Koberec figurální -
"Strom života"
nástěnný, modlitební,
bavlna upravovaná, vzhledově vypadá jako hedvábí, vysoká hustota
uzlů. Aplikován bohatý celoplošný rostlinný dekor prokládaný
různými zvířaty, rybami a ptáky. Počátek 20. století. Třásně
odstřižené, jinak velmi dobrý stav.
Cca 218 x 144 cm
16 000 Kč
Tapiserie "Tiger Rug"
čínská obrazová
vlněná tapiserie na lněném podkladě, signováno čínskými znaky,
podšito, pravděpodobně kolem poloviny 20. století.
Cca 170 x 105 cm
18 000 Kč
Koberec "Peking"
vlna na bavlněné
osnově, bordury i středový medailon květinový design. Tyto
koberce se vázaly na přelomu 19./20. století v čínském Pekingu,
odtud jejich název. Indigově modré starožitné "Pekingy" jsou
nejžádanější, ale na trhu se tolik nevyskytují.
Cca 355 x 270 cm
28 000 Kč
Stav odpovídá stáří a
míře užívání. Na některých místech, obzvlášť kolem středového
medailonu, je řidší rouno, dále je lokalizováno několik míst
poškozených od molů, avšak nikde se nejedná o prodření osnovy.
Koberec "Kaškúlí"
velmi kvalitní kork
vlna, hustší vazba, kombinace geometrického designu a rostlin,
jihozápadní Irán, zánovní nepoužívaný kus.
Cca 80 x 68 cm
2 000 Kč
Koberec "Kork Tabríz"
sametová panenská
vlna na bavlně, hustě ručně uvázaný, hedvábný efekt, zánovní.
Cca 124 x 79 cm
7 000 Kč
Koberec "Kars"
anatolský kazetový
Kars, pouze z vlny (tzv. vlna na vlně), severní Turecko, vyšší
teplý vlas, zánovní.
Cca 137 x 93-100 cm
(na jednom konci je o cca 7 cm užší než na druhém)
3 000 Kč
Koberec "Nain"
vlna na bavlně,
světlý - krémový podklad.
Cca 88 x 59 cm
1 500 Kč
Koberec "Nain"
vlna na bavlně, tmavý
- tmavě modrý podklad.
Cca 136 x 86 cm
3 500 Kč
Koberec "Bidžar"
hustě vázaný perský
koberec z prémiové kork vlny se vzorem růží, kolem r. 1970.
Cca 97 x 75 cm
4 000 Kč
Koberec "Silk Kašmír"
indický koberec ze
severního regionu Kašmír, ve velmi pestrých barvách. Osnova a
útek jsou z bavlny, vlas je z upravované bavlny, vzhledově
vypadá jako hedvábí, stáří cca 40-60 let, velmi dobrý stav.
Cca 155 x 92 cm
18 000 Kč
Koberec/tapiserie
"Sofre"
jihozápadní Persie,
provincie Fars, pravděpodobně klany kočovného kmene Bachtijárí,
vlněná textilie přírodních barev, ručně uvázaná kočovnými
ženami, počátek 20. století, sbírkový.
Cca 122 x 116 cm
8 000 Kč