301-320 www.aukcnidum.cz

 108. AUKCE BRNO - 6.12.2020___NEDĚLE__11 hod

Koberec figurální - "Strom života"

nástěnný, modlitební, bavlna upravovaná, vzhledově vypadá jako hedvábí, vysoká hustota uzlů. Aplikován bohatý celoplošný rostlinný dekor prokládaný různými zvířaty, rybami a ptáky. Počátek 20. století. Třásně odstřižené, jinak velmi dobrý stav.

Cca 218 x 144 cm

16 000 Kč

TOP 301-320

Tapiserie "Tiger Rug"

čínská obrazová vlněná tapiserie na lněném podkladě, signováno čínskými znaky, podšito, pravděpodobně kolem poloviny 20. století.

Cca 170 x 105 cm

18 000 Kč

TOP 301-320

Koberec "Peking"

vlna na bavlněné osnově, bordury i středový medailon květinový design. Tyto koberce se vázaly na přelomu 19./20. století v čínském Pekingu, odtud jejich název. Indigově modré starožitné "Pekingy" jsou nejžádanější, ale na trhu se tolik nevyskytují.

Cca 355 x 270 cm

28 000 Kč

Stav odpovídá stáří a míře užívání. Na některých místech, obzvlášť kolem středového medailonu, je řidší rouno, dále je lokalizováno několik míst poškozených od molů, avšak nikde se nejedná o prodření osnovy.

TOP 301-320

Koberec "Kaškúlí"

velmi kvalitní kork vlna, hustší vazba, kombinace geometrického designu a rostlin, jihozápadní Irán, zánovní nepoužívaný kus.

Cca 80 x 68 cm

2 000 Kč

TOP 301-320

Koberec "Kork Tabríz"

sametová panenská vlna na bavlně, hustě ručně uvázaný, hedvábný efekt, zánovní.

Cca 124 x 79 cm

7 000 Kč

TOP 301-320

Koberec "Kars"

anatolský kazetový Kars, pouze z vlny (tzv. vlna na vlně), severní Turecko, vyšší teplý vlas, zánovní.

Cca 137 x 93-100 cm (na jednom konci je o cca 7 cm užší než na druhém)

3 000 Kč

TOP 301-320

Koberec "Nain"

vlna na bavlně, světlý - krémový podklad.

Cca 88 x 59 cm

1 500 Kč

TOP 301-320

Koberec "Nain"

vlna na bavlně, tmavý - tmavě modrý podklad.

Cca 136 x 86 cm

3 500 Kč

TOP 301-320

Koberec "Bidžar"

hustě vázaný perský koberec z prémiové kork vlny se vzorem růží, kolem r. 1970.

Cca 97 x 75 cm

4 000 Kč

TOP 301-320

Koberec "Silk Kašmír"

indický koberec ze severního regionu Kašmír, ve velmi pestrých barvách. Osnova a útek jsou z bavlny, vlas je z upravované bavlny, vzhledově vypadá jako hedvábí, stáří cca 40-60 let, velmi dobrý stav.

Cca 155 x 92 cm

18 000 Kč

TOP 301-320

Koberec/tapiserie "Sofre"

jihozápadní Persie, provincie Fars, pravděpodobně klany kočovného kmene Bachtijárí, vlněná textilie přírodních barev, ručně uvázaná kočovnými ženami, počátek 20. století, sbírkový.

Cca 122 x 116 cm

8 000 Kč

TOP 301-320