181-200 www.aukcnidum.cz

 108. AUKCE BRNO - 6.12.2020___NEDĚLE__11 hod

Dalekohled jednooký - monookulár

mosaz, teleskopická konstrukce, chybí krytka předního objektivu, funkční.

Délka ve složeném stavu 20 cm, v roztaženém 62 cm

1 200 Kč

Prachovnice velká

rohovina v mosazné montáži, lahvový tvar, 18. století.

16 x 7,5 cm

600 Kč

Prachovnice malá

rohovina s bronzovou násypkou, tvar kruhového bubínku, počátek 19. století.

Výška 8 cm, průměr 6 cm

400 Kč

Kratiknot

kov, speciální nůžky pro zkracování hořícího knotu svíčky nebo petrolejové lampy. Na jedné čepeli je pevná schránka, na druhé kryt. Ustřižený knot spadl do schránky. Zdobné provedení.

300 Kč

Schaff A.

Plastika "Pardál"

bronz na dřevěném podstavci, signováno A. SCHAFF

Celková výška 11,5 cm, podstavec délka 22,5 cm, hloubka 7 cm

2 500 Kč

Svícny párové

kov stříbrné barvy, stupňovitá kruhová patka, dřík zdobený prstenci a reliéfním ornamentem. Stabilní elegantní zpracování, přelom 19/20. století.

Výška 22 cm, průměr podstavy 9 cm

600 Kč

Plastika "Šťastný Buddha se slunečníkem"

bronz - stojící smějící se Buddha s vypouklým břichem. Plastika umístěna na podstavci ze soustruženého dřeva, podstavec byl dodán později.

Výška plastiky 10,5 cm, celková výška 19 cm

2 500 Kč

Listová váha na dopisy

korpus váhy bronz, podstavec litina, konec 19. století.

Výška 19,7 cm

400 Kč

Plastika "Pes"

bronz, podstavec z leštěného dřeva, první třetina minulého století.

Celková výška 13 cm

1 500 Kč

Busta "Žena v plášti s renesančním límcem"

bronz, signum nenalezeno, datováno 1600. Busta je nasazena na dřevěný podstavec. Krásný sběratelský kus.

Výška 19,5 cm, šířka 15 cm, hloubka 14 cm

5 500 Kč

Nástěnné jednoplamenné svítidlo

bronz, velmi zdobné provedení, kolem roku 1880, nutno dodat závit pro žárovku a stínidlo.

Výška 17 cm, vzdálenost od zdi 25 cm

300 Kč

Třípatrový stojan

litina, první patro stojanu slouží jako podstavec, druhé patro tvoří kruh s patnácti otvory pro různé předměty, ve třetím patře stojí figurka císaře - válečníka v plné zbroji, v pravé zvednuté ruce drží krucifix, počátek minulého století.

Výška 20 cm, šířka 10 cm, hloubka 10 cm

900 Kč

Opěrná hůlka

dřevo - sukovité, zaleštěné, madlo paroží s kostěným štítem pro monogram majitele (dosud volným), první polovina minulého století, patrně chybí kování na konci hole. Délkou patrně vhodné pro ženu.

Výška 81,5 cm

800 Kč

Hůl - špacírka

dřevo, oba konce zakončené kostí, madlo zdobené figurální řezbou orla krmícího mládě v hnízdě. Luxusní provedení, počátek minulého století. Na začátku ohybu bylo madlo zlomené a je znovu slepené, hůl je plně funkční.

Výška 78 cm

1 200 Kč

Hodiny nástěnné, kyvadlové, jednozávažové

velmi atraktivní schránka v kombinaci světle hnědého a černého dřeva, ciferník dělený, bílý smalt, římské číslice, konec 19. století.

Výška 110 cm

7 000 Kč

Košík

dřevo, stěna - dvanáct zdobných sloupků spojuje pevné dno a límec košíku, kolem roku 1890. Košík patrně sloužil na klubko při pletení.

Výška 12 cm, horní průměr 17 cm

200 Kč

Nízká dóza s víkem - dóza na máslo

dřevo soustružené, tři kulovité nožky, na víku úchop z kosti, kolem poloviny minulého století.

Výška 13 cm, průměr 16 cm

250 Kč

Vysoká dóza s víkem - dóza na cukr

dřevo soustružené, válcovité tělo, víko kupole, ve vrcholu úchop z kosti, kolem poloviny minulého století.

Výška 17 cm, průměr 12 cm

300 Kč

Stojánek patrně na ubrousky

dřevo, figurální bohatá řezba - pták sedící na pařezu starého stromu, počátek minulého století.

Výška 17 cm, podstavec 5,5 x 13 cm

350 Kč

Mimořádný luxusní vodíkový zapalovač

korpus ve tvaru krychle z malovaného silně zlaceného porcelánu, zdobné rokokové nožky. Korpus zároveň slouží jako ochranná nádoba při probíhající reakci výroby vodíku.

Výška 22,5 cm, základna 17,5 x 17,5 cm

9 500 Kč

Při získání předmětu jsme netušili o jaké zařízení se jedná, nakonec se nám podařilo z internetu získat záznam, kde je popisovaná výroba vodíku ve stolním zapalovači, ten ale není zdaleka tak luxusní jako námi nabízený, ale funkčnost je stejná.

Vzhledem k luxusnímu provedení a vzácnému výskytu je vyvolávací cena stanovena velmi vstřícně