121-140 www.aukcnidum.cz

 111. AUKCE BRNO - 19.12.2021___NEDĚLE__11 hod

Velký nástolec "Žena s dětmi"

porcelán bíle glazovaný, vespod tištěná značka a růžová trojúhelníková nálepka ROYAL DUX, dále vtlačená čísla série 103 88 54. 70. léta minulého století. V horní části prasklina a výrazné restaurátorské zásahy.

Výška 50 cm, horní průměr 40 cm

7 000 Kč

Kokrda Bohumil (1914-?)

Plastika "Sedící dívka s drdolem a náhrdelníkem"

keramika barevně glazovaná, signováno KOKRDA, návrh z rohu 1968, originální stříbrná papírová nálepka JIHOKERA.

Výška 37,5 cm

1 200 Kč

Kokrda Bohumil

Sochař a průmyslový výtvarník, studium na Státní průmyslové škole sochařské a kamenické v Hořicích a na Akademii výtvarných umění Praha u Kafky a Pokorného.

(nar. 25.10.1914 Dolní Libochová, Žďár nad Sázavou)

Plastika "Amor a Psyché"

biskvit, značeno tištěnou značkou ROYAL DUX, vtlačeně číslo série 22171, 60.-70. léta minulého století.

Výška 15,5 cm

1 200 Kč

Plastika "Rokoko - kanapíčko"

porcelán barevně glazovaný, tištěná značka ROYAL DUX Made in Czechoslovakia, vtlačeně 191 12 1 P. Období první republiky.

Výška 25 cm

5 400 Kč

Plastika "Tančící Salome s hlavou Jana Křtitele"

porcelán bíle glazovaný, zlatě a černě tištěná jubilejní značka H&C SCHLAGGENWALD Czechoslovakia, Horní Slavkov, první polovina minulého století. Palec levé ruky chybí.

Výška 35,5 cm

3 500 Kč

ART DECO plastika "Pierot s loutnou"

porcelán barevně ručně malovaný, zlatě a černě tištěná jubilejní značka H&C SCHLAGGENWALD, Horní Slavkov, ručně psané K430/54. 20–30. léta 20. století.

Výška cca 13,5 cm

2 500 Kč

Bílá varianta zařazena do sbírek Moravské galerie Brno pod inventárním číslem U 26914.

Plastika "Sedící dívka v modré toaletě"

porcelán barevně glazovaný, vespod vtlačené číslo 12, první polovina minulého století. Drobný restaurátorský zásah. Výrobní vady v glazuře.

Výška cca 23 cm

800 Kč

Plastika "Děvčátko v krajkové sukni"

porcelán bíle glazovaný, barevně ručně malovaný a zlacený, neznačeno. Drobné oklepy na sukýnce.

Výška 7 cm

400 Kč

Plastika "Papoušek"

porcelán barevně glazovaný, tištěná značka a porcelánový růžový trojúhelníkový nálep ROYAL DUX, 70 - 80. léta minulého století.

Výška 18 cm

600 Kč

Plastiky "Dva teriéři"

porcelán barevně glazovaný, tištěná značka ROYAL DUX, vtlačeně 351, další nečitelná, zlatá papírová nálepka, 60 - 70. léta minulého století.

7,5 x 11 cm

400 Kč

Miniaturní plastika "Žena v kroji - dirndl"

keramika barevně glazovaná, ručně malovaná, značeno KWK KERAMOS MADE IN AUSTRIA (Keramos Wiener Kunstkeramik), číslo modelu 719, první polovina minulého století.

Výška 9 cm

400 Kč

Hummel Maria Innocentia (1909-1946)

Plastika "Děvčátko s kočkou - malá pomocnice"

porcelán barevně glazovaný, na podstavci signatura M.I. HUMMEL, vespod tištěně a vtlačeně koruna nad GW (Goebel William), značka firmy GOEBEL, OESLAU bei COBURG (Bavorsko), pro roky 1935-1937 (1935-1949 ?), dále vtlačené číslo modelu 133.

Výška 13 cm

1 200 Kč

První hummlovky byly vystaveny v roce 1935 na mezinárodní výstavě v Lipsku.

Hummel Maria Innocentia

Německá řádová sestra a malířka, autorka kreseb, podle nichž se vyráběly figurky značené M.I.Hummel u firmy PORZELLANFABRIK Oeslau u. Wilhelmsfeld, Německo. Studovala na Akademie der Bildenden Künste München. Po ukončení studia vstoupila do františkánského kláštera. Zde vznikaly její obrázky charakteristických dětských postaviček, které zařadila firma William Goebel do svého výrobního programu a které jsou v různých obměnách vyráběny dodnes.

(21.5.1909 Massing, Německo - 6.11.1946 Bad Saulgau, Německo)

Plastika "Klanění Ježíškovi"

pálená hlína, barevně glazovaná, neznačeno, kolem poloviny minulého století.

21 x 27 x 14 cm

2 200 Kč

Figurální plastika s miskou - slánkou, kromě dekorativního i funkční využití při svátečním stolování.

Láhev na slivovici - plastika muže s fajfkou

keramika barevně glazovaná, vespod tištěné razítko BOLESLAW ZAGÓRSKI, KATOWICE, část razítka nenatištěná. Sundávací klobouk s korkem slouží jako zátka.

Výška 29 cm

600 Kč

Párové korbílky dvouuché

keramika barevně glazovaná a malovaná zimními motivy zasněžené krajiny s chalupou, signované monogramem TR, vytlačené číslo 2215. Jeden korbílek oklepy a prasklina.

Výška 16 cm

800 Kč

Šest talířů

majolika barevně glazovaná, zdobená plastickým květinovým dekorem a motýlkem, značeno tlačeně SCHÜTZ BLANSKO Made in Austria, model 565, konec 19. století.

Průměr 21 cm

2 200 Kč

Dortový tác

keramika barevně glazovaná, zdobená kombinací ruční malby a tisku květů vlčích máků, chrp a klasů, značeno tištěnou značkou VILLEROY&BOCH, čísly 64 a 50, minulé století.

Průměr 23 cm

100 Kč

Dóza oválná

porcelán bíle glazovaný, ve tvaru proutěného košíku na šití, zdobeného řasenou krajkou, na víku reliéf větvičky s lístky a s hruškou, vespod vyryté písmeno V a číslo 159. Kolem poloviny 19. století. Drobná poškození. Muzeální a sbírková položka.

Výška 12 cm, ovál 18 x 10 cm

900 Kč

Velká dóza na třech nožkách

porcelán bíle glazovaný, zlacený, na víku zdobený plastickými barevnými kvítky. Tištěná značka tří listů na štítě nad textem VON SCHIERHOLZ, HANDMALEREI, Made in Germany. Plavno, ruční malba, po polovině minulého století. Drobné oklepy na kvítcích.

Výška 20 cm, průměr 22 cm

1 200 Kč

Svícen jedno/čtyřplamenný

porcelán bíle glazovaný a barevně ručně malovaný, zlacený, zdobený postavou dítěte se snopem obilí a plastickými květy. Vespod vídeňská značka modrý úl, 19. století. Dvě ramena lepená, jeden výrazný oklep a několik drobnějších.

Výška celkem 41,5 cm, výška stojanu 26 cm

1 800 Kč

Horní část je volně nasazená ve stojanu, odejmutím vzniká jednoplamenný svícen.