108. AUKCE BRNO - 6.12.2020___NEDĚLE__11 hod

Kazeta "Ilja Muromec"

dřevo černě lakované, shora na víku malba Ilji Muromce a ruských bohatýrů, made in SOVIET UNION, dvacátá léta minulého století.

Výška 10,5 cm, délka 22,5 cm, šířka 22 cm

700 Kč

Malba podle obrazu "Bohatýři" od ruského autora Viktora Michajloviče Vasněcova (1848-1926).

Dámská kabelka - psaníčko

hadí kůže, kovová montáž - rám potažený kůží, úchop na zadní straně, luxusní provedení.

15 x 22 cm

900 Kč

Dámská kabelka

hadí kůže, obdélníkový tvar, kovový rám zlacený, uprostřed zformovaný do ucha, pojistkami sevřený rám kryje uzávěr kabelky, luxusní provedení. Dovezeno z Kanady v osmdesátých letech minulého století.

31 x 43,5 cm

1 000 Kč

Sofistikovaný přístroj na přípravu kávy

dřevěný profilovaný podstavec, kovový stojan, skleněná a kovová nádoba, úchopy ze dřeva nebo z kosti, kahan. Značeno A. REISS'S NACHFOLGER IN WIEN. Pravděpodobně 60. léta 19. století.

Výška 33 cm, šířka 25 cm, hloubka 12 cm

1 500 Kč

Wiener Patent-Kaffeemaschine von A. Reiss's Nachfolger - Vídeňský patentovaný kávovar od Reissova pokračovatele. Patent A. Reisse byl publikován v Dingler's Polytechnisches Journal v roce 1848.

Humplik Joseph

Plastika "Dáma - recitátorka v secesním oděvu"

bronz, vegetabilní ornament na kostýmovém kabátku, hlava řezaná kost, podstavec sardonyx (zelený onyx ?), dole na sukni signatura JOSEPH HUMPLIK a značka AR - slévárna Arthur Rubinstein Wien. Dvacátá léta 20. stol. Nádherný sběratelský kus.

Výška 30 cm, výška podstavce 2 cm, základna 17 x 14 cm

25 000 Kč

Humplik Joseph (1888-1958)

Přední sochař a učitel vídeňského secesionistického hnutí, vystavoval široce v Paříži, Vídni, Berlíně a Londýně. Sošky dělal po návratu z války asi od 1920.

Plastika "Chlapec v klobouku"

porcelán, klobouk porcelán bíle glazovaný, zlatá linka na okraji, postava chlapce porcelán matovaný, neznačeno.

Výška 12,5 cm

450 Kč

Tento zajímavý sbírkový kus dokazuje, co vše se dá vyrobit pro získání sběratele.

Plastika "Střevíček na vysokém podpatku"

porcelán bílý, dekor veduta Karlových Varů - Jelení skok, drobné květy růží. Značeno zeleně VICTORIA CHINA Czechoslovakia.

Výška 10 cm, délka 15 cm

300 Kč

Hummel M.J.

Plastika "Malý tulák s červeným deštníkem a pejskem"

keramika malovaná, na podstavci vtlačeně M.J. HUMMEL (Maria Innocentia), vespod zeleně a vtlačeně koruna nad písmeny GW (Goebel William), značky firmy GOEBEL, OESLAU bei COBURG (Bavorsko).

Výška 12 cm

1 200 Kč

Hummel Maria Innocentia

Německá řádová sestra a malířka, autorka kreseb, podle nichž se vyráběly figurky značené M.I.Hummel u firmy PORZELLANFABRIK Oeslau u. Wilhelmsfeld, Německo. Studovala na Akademie der Bildenden Künste München. Po ukončení studia vstoupila do františkánského kláštera. Zde vznikaly její obrázky charakteristických dětských postaviček, které zařadila firma William Goebel do svého výrobního programu a které jsou v různých obměnách vyráběny dodnes.

(21.5.1909 Massing, Německo - 6.11.1946 Bad Saulgau, Německo)

Stojánek na párátka " Žába s otevřenými ústy"

keramika zeleně glazovaná, značeno BIHL CZECHOSLOVAKIA (porcelánka v Ledvicích, okres Teplice, výroba byla ukončena v roce 1945 odsunem rodiny Bihlů).

Výška 6,5 cm

150 Kč

Tuto maličkost dáváme do aukce kvůli značce a kompletaci výrobků této firmy.

Empírové stolní hodiny

dřevěný korpus na čtyřech nožkách, ciferník bílý smalt s arabskými číslicemi, bití půl a celá. Nahoře nasazena alabastrová busta římského císaře (lepená), přiloženy dva klíčky.

Výška 47 cm, šířka 27 cm, výška středové části korpusu 14,5 cm, hloubka 10 cm

29 000 Kč

Hodiny tohoto tvaru na naších aukcích poprvé

Plastika "Pes s šátkem na hlavě - bolavé zuby"

porcelán bíle glazovaný, barevně malovaný, neznačeno.

Výška 9,5 cm, délka 16 cm

400 Kč

Milý sběratelský kousek.

Váza nízká, vzhůru rozevřená

sklo čiré, bezbarvé, vrstvené jantarovou lazurou, mistrovská řezba květů, listů a větviček.

Výška 10 cm, horní průměr 18 cm

350 Kč

Tácek ve tvaru rozevřeného vějíře

patrně litina patinovaná na bronz, vnitřní část tácku má velmi zajímavý sbírkový fond. Tyto tácky sloužily k zajištění stability stojícím figurkám.

Délka 28 cm, šířka 15,5 cm

250 Kč

Konvice a mléčenka

porcelán bíle glazovaný, malba zlatou a zelenou barvou, tvarovaná ucha, plášť obou konvic zdoben pravidelnými vypouklými útvary, vtlačená značka AICH, Doubí, druhá polovina 19 století. Velmi zdobné, reprezentativní.

Výška konvice 22 cm, mléčenky 17 cm

600 Kč

Čtyřosobní kávová souprava na společném tácku

porcelán bílý, malba drobných kvítků a zlacení, zlacené nožky, oblé tvary, převýšená ouška u konvice a cukřenky, tácek kruhový, postranní úchyty, neznačeno.

konvice, výška 21 cm,

cukřenka, výška 9 cm,

servírovací tác, průměr 40 cm,

4x šálek.

800 Kč

Reprezentativní sada čtyř váz

keramika glazovaná, horizontálně po obvodu bílé, modré a hnědé pruhy, ve spodní části každé vázy několik prstenců, značeno - neurčeno. Moderní styl vyvolaný bruselskou výstavou v roce 1958, patrně osmdesátá léta minulého století.

Výška postupně 50 cm, 34,5 cm, 23,5 cm, 16 cm, průměr každé 13 cm.

1 500 Kč

Vázy mají rozdílné výšky, ale stejný průměr.

Barokní korbel s víčkem

cín, na víčku datování 1766, cechovní značení - dvě zkřížené sekery a monogram GFI.

Výška 23 cm, průměr 11 cm

1 800 Kč

Sada čtyř talířů ke stolování

cín, talíře různých velikostí do sebe zapadají, shora na okraji nejmenšího talíře vyryto IAN, vespod na talíři střední velikosti značka patrně z pozdně barokní doby, na největším talíři dvě značky z 18. století.

Průměry postupně 40 cm, 30 cm, 22 cm

1 500 Kč

Kotlík na třech vysokých nožkách

bronz, k vaření na otevřeném ohni. V majitelově sbírce veden jako renezanční ze 17. století.

Výška 19,5 cm, průměr 23 cm

25 000 Kč

bronz, závěsné ucho, nohy reliéfně zdobené, vaření na otevřeném ohni. V majitelově sbírce veden jako renezanční ze 17. století.

Výška 22,5 cm, průměr 25 cm

30 000 Kč