Dalekohled jednooký - monookulár
mosaz, teleskopická konstrukce, chybí krytka předního objektivu, funkční.
Délka ve složeném stavu 20 cm, v roztaženém 62 cm
1 200 Kč
Prachovnice velká
rohovina v mosazné montáži, lahvový tvar, 18. století.
16 x 7,5 cm
600 Kč
Prachovnice malá
rohovina s bronzovou násypkou, tvar kruhového bubínku, počátek 19. století.
Výška 8 cm, průměr 6 cm
400 Kč
Kratiknot
kov, speciální nůžky pro zkracování hořícího knotu svíčky nebo petrolejové lampy. Na jedné čepeli je pevná schránka, na druhé kryt. Ustřižený knot spadl do schránky. Zdobné provedení.
300 Kč
Schaff A. Plastika "Pardál"
bronz na dřevěném podstavci, signováno A. SCHAFF
Celková výška 11,5 cm, podstavec délka 22,5 cm, hloubka 7 cm
2 500 Kč
Svícny párové
kov stříbrné barvy, stupňovitá kruhová patka, dřík zdobený prstenci a reliéfním ornamentem. Stabilní elegantní zpracování, přelom 19/20. století.
Výška 22 cm, průměr podstavy 9 cm
600 Kč
Plastika "Šťastný Buddha se slunečníkem"
bronz - stojící smějící se Buddha s vypouklým břichem. Plastika umístěna na podstavci ze soustruženého dřeva, podstavec byl dodán později.
Výška plastiky 10,5 cm, celková výška 19 cm
2 500 Kč
Listová váha na dopisy
korpus váhy bronz, podstavec litina, konec 19. století.
Výška 19,7 cm
400 Kč
Plastika "Pes"
bronz, podstavec z leštěného dřeva, první třetina minulého století.
Celková výška 13 cm
1 500 Kč
Busta "Žena v plášti s renesančním límcem"
bronz, signum nenalezeno, datováno 1600. Busta je nasazena na dřevěný podstavec. Krásný sběratelský kus.
Výška 19,5 cm, šířka 15 cm, hloubka 14 cm
5 500 Kč
Nástěnné jednoplamenné svítidlo
bronz, velmi zdobné provedení, kolem roku 1880, nutno dodat závit pro žárovku a stínidlo.
Výška 17 cm, vzdálenost od zdi 25 cm
300 Kč
Třípatrový stojan
litina, první patro stojanu slouží jako podstavec, druhé patro tvoří kruh s patnácti otvory pro různé předměty, ve třetím patře stojí figurka císaře - válečníka v plné zbroji, v pravé zvednuté ruce drží krucifix, počátek minulého století.
Výška 20 cm, šířka 10 cm, hloubka 10 cm
900 Kč
Opěrná hůlka
dřevo - sukovité, zaleštěné, madlo paroží s kostěným štítem pro monogram majitele (dosud volným), první polovina minulého století, patrně chybí kování na konci hole. Délkou patrně vhodné pro ženu.
Výška 81,5 cm
800 Kč
Hůl - špacírka
dřevo, oba konce zakončené kostí, madlo zdobené figurální řezbou orla krmícího mládě v hnízdě. Luxusní provedení, počátek minulého století. Na začátku ohybu bylo madlo zlomené a je znovu slepené, hůl je plně funkční.
Výška 78 cm
1 200 Kč
Hodiny nástěnné, kyvadlové, jednozávažové
velmi atraktivní schránka v kombinaci světle hnědého a černého dřeva, ciferník dělený, bílý smalt, římské číslice, konec 19. století.
Výška 110 cm
7 000 Kč
Košík
dřevo, stěna - dvanáct zdobných sloupků spojuje pevné dno a límec košíku, kolem roku 1890. Košík patrně sloužil na klubko při pletení.
Výška 12 cm, horní průměr 17 cm
200 Kč
Nízká dóza s víkem - dóza na máslo
dřevo soustružené, tři kulovité nožky, na víku úchop z kosti, kolem poloviny minulého století.
Výška 13 cm, průměr 16 cm
250 Kč
Vysoká dóza s víkem - dóza na cukr
dřevo soustružené, válcovité tělo, víko kupole, ve vrcholu úchop z kosti, kolem poloviny minulého století.
Výška 17 cm, průměr 12 cm
300 Kč
Stojánek patrně na ubrousky
dřevo, figurální bohatá řezba - pták sedící na pařezu starého stromu, počátek minulého století.
Výška 17 cm, podstavec 5,5 x 13 cm
350 Kč
Mimořádný luxusní vodíkový zapalovač
korpus ve tvaru krychle z malovaného silně zlaceného porcelánu, zdobné rokokové nožky. Korpus zároveň slouží jako ochranná nádoba při probíhající reakci výroby vodíku.
Výška 22,5 cm, základna 17,5 x 17,5 cm
9 500 Kč
Při získání předmětu jsme netušili o jaké zařízení se jedná, nakonec se nám podařilo z internetu získat záznam, kde je popisovaná výroba vodíku ve stolním zapalovači, ten ale není zdaleka tak luxusní jako námi nabízený, ale funkčnost je stejná. Vzhledem k luxusnímu provedení a vzácnému výskytu je vyvolávací cena stanovena velmi vstřícně