Janeček Ota (1919-1996)"Kohoutek"
barevný dřevoryt, přílohový list sborníku grafického umění Hollar, roč. XXXII, čís. 1, Praha 1961, signováno vlevo dole tužkou OTA JANEČEK.
Celý list 27,5 x 19,5 (33,5 x 25) cm
1 100 Kč
Janeček Ota Jeden z nejlepších českých malířů a sochařů 20. století, kreslíř, grafik, ilustrátor, pedagog, věnoval se scénografii, tvorbě plastik, loutek, známek, studoval na UMPRUM v Praze u Kysely, Nováka, na ČVUT u Blažíčka a C. Boudy, člen SVU Mánes, SČUG Hollar, skupiny UB, kolem sta výstav, zastoupení v galeriích po celém světě. (15.8.1919 Pardubičky, Pardubice - 1.7.1996 Praha)
Čapek Josef (1887-1945)"Zeď"
barevný linořez, signováno vpravo dole tužkou JOSEF ČAPEK, 20. léta minulého století.
Výřez 24 x 18,8 (42 x 32) cm
1 600 Kč
Čapek Josef Malíř, knižní grafik, kreslíř, ilustrátor, spisovatel, novinář, scénograf, redaktor, zemřel v koncentračním táboře Bergen-Belsen, studia na UMPRUM v Praze a v Paříži, člen Skupiny výtvarných umělců, SVU Mánes, Tvrdošíjní, Umělecká beseda, dlouhý výčet jeho děl a výstav doma i v zahraničí (23.3.1887 Hronov nad Metují - duben 1945 Bergen-Belsen, Německo)
Svolinský Karel (1896-1986)"Dívka s kohoutkem"
barevný linoryt, signováno vpravo dole K. SVOLINSKÝ, datováno 21.X.62. Rámováno, paspartováno.
Výřez 29 x 20,5 (42 x 32) cm
700 Kč
Svolinský Karel Grafik, kreslíř a malíř, vyučil se řezbářem u Ziky a Lišky, později studoval plastiku u B. Kafky, grafiku a malbu u F. Kysely, již v roce 1925 získal Grand Prix v Paříži, znovu Grand Prix a zlatou medaili na světové výstavě v Paříži 1937, Grand Premio na výstavě v Miláně 1940, v roce 1942 Národní cenu za výtvarné umění, autor bankovek a poštovních známek, bohaté zastoupení v Národní galerii, zastoupení v galeriích po celé Evropě, řada monografií. (14.1.1896 Svatý Kopeček, Olomouc - 16.9.1986 Praha)
Svolinský Karel (1896-1986)"Košíček s ovocem a jedlová snítka" pohlednice
barevná litografie, signováno vpravo nahoře propisovací tužkou K. SVOLINSKÝ, první polovina minulého století.
10 x 15 (25,5 x 36) cm
600 Kč
Kobliha František (1877-1962)"Dívčí akt s drapérii a palmami"
dřevoryt z roku 1900, nesignováno.
Tisková plocha 11 x 8 (36 x 26,5) cm
1 400 Kč
Kobliha František Malíř, grafik, ilustrátor, studium v Praze na UPŠ u Lišky a Maška a na AVU u Ženíška, jeden z nejvýznamnějších kreslířů a grafiků Evropy své doby, člen SČUG Hollar, SURSUM, široké spektrum výstav a zastoupení v galeriích. (17.11.1877 Praha - 12.12.1962 Praha)
Saudek Kája (1935-2015)"Fake Falio"
barevná litografie, vzadu nálepka "Kája Saudek Original Art Merchandise" a razítko "ORIGINAL ART BY KÁJA SAUDEK" s vepsaným názvem, ochranný slepotisk, vydáno 2015 pod číslem 46 ze 100, adjustováno v paspartě a rámku.
Výřez 17 x 12 (36 x 27) cm
2 300 Kč
Saudek Kája Malíř, ilustrátor, kreslíř, autor komiksů. Věnoval se kresbě, malbě, plakátové tvorbě, časopisecké ilustraci a literární činnosti, patří mezi přední osobnosti kresleného komiksu u nás od druhé poloviny šedesátých let. Uspořádal přes 300 samostatných výstav u nás i v zahraničí. (13.5.1935 Praha - 26.6.2015 Praha - Motol)
Preissig Vojtěch (1873-1944)"Arts and Crafts Of The Homelands"
barevná reprodukce plakátu tištěného z linolea od VOJTĚCHA PREISSIGA z roku 1919. Reprodukovala a vytiskla Státní tiskárna v Praze.
Celý list 19 x 13 (29,5 x 24,5) cm
1 600 Kč
Preissig Vojtěch Orlov Jaroslav Malíř, publicista, grafik, ilustrátor, odbojář. Studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u Friedricha Ohmanna, grafiku studoval soukromě v Paříži v ateliérech Emila Delauna a Augusta Schmida. Vynikající český malíř a grafik světového jména, pracoval v Paříži pro Alfonse Muchu. Velké zásluhy má na grafickém umění v USA, kde dlouho působil, řídil grafické oddělení na Wentworth Institute v Bostonu. V řezbě do linolea byl považován v USA za zakladatele. Vystavoval v Mánesu, má široké zastoupení v Národní galerii Praha, ve Waldesově galerii, v galerii v New Yorku a dalších světových galeriích. Během druhé světové války byl členem ilegální skupiny, vydával ilegální časopis V boj. Jeho dcera Irena, která mu pomáhala, byla popravena. Zemřel v koncentračním táboře Dachau. (31.7.1873 Světec, Teplice - 11.6.1944 Dachau, Německo)
Antonová Alena (1930-)"Sedící dívčí akt v lenošce"
lept, signováno tužkou vpravo dole A. ANTONOVÁ, číslováno 1/10, práce z roku 1968.
Tisková plocha 32 x 26, celý list 38 x 30,5 (49 x 49) cm
4 000 Kč
Antonová Alena Grafička, malířka, kurátorka, publicistka, ilustrátorka, studium na Státní keramické škole, Státní grafické škole u Karla Tondla, Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u Emila Filly a Antonína Strnadela. Člen ČFVU, od roku 1992 člen sdružení Hollar. Absolvovala řadu výstav doma, v Německu, Španělsku a dalších zemích, mimo jiné vystavovala v roce na 1992 Světové výstavě exlibris v japonském Sapporo. V roce 2010 získala Medaili V. Hollara za celoživotní dílo a Cenu A. Brunovského FISAE ua zásluhy o tvorbu exlibris. (nar. 16. 12. 1930 Praha)
Švabinský Max (1873-1962)"Gindura"
litografie na žlutém podtisku, signováno tužkou vpravo dole M. ŠVABINSKÝ, číslováno vpravo dole 121/500. Pod číslem 623 v Max Švabinský Grafické dílo soupis. Publikováno v Max Švabinský na Slovensku, Jozef Kaušitz z roku 1953. Nerámováno, volný list.
Tisková plocha 13,2 x 16,3, celý list 22 x 23 cm
900 Kč
Vytištěno z kamene 40 listů číslovaných a podepsaných, na losinském papíru. Kromě toho 500 listů nečíslovaných, podepsaných, bylo použito jako příloha knihy Josefa Kaušitze Švabinský na Slovensku, Bratislava 1953, Tvar.
Švabinský Max Švabinský Maxmilian Kreslíř, malíř, grafik, ilustrátor, profesor a rektor na AVU v Praze, člen SVU Mánes, SVUM, zakládající člen SČUG Hollar, člen vídeňského Hagenbundu a Société nationale des Beaux-Arts v Paříži. Od roku 1923 rytíř Řádu čestné legie. Navrhoval také bankovky, poštovní známky, vitráže, gobelíny. Autor portrétů, krajinomaleb, erotických scén, plakátů, ex libris. (17.9.1873 Kroměříž - 10.2.1962 Praha)
Matýsek Oskar "Vlak na kolejích"
lept, signováno vlevo dole monogramem M.O. a vpravo dole tužkou O. MATÝSEK, dále číslováno II.1. Nerámováno, volný list.
Tisková plocha 12,5 x 15, celý list 31,5 x 25 cm
500 Kč
Pollak Max (1886-1970)"Dívka se slunečníkem - baletka - Nina Schelemskaya"
suchá jehla, signováno vpravo dole tužkou Max Pollak, dále v desce: "NINA SCHELEMSKAYA - BALLETT ELLEN TELS, PARIS", volný list drobné skvrnky při okrajích listu mimo tiskovou plochu.
Tisková plocha 25 x 15, celý list 37,5 x 28,5
900 Kč
Nina Schelemskaya (?-1983) ruská baletka, členka souboru Ellen Tels Ballet a manželka Sira Rudolpha Binga, ředitele Metropolitní opery v New Yorku.
Max Pollak kreslíř, malíř a grafik, rodák z Prahy. Studoval na vídeňské akademii (u prof. Schmutzera a Ungera). Je zastoupen v mnoha významných zahraničních institucích a sbírkách (mj. Metropolitan Museum of Art, National Museum of American Art, British Museum).
Stehlík Ctirad (1938-2003)"Strom s choroši"
barevná litografie, signováno vpravo dole tužkou C. STEHLÍK, číslováno 125/130, 80. léta minulého století.
Tisková plocha 10,4 x 7,5, výřez v paspartě 12,5 x 9,7 (26,7 x 22,7) cm
450 Kč
Majitel získal přímo od autora.
Stehlík Ctirad Malíř, grafik, keramik, jeho tvorba pokrývala také obory: reliéf, kresba, ilustrace, sklo, keramika, kov, narozen v Praze, studium na keramické škole v Bechyni a na AVU Praha u prof. Součka a Ladislava Čepeláka, navazoval na tvorbu Františka Tichého, řada výstav u nás i v Evropě, zastoupen ve sbírkách pražské Národní Galerie, v Ermitáži v Petrohradu, AJG Hluboká, NG v Brně, GVU v Ostravě, v National Gallery of Art, Washington D.C., USA. (10.5.1938 Praha - 20.10.2004 Praha (15. 8. 2003. ?))
Stehlík Ctirad (1938-2003)"Ořezaný strom"
barevná litografie, signováno dole uprostřed tužkou CTIRAD STEHLÍK, list z cyklu Parky, datováno 1981 a číslováno 31/44. Vyšlo nákladem autora, Praha, 1981, edice 8 x 8.
Tisková plocha 23,6 x 18,7, výřez v paspartě 27,7 x 22,5 (51 x 43) cm
900 Kč
Stehlík Ctirad (1938-2003)"Stará jabloň s jablíčky"
barevná litografie, signováno dole uprostřed tužkou CTIRAD STEHLÍK, číslováno 20/60, 80. léta minulého století.
Tisková plocha kruhový formát průměr 19,7, výřez v paspartě 22 x 21 (42 x 39) cm
900 Kč
Stehlík Ctirad (1938-2003)"Kouzelníkův stůl"
barevná litografie, signováno vpravo dole tužkou CTIRAD STEHLÍK, datováno 1988, označeno AT (autorský tisk).
Tisková plocha 37 x 48, výřez v paspartě 41 x 52,5 (65 x 73) cm
3 500 Kč
Janeček Ota (1919-1996)"Dívčí akt se zelenýma očima"
barevný lept, signováno vpravo dole tužkou OTA JANEČEK, číslováno 11/20, 70./80. léta min. století.
Tisková plocha 30 x 21,5, výřez v paspartě 34 x 23,5 (63,5 x 45,5) cm
3 500 Kč
Gross František (1909-1985)"Abstraktní kompozice v hnědé"
barevná litografie, signováno vpravo dole tužkou F. GROSS, datováno 1972, číslováno 2/57. Rámováno, paspartováno.
Tisková plocha 24 x 17, výřez 27,5 x 19,5 (45 x 32,5) cm
2 500 Kč
Gross František malíř, kreslíř, grafik, navrhoval rovněž známky, studium v Praze na ČVUT u Blažíčka a na UPŠ u Kysely, člen Skupiny 42, SČUG Hollar, Umělecké besedy, skupiny Radar, zastoupen v řadě galerií, mimo jiné v National Galery of Art v USA, široké zastoupení v Národní galerii Praha, řada výstav po celém světě, v roce 1961 obdržel stříbrnou medaili na 6. bienále v Sao Paulu, v roce 1963 cenu hlavního města Prahy, od roku 1963 zasloužilý umělec, jeden z nejlepších českých malířů 20.století. (19.4.1909 Nová Paka - 27.7.1985 Praha)
Gross František (1909-1985)"Abstraktní kompozice na olivově zeleném pozadí"
barevná litografie, signováno vpravo dole tužkou F. GROSS, datováno 1972, číslováno 32/57. Rámováno, paspartováno.
Tisková plocha 24 x 17, výřez 27,5 x 19,5, (45 x 32,5) cm
2 500 Kč
Hajný Zdeněk (1942-2014)"Kosmická krajina"
barevná serigrafie, signováno vpravo dole tužkou ZDENĚK HAJNÝ, dále zřejmě uvedeno tužkou faksimile, původní práce z roku 1991, vlevo dole číslováno 211/525. Rámováno, paspartováno.
Výřez 44 x39,5 (56,5 x 52) cm
1 500 Kč
Hajný Zdeněk Malíř, grafik, psycholog, studoval VŠZ v Brně, pak FF UK v Praze, obor psychologie. Patřil mezi představitele imaginativního proudu v současném českém malířství. (30. 1. 1942 Vsetín - 1. 3. 2014 Praha)
Preissig Vojtěch (1873-1944)Propagační plakát "Czechoslovaks! Join Our Free Colors!"
barevný tisk, reprint původní práce VOJTĚCHA PREISSIGA z roku 1938. Rámováno v krásném secesním rámu zdobeném národním symbolem -listy lípy, paspartováno.
Výřez 20 x 15 (63,5 x 53) cm
5 600 Kč