041-060 www.aukcnidum.cz

 112. AUKCE BRNO - 13.11.2022___NEDĚLE__11 hod

Poličanský Pavel (1943-2011)

"Motiv z Kozákova IV"

olej na sololitu, signováno vlevo dole POLIČANSKÝ, datováno 1991. Vzadu štítek Díla ČFVU s názvem obrazu. Současný majitel zakoupil v DÍLE - v Galerii Zlatá lilie v Praze v roce 1992, k dispozici původní certifikát.

50 x 60 (61 x 71) cm

4 300 Kč

Poličanský Pavel

Architekt, grafik, malíř. Studoval na Českém vysokém učení technickém, Praha, Fakulta architektury, pedagog Štursa Jiří. Věnoval se zejména krajinomalbě. Inspirovala ho krajina jižních Čech, podkrušnohorské průmyslové pánve, Českého ráje i unikátní polohy a tváře Prahy.

(9. 8. 1943 Praha - 18. 5. 2011)

Poličanský Pavel (1943-2011)

"Říjnový vítr I"

olej na sololitu, signováno vpravo dole POLIČANSKÝ, datováno 1992. Vzadu štítek Díla ČFVU s názvem obrazu. Současný majitel zakoupil v DÍLE - v Galerii Zlatá lilie v Praze v roce 1992, k dispozici původní certifikát.

50 x 60 (61 x 71) cm

4 300 Kč

Poličanský Pavel

Holub Oldřich (1924-2013)

"Malá kytice"

olej na sololitu, signováno vlevo dole OLDŘICH HOLUB, nedatováno. Vzadu štítek Díla ČFVU s názvem obrazu a razítko ČFVU. Současný majitel zakoupil v DÍLE - v Galerii Zlatá lilie v Praze v roce 1992, k dispozici původní certifikát.

64 x 44 (74 x 54) cm

5 000 Kč

Holub Oldřich

Malíř krajinář, také významný entomolog - sledoval výskyt motýlů v lokalitách Podblanicka. Studium na Ukrajinské akademii u Ivana Kulce. Od šedesátých let žil střídavě v Praze a v Chotýšanech. Náměty čerpal převážně z Prahy a Podblanicka. V r. 1999 byl vybrán anglickou institucí Biographical Centre Cambridge England mezi dva tisíce významných vědeckých a uměleckých tvůrců 20. století. Při příležitosti 85. narozenin Oldřicha Holuba byla v červnu - červenci 2009 uspořádána v Chotýšanech výstava jeho obrazů.

(nar. 5.7.1924 Praha - 30.1.2013 Praha)

Jüngling Jan (*1946)

"Kytice I"

olej na plátně, signováno dole uprostřed JAN JÜNGLING, datováno 1991. Vzadu štítek Díla ČFVU s názvem obrazu a razítko ČFVU. Současný majitel zakoupil v DÍLE - v Galerii Zlatá lilie v Praze v roce 1992, k dispozici původní certifikát.

60 x 50 (69 x 59) cm

5 000 Kč

Jüngling Jan

Malíř, studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u Františka Jiroudka. Věnoval se krajinomalbě a figurální malbě. Od roku 2001 působí na Akademii múzických umění v Praze, fakulta divadelní, katedra scénografie. Syn malíře Břetislava Jünglinga.

(nar. 5.11.1946 Trutnov)

Holub Oldřich (1924-2013)

"Kytice a zrcadlo"

olej na sololitu, signováno vlevo dole OLDŘICH HOLUB, nedatováno. Vzadu štítek Díla ČFVU s názvem obrazu a razítkem ČFVU. Současný majitel zakoupil v DÍLE - v Galerii Zlatá lilie v Praze v roce 1992, k dispozici původní certifikát.

96 x 66 (107 x 77) cm

5 600 Kč

Holub Oldřich

Holub Oldřich (1924-2013)

"Kytice s modrou vázou"

olej na sololitu, signováno vlevo dole OLDŘICHOLUB, nedatováno. Vzadu štítek Díla ČFVU s názvem obrazu a razítkem ČFVU. Současný majitel zakoupil v DÍLE - v Galerii Zlatá lilie v Praze v roce 1992, k dispozici původní certifikát.

87 x 57 (100 x 70) cm

5 600 Kč

Holub Oldřich

Hásková Světla (1936-2017)

"Zahradní kytice"

olej na lepence, signováno vpravo dole HÁSKOVÁ. Vzadu štítek Díla ČFVU s názvem obrazu. Současný majitel zakoupil v DÍLE - v Galerii Platýz v Praze v roce 1992.

35 x 25 (46 x 37) cm

2 200 Kč

Hásková Světla

Malířka a ilustrátorka. Studdium na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u Antonína Strnadela. Její výtvarnou tvorbu ovlivnil pobyt v kraji kolem Rožmitálu. Malovala především krajinářské a florální motivy, ale také náměty města a architektury. Věnovala se také ilustraci knih. Byla členkou skupiny Český fond výtvarných umění (ČFVU). Mimo Česko vystavovala v Německu, Francii nebo v Tokiu.

(27.1.1936 - 11.10.2017 Rožmitál pod Třemšínem)

Hásková Světla (1936-2017)

"V žluté vázičce"

olej na kartonu, signováno vpravo dole HÁSKOVÁ, nedatováno. Vzadu štítek Díla s názvem obrazu. Současný majitel zakoupil v DÍLE- v Galerii Platýz v Praze v roce 1992

35 x 25 (43 x 34) cm

2 200 Kč

Hásková Světla

Hásková Světla (1936-2017)

"S červeným květem"

olej na kartonu, signováno vpravo dole HÁSKOVÁ, nedatováno. Vzadu štítek Díla s názvem obrazu a razítko ČFVU.

35 x 25 (42 x 32) cm

2 200 Kč

Hásková Světla

Hásková Světla (1936-2017)

"Zlatice - forzýtie ve váze"

olej na kartonu, signováno vpravo dole HÁSKOVÁ, nedatováno.

23 x 20 (30,5 x 27) cm

2 200 Kč

Hásková Světla

Alscher Stanislav (1934-1993)

"Radkov"

olej, kvaš na plátně, signováno vpravo dole S. ALSCHER, datováno 1992. Vzadu štítek Díla s názvem obrazu. Současný majitel zakoupil v DÍLE - v Galerii Platýz v Praze v roce 1992.

55 x 70 (65 x 80) cm

7 400 Kč

Alscher Stanislav

Malíř. Výtvarné umění studoval soukromě u V. Rabase, M. Holého a Malíkovského, podnikl studijní cesty do Německa, Francie a Itálie. Působil jako správce Anežského areálu Národní galerie v Praze. Věnoval se volné malířské tvorbě. Maloval vesnice a krajinu středních a jižních Čech, Vysočiny, Pošumaví, okolí Dačic.

(28. 9. 1934 Holešov - 2. 11. 1993 Praha)

Podešva Jan (*1953)

"Podzim"

olej na sololitu, signováno tužkou vlevo dole PODEŠVA JAN. Vzadu štítek Díla ČFVU s názvem obrazu. Současný majitel zakoupil v DÍLE - v Galerii Platýz v Praze v roce 1992.

60 x 87 (72 x 98) cm

6 200 Kč

Podešva Jan

Výtvarník, fotograf a pedagog, absolvoval malbu a dějiny umění na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Středoškolský a vysokoškolský pedagog, od roku 1993 do odchodu do důchodu 2017 ředitel pražského gymnázia. Obrazy a fotografie vystavoval nejen doma, ale i ve Francii. Je autorem knihy "Jen záblesk," vyšla v říjnu 2022.

Hanák Miroslav (*1946)

"V kavárně III"

olej na plátně, signováno vpravo dole HANÁK, datováno 1992. Vzadu štítek Díla ČFVU s názvem obrazu. Současný majitel zakoupil v DÍLE - v Galerii Platýz v Praze v roce 1992.

74 x 56 (84 x 66) cm

7 400 Kč

Hanák Miroslav

Malíř, studoval na Akademii výtvarných umění u Karla Součka, věnuje se krajinomalbě a figurální tvorbě. Žije a pracuje v Horoměřicích. Jeho díla jsou v soukromých sbírkách v USA, Kanadě, Japonsku a v mnoha evropských zemích.

(Nar. 1. 5. 1946, Krasíkov, Ústí nad Orlicí)

Kříž Jaroslav (1934-2014)

"Zima"

olej na plátně, signováno vpravo dole J. KŘÍŽ. Vzadu štítek Díla ČFVU s názvem obrazu. Současný majitel zakoupil v DÍLE - v Galerii Platýz v Praze v roce 1992.

48 x 54 (60 x 66) cm

3 400 Kč

Kříž Jaroslav

Malíř, studoval výtvarnou výchovu u C. Boudy, J. Bureše a K. Lidického na Pedagogickém institutu v Praze a FF UK v Praze. Věnuje se krajinomalbě. Motivy z prostředí venkova čerpal ze středních a jižních Čech. Zakládající člen výtvarné skupiny Tolerance 95, se kterou v posledních letech především vystavoval.

(12.10.1934 Přepychy u Rychnova nad Kněžnou - 20. 4. 2014)

Kilian Josef (1918-1999)

"Blatské štíty v Mažicích"

olej na plátně, signováno dole uprostřed KILIAN, datace čtena 83, vzadu papírový štítek Díla s informacemi o obraze. Široký bílý rám, v rozích viditelné praskliny.

25 x 30 (44 x 50) cm

2 500 Kč

Kilian Josef

Jihočeský malíř, kreslíř, studoval Mistrovskou školu bytové kultury v Praze a na UMPRUM v Praze u profesora Strnadela. Věnoval se krajinomalbě a kresbě. Zastoupen ve sbírkách NG Praha a dalších.

(22.12.1918 Soběslav - 18.12.1999 Mladá Boleslav)

Urban Vladislav (*1937)

"Vůně Venuše"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole monogramem V. U. (Vladislav Urban), vzadu rukou autora informace o obraze s datací 2000. Do aukce nabídnuto přímo autorem.

20 x 27 (32 x 39) cm

2 500 Kč

Cigoš Stanislav (1955-2003)

"Bez názvu I"

olej a kombinovaná technika na plátně, signováno vpravo dole CIGOŠ, datováno 1990.

25,5 x 25,5 (27 x 27) cm

1 800 Kč

Cigoš Stanislav

Malíř, grafik, autor objektů, autodidakt. Provozoval soukromou Galerii 761 v Ostravě Přívoze, od roku 1980 téměř každoročně vystavoval.

(9.12.1955 Jeseník - 2003)

Cigoš Stanislav (1955-2003)

"Bez názvu II"

olej a kombinovaná technika na plátně, signováno dole uprostřed CIGOŠ, datováno 1990.

25,5 x 25,5 (27 x 27) cm

1 800 Kč

Cigoš Stanislav

(9.12.1955 Jeseník - 2003)

Cigoš Stanislav (1955-2003)

"Bez názvu III"

25,5 x 25,5 (27 x 27) cm

1 800 Kč

Cigoš Stanislav

(9.12.1955 Jeseník - 2003)

Stolař František (1933-2012)

"Válka"

kombinovaná technika na malířské lepence, nesignováno - FRANTIŠEK STOLAŘ, vzadu papírový štítek se jménem a datací 1963.

50 x 40 (55 x 45) cm

10 000 Kč