběry ze stejného natáčení a část této fotografie jsou publikovány v "My 60s", strany 98 - 101, autor Jan Olofsson, vydal Taschen v roce 1994. Publikace "My 60s" je k nahlédnutí.
bromostříbrná originální fotografie, lesklá, nesignováno, neznačeno, autor JAN OLOFSSON. Fotografie vznikla během natáčení pořadu Ready Steady Go v roce 1966.
Obrazová plocha 24 x 21,5 cm, celý list 40,5 x 30,5 cm. Nerámováno.
2 500 Kč
Jiné záběry ze stejného natáčení jsou publikovány v "My 60s", strany 98 - 101, autor Jan Olofsson, vydal Taschen v roce 1994. Publikace "My 60s" je k nahlédnutí.
Olofsson Jan (1944-2014)Fotografie "The Animals"
bromostříbrná originální fotografie, matná, signováno vzadu JAN OLOFSSON, vzadu razítko "COPYRIGHT - PHOTOGRAPHY". Fotografie vznikla během natáčení Ready Steady Go. Mírné poškození papíru v okrajích.
Obrazová plocha 43,5 x 31 cm, celý list 50 x 40,5 cm. Nerámováno.
3 000 Kč
The Animals byla britská, původně R&B kapela ze 60. let. Byla součástí tzv. britské invaze. Jejich agresivní bluesový zvuk a hluboký hlas Erica Burdona (frontmana skupiny) je nejvíc podepsaný v písních We Gotta Get Out Of This Place, The House of the Rising Sun a Don't Let Me Be Misunderstood. (zdroj WIKI)
Olofsson Jan (1944-2014)Fotografie "Scott Walker z Walker Brothers"
bromostříbrná originální fotografie, matná, signováno vzadu JAN OLOFSSON, vzadu razítko "COPYRIGHT - PHOTOGRAPHY". Fotografie vznikla během natáčení jejich písně Make It Easy On Yourself v pořadu Ready Steady Go.
Obrazová plocha 30,5 x 45 cm, celý list 40,5 x 50,5 cm. Nerámováno.
2 200 Kč
Lehce ušpiněno, mírně natrženo. Jiné záběry ze stejného natáčení jsou publikovány v "My 60s", strany 102 - 105, autor Jan Olofsson, vydal Taschen v roce 1994. Publikace "My 60s" je k nahlédnutí.
bromostříbrná originální fotografie, matná, kolorováno, signováno vzadu JAN OLOFSSON, vzadu razítko "COPYRIGHT - PHOTOGRAPHY". Fotografie vznikla během natáčení jejich písně Make It Easy On Yourself v pořadu Ready Steady Go.
Obrazová plocha 32 x 21,5 cm, celý list 40,5 x 30,5 cm. Nerámováno.
1 500 Kč
Jiné záběry ze stejného natáčení a část této fotografie jsou publikovány v "My 60s", strany 102 - 105, autor Jan Olofsson, vydal Taschen v roce 1994. Publikace "My 60s" je k nahlédnutí.
Olofsson Jan (1944-2014)Fotografie " The Troggs"
bromostříbrná originální fotografie, matná, signováno vpředu JAN OLOFSSON, vpředu rovněž jméno kapely. Vzadu poznámka no. 46 Troggs.
Obrazová plocha 21 x 31 cm, celý list 30,5 x 40,5 cm. Nerámováno.
3 000 Kč
Tato fotografie je publikována na stranách 94-95 v publikaci "My 60s", autor Jan Olofsson, vydal Taschen v roce 1994. Publikace "My 60s" je k nahlédnutí. Prvním hitem The Troggs byla v roce 1966 skladba Wild Thing, následovala pak řada dalších hitů jako Love Is All Around, With A Girl Like You, I Want You. Mnoho z nich se dočkalo řady cover verzí. Upravená verze Love Is All Around byla použita ve filmu Láska nebeská z roku 2003.
Olofsson Jan (1944-2014)Fotografie "Sammy Davis Jr."
bromostříbrná originální fotografie, matná, nesignováno, neznačeno, autor JAN OLOFSSON. Tato fotografie je publikována na straně 43 v publikaci "My 60s", autor Jan Olofsson, vydal Taschen v roce 1994.
Obrazová plocha 23 x 34 cm, celý list 30,5 x 40,5 cm. Nerámováno.
2 500 Kč
Autor v publikaci vzpomíná, že fotografie vznikla v prodejně Lord John´s na slavné londýnské Carnaby Street, kde Sammy Davis Jr. utratil 700 liber, v té době celé jmění, za několik stylových vest. Na fotografii je i Sammyho manželka, švédská herečka Mai Britt. Publikace "My 60s" je k nahlédnutí.
Olofsson Jan (1944-2014)Fotografie "Dave Davis z The Kinks"
bromostříbrná originální fotografie, matná, nesignováno, neznačeno, autor JAN OLOFSSON. Fotografie vznikla v šatně během jejich koncertu blízko Londýna v roce 1966. Lehce ušpiněno.
2 000 Kč
Jiné záběry pořízené na stejném filmu jsou publikovány v "My 60s", strany 64 - 67, autor Jan Olofsson, vydal Taschen v roce 1994. Autor v publikaci vzpomíná, že členové kapely byli velmi štědrými hostiteli, díky čemuž je většina pořízených snímků rozostřená. Publikace "My 60s" je k nahlédnutí. Skupinu The Kinks založili v roce 1963 bratři Ray a Dave Davis. Je považovaná za jednu z nejvlivnějších britských kapel šedesátých let. Mezi jejich největší hity patří You Really Got Me, Set Me Free, All Day and All of the Night a řada dalších.
Olofsson Jan (1944-2014)Fotografie "Paul Jones a Manfred Mann"
bromostříbrná originální fotografie, matná, nesignováno, neznačeno, autor JAN OLOFSSON. Fotografie vznikla během natáčení Ready Steady Go v roce 1966.
Obrazová plocha 24 x 34 cm, celý list 30,5 x 40,5 cm. Nerámováno. Lehce ušpiněno, vzadu poškození papíru - stopy po lepící pásce, zřejmě z výstavy pořádané u příležitosti vydání publikace.
1 500 Kč
Jiné záběry ze stejného natáčení jsou publikovány v "My 60s", strany 60-63, autor Jan Olofsson, vydal Taschen v roce 1994. Publikace "My 60s" je k nahlédnutí. Manfred Mann vznikli v roce 1962, Paul Jones byl frontmanem v letech 1962 - 1966. Mezi jejich největší hity patří Do Wah Diddy Diddy z roku 1964.
Olofsson Jan (1944-2014)Fotografie "Sandie Sargent, Cliff Bennett and the Rebel Rousers"
bromostříbrná originální fotografie, matná, kolorováno, signováno vzadu JAN OLOFSSON, vzadu razítko "COPYRIGHT - PHOTOGRAPHY". Fotografie vznikla během natáčení pro německý TV program Beat Show 2.3.1967.
Obrazová plocha 24 x 33,5 cm, celý list 30,5 x 40,5 cm. Nerámováno. V okrajích stopy po fixaci během výstavy.
2 000 Kč
V popředí je tanečnice Sandie Sargent. Fotografie je publikována v "My 60s", strana 144, autor Jan Olofsson, vydal Taschen v roce 1994. Publikace "My 60s" je k nahlédnutí.
Olofsson Jan (1944-2014)Fotografie "Roger Moore a Lionel Stander"
originální fotografie, kolorováno, signováno vzadu JAN OLOFSSON, vzadu razítko "COPYRIGHT - PHOTOGRAPHY". Fotografie vznikla 6. 5. 1966 v Londýně v Battersea Parku během soutěže krásy. Nerámováno. Lehce ušpiněno, papír zvlněn.
Obrazová plocha 31 x 44 cm, celý list 40 x 50,5 cm.
2 500 Kč
Roger Moore byl členem poroty soutěže krásy o cenu „Miss News Of The World. Jiné záběry ze stejného dne jsou publikovány v "My 60s", strany 142 - 143, autor Jan Olofsson, vydal Taschen v roce 1994. Publikace "My 60s" je k nahlédnutí.
Olofsson Jan (1944-2014)Fotografie "Roger Moore"
originální fotografie, matná, kolorováno, signováno vzadu JAN OLOFSSON, vzadu razítko "COPYRIGHT - PHOTOGRAPHY". Fotografie vznikla 6. 5. 1966 v Londýně v Battersea Parku během soutěže krásy.
Obrazová plocha 44 x 31,5 cm, celý list 50,5 x 40 cm. Nerámováno. Mírně poškozeno - poškození zasahuje i do obrazové plochy v pravém dolním rohu, lehce ušpiněno.
2 500 Kč
Roger Moore byl členem poroty soutěže krásy o cenu „Miss News Of The World. Téměř totožná fotografie je publikována v "My 60s", strana 143, autor Jan Olofsson, vydal Taschen v roce 1994. Publikace "My 60s" je k nahlédnutí.
Olofsson Jan (1944-2014)Fotografie "Vince Taylor"
bromostříbrná originální fotografie, nesignováno, neznačeno, autor JAN OLOFSSON. Vzadu stopy po lepící pásce, zřejmě z výstavy pořádané u příležitosti vydání publikace.
Obrazová plocha 25 x 18 cm, celý list 40,5 x 30,5 cm. Nerámováno.
1 500 Kč
Fotografie je publikována v "My 60s", strana 93, autor Jan Olofsson, vydal Taschen v roce 1994. Publikace "My 60s" je k nahlédnutí.
Olofsson Jan (1944-2014)Fotografie "Juliette Greco"
bromostříbrná originální fotografie, matná, kolorováno, fixováno v paspartě, nesignováno, autor JAN OLOFSSON, vzadu razítko s textem "COPYRIGHT - PHOTOGRAPHY". Fotografie vznikla během jejího představení v londýnském Palladiu v roce 1966,
Obrazová plocha 34 x 23 cm, celý list 40,5 x 30,5 cm, pasparta 51 x 40,5 cm. Nerámováno.
1 500 Kč
Vzadu je rovněž rukou psaná poznámka - jméno této francouzské zpěvačky a herečky. Fotografie je publikována v "My 60s", strana 135, autor Jan Olofsson, vydal Taschen v roce 1994. Publikace "My 60s" je k nahlédnutí.
Olofsson Jan (1944-2014)Fotografie "Gene Pitney"
bromostříbrná originální fotografie, matná, signováno vzadu, autor JAN OLOFSSON, vzadu razítko s textem "COPYRIGHT - PHOTOGRAPHY", vzadu rovněž rukou psaná poznámka: Gene Pitney, London Palladium. Lehce ušpiněno, mírně poškozeno v okrajích.
Obrazová plocha 31,5 x 44,5cm, celý list 40,5 x 50,5 cm. Nerámováno.
2 200 Kč
Fotografie je publikována v "My 60s", strana 72, autor Jan Olofsson, vydal Taschen v roce 1994. Publikace "My 60s" je k nahlédnutí.