121-140 www.aukcnidum.cz

 109. AUKCE BRNO - 2.5.2021___NEDĚLE__11 hod

Janeček Ota (1919-1996)

"Kohoutek"

barevný dřevoryt, přílohový list sborníku grafického umění Hollar, roč. XXXII, čís. 1,

Praha 1961, signováno vlevo dole tužkou OTA JANEČEK.

Celý list 27,5 x 19,5 (33,5 x 25) cm

1 100 Kč

Janeček Ota

(15.8.1919 Pardubičky, Pardubice - 1.7.1996 Praha)

Čapek Josef (1887-1945)

"Zeď"

barevný linořez, signováno vpravo dole tužkou JOSEF ČAPEK, 20. léta minulého století.

Výřez 24 x 18,8 (42 x 32) cm

1 600 Kč

Čapek Josef

Malíř, knižní grafik, kreslíř, ilustrátor, spisovatel, novinář, scénograf, redaktor, zemřel v koncentračním táboře Bergen-Belsen, studia na UMPRUM v Praze a v Paříži, člen Skupiny výtvarných umělců, SVU Mánes, Tvrdošíjní, Umělecká beseda, dlouhý výčet jeho děl a výstav doma i v zahraničí

(23.3.1887 Hronov nad Metují - duben 1945 Bergen-Belsen, Německo)

"Dívka s kohoutkem"

barevný linoryt, signováno vpravo dole K. SVOLINSKÝ, datováno 21.X.62. Rámováno, paspartováno.

Výřez 29 x 20,5 (42 x 32) cm

700 Kč

Grafik, kreslíř a malíř, vyučil se řezbářem u Ziky a Lišky, později studoval plastiku u B. Kafky, grafiku a malbu u F. Kysely, již v roce 1925 získal Grand Prix v Paříži, znovu Grand Prix a zlatou medaili na světové výstavě v Paříži 1937, Grand Premio na výstavě v Miláně 1940, v roce 1942 Národní cenu za výtvarné umění, autor bankovek a poštovních známek, bohaté zastoupení v Národní galerii, zastoupení v galeriích po celé Evropě, řada monografií.

"Košíček s ovocem a jedlová snítka" pohlednice

barevná litografie, signováno vpravo nahoře propisovací tužkou K. SVOLINSKÝ, první polovina minulého století.

10 x 15 (25,5 x 36) cm

600 Kč

Kobliha František (1877-1962)

"Dívčí akt s drapérii a palmami"

dřevoryt z roku 1900, nesignováno.

Tisková plocha 11 x 8 (36 x 26,5) cm

1 400 Kč

Kobliha František

Malíř, grafik, ilustrátor, studium v Praze na UPŠ u Lišky a Maška a na AVU u Ženíška, jeden z nejvýznamnějších kreslířů a grafiků Evropy své doby, člen SČUG Hollar, SURSUM, široké spektrum výstav a zastoupení v galeriích.

(17.11.1877 Praha - 12.12.1962 Praha)

"Fake Falio"

barevná litografie, vzadu nálepka "Kája Saudek Original Art Merchandise" a razítko "ORIGINAL ART BY KÁJA SAUDEK" s vepsaným názvem, ochranný slepotisk, vydáno 2015 pod číslem 46 ze 100, adjustováno v paspartě a rámku.

Výřez 17 x 12 (36 x 27) cm

2 300 Kč

Malíř, ilustrátor, kreslíř, autor komiksů. Věnoval se kresbě, malbě, plakátové tvorbě, časopisecké ilustraci a literární činnosti, patří mezi přední osobnosti kresleného komiksu u nás od druhé poloviny šedesátých let. Uspořádal přes 300 samostatných výstav u nás i v zahraničí.

Preissig Vojtěch (1873-1944)

"Arts and Crafts Of The Homelands"

barevná reprodukce plakátu tištěného z linolea od VOJTĚCHA PREISSIGA z roku 1919. Reprodukovala a vytiskla Státní tiskárna v Praze.

Celý list 19 x 13 (29,5 x 24,5) cm

1 600 Kč

Preissig Vojtěch

Orlov Jaroslav

(31.7.1873 Světec, Teplice - 11.6.1944 Dachau, Německo)

Antonová Alena (1930-)

"Sedící dívčí akt v lenošce"

lept, signováno tužkou vpravo dole A. ANTONOVÁ, číslováno 1/10, práce z roku 1968.

Tisková plocha 32 x 26, celý list 38 x 30,5 (49 x 49) cm

4 000 Kč

Antonová Alena

Grafička, malířka, kurátorka, publicistka, ilustrátorka, studium na Státní keramické škole, Státní grafické škole u Karla Tondla, Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u Emila Filly a Antonína Strnadela. Člen ČFVU, od roku 1992 člen sdružení Hollar. Absolvovala řadu výstav doma, v Německu, Španělsku a dalších zemích, mimo jiné vystavovala v roce na 1992 Světové výstavě exlibris v japonském Sapporo. V roce 2010 získala Medaili V. Hollara za celoživotní dílo a Cenu A. Brunovského FISAE ua zásluhy o tvorbu exlibris.

(nar. 16. 12. 1930 Praha)

"Gindura"

litografie na žlutém podtisku, signováno tužkou vpravo dole M. ŠVABINSKÝ, číslováno vpravo dole 121/500. Pod číslem 623 v Max Švabinský Grafické dílo soupis. Publikováno v Max Švabinský na Slovensku, Jozef Kaušitz z roku 1953. Nerámováno, volný list.

Tisková plocha 13,2 x 16,3, celý list 22 x 23 cm

900 Kč

Vytištěno z kamene 40 listů číslovaných a podepsaných, na losinském papíru. Kromě toho 500 listů nečíslovaných, podepsaných, bylo použito jako příloha knihy Josefa Kaušitze Švabinský na Slovensku, Bratislava 1953, Tvar.

Matýsek Oskar

"Vlak na kolejích"

lept, signováno vlevo dole monogramem M.O. a vpravo dole tužkou O. MATÝSEK, dále číslováno II.1. Nerámováno, volný list.

Tisková plocha 12,5 x 15, celý list 31,5 x 25 cm

500 Kč

Pollak Max (1886-1970)

"Dívka se slunečníkem - baletka - Nina Schelemskaya"

suchá jehla, signováno vpravo dole tužkou Max Pollak, dále v desce: "NINA SCHELEMSKAYA - BALLETT ELLEN TELS, PARIS", volný list drobné skvrnky při okrajích listu mimo tiskovou plochu.

Tisková plocha 25 x 15, celý list 37,5 x 28,5

900 Kč

Nina Schelemskaya (?-1983)

ruská baletka, členka souboru Ellen Tels Ballet a manželka Sira Rudolpha Binga, ředitele Metropolitní opery v New Yorku.

Max Pollak

kreslíř, malíř a grafik, rodák z Prahy. Studoval na vídeňské akademii (u prof. Schmutzera a Ungera). Je zastoupen v mnoha významných zahraničních institucích a sbírkách (mj. Metropolitan Museum of Art, National Museum of American Art, British Museum).

Stehlík Ctirad (1938-2003)

"Strom s choroši"

barevná litografie, signováno vpravo dole tužkou C. STEHLÍK, číslováno 125/130, 80. léta minulého století.

Tisková plocha 10,4 x 7,5, výřez v paspartě 12,5 x 9,7 (26,7 x 22,7) cm

450 Kč

Majitel získal přímo od autora.

Stehlík Ctirad

Malíř, grafik, keramik, jeho tvorba pokrývala také obory: reliéf, kresba, ilustrace, sklo, keramika, kov, narozen v Praze, studium na keramické škole v Bechyni a na AVU Praha u prof. Součka a Ladislava Čepeláka, navazoval na tvorbu Františka Tichého, řada výstav u nás i v Evropě, zastoupen ve sbírkách pražské Národní Galerie, v Ermitáži v Petrohradu, AJG Hluboká, NG v Brně, GVU v Ostravě, v National Gallery of Art, Washington D.C., USA.

(10.5.1938 Praha - 20.10.2004 Praha (15. 8. 2003. ?))

Stehlík Ctirad (1938-2003)

"Ořezaný strom"

barevná litografie, signováno dole uprostřed tužkou CTIRAD STEHLÍK, list z cyklu Parky, datováno 1981 a číslováno 31/44. Vyšlo nákladem autora, Praha, 1981, edice 8 x 8.

Tisková plocha 23,6 x 18,7, výřez v paspartě 27,7 x 22,5 (51 x 43) cm

900 Kč

Stehlík Ctirad

Stehlík Ctirad (1938-2003)

"Stará jabloň s jablíčky"

barevná litografie, signováno dole uprostřed tužkou CTIRAD STEHLÍK, číslováno 20/60, 80. léta minulého století.

Tisková plocha kruhový formát průměr 19,7, výřez v paspartě 22 x 21 (42 x 39) cm

900 Kč

Stehlík Ctirad

Stehlík Ctirad (1938-2003)

"Kouzelníkův stůl"

barevná litografie, signováno vpravo dole tužkou CTIRAD STEHLÍK, datováno 1988, označeno AT (autorský tisk).

Tisková plocha 37 x 48, výřez v paspartě 41 x 52,5 (65 x 73) cm

3 500 Kč

Stehlík Ctirad

Janeček Ota (1919-1996)

"Dívčí akt se zelenýma očima"

barevný lept, signováno vpravo dole tužkou OTA JANEČEK, číslováno 11/20, 70./80. léta min. století.

Tisková plocha 30 x 21,5, výřez v paspartě 34 x 23,5 (63,5 x 45,5) cm

3 500 Kč

Janeček Ota

Gross František (1909-1985)

"Abstraktní kompozice v hnědé"

barevná litografie, signováno vpravo dole tužkou F. GROSS, datováno 1972, číslováno 2/57. Rámováno, paspartováno.

Tisková plocha 24 x 17, výřez 27,5 x 19,5 (45 x 32,5) cm

2 500 Kč

Gross František

(19.4.1909 Nová Paka - 27.7.1985 Praha)

Gross František (1909-1985)

"Abstraktní kompozice na olivově zeleném pozadí"

barevná litografie, signováno vpravo dole tužkou F. GROSS, datováno 1972, číslováno 32/57. Rámováno, paspartováno.

Tisková plocha 24 x 17, výřez 27,5 x 19,5, (45 x 32,5) cm

2 500 Kč

Gross František

Hajný Zdeněk (1942-2014)

"Kosmická krajina"

barevná serigrafie, signováno vpravo dole tužkou ZDENĚK HAJNÝ, dále zřejmě uvedeno tužkou faksimile, původní práce z roku 1991, vlevo dole číslováno 211/525. Rámováno, paspartováno.

Výřez 44 x39,5 (56,5 x 52) cm

1 500 Kč

Hajný Zdeněk

Malíř, grafik, psycholog, studoval VŠZ v Brně, pak FF UK v Praze, obor psychologie. Patřil mezi představitele imaginativního proudu v současném českém malířství.

(30. 1. 1942 Vsetín - 1. 3. 2014 Praha)

Preissig Vojtěch (1873-1944)

Propagační plakát "Czechoslovaks! Join Our Free Colors!"

barevný tisk, reprint původní práce VOJTĚCHA PREISSIGA z roku 1938. Rámováno v krásném secesním rámu zdobeném národním symbolem -listy lípy, paspartováno.

Výřez 20 x 15 (63,5 x 53) cm

5 600 Kč

Preissig Vojtěch

Orlov Jaroslav