061-080 www.aukcnidum.cz

 108. AUKCE BRNO - 6.12.2020___NEDĚLE__11 hod

Zlatá jehlice do kravaty

žluté zlato, kultivovaná perla, briliant (diamant se starým briliantovým brusem), puncovní značka Lyra (Z-46), dále RU puncovní značka Puncovní úřad Vídeň, původní etue.

Ryzost zlata 14 K, velikost briliantu cca 0,03 ct.

Hmotnost 1,76 g btto, délka 7,4 cm

3 200 Kč

Zlaté manžetové knoflíčky

žluté zlato, kruhový tvar s perletí a modrým syntetickým safírem, puncovní značka Lyra (Z-34), původní plyšová etue, asi první polovina minulého století.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 3,85 g btto, průměr 1,5 cm

3 800 Kč

Zlatý přívěs se zabroušeným modrým kamenem

červené a žluté zlato, syntetický korund s tabulkovým brusem usazen v obdélníkovém reliéfně zdobeném rámečku, puncovní značka Lvíček 4, období první republiky.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 6,51 g btto, velikost 2,5 x 2 cm, délka závěsného ouška 1 cm

5 500 Kč

Zlatý přívěs

zlato žluté, dále červené a bílé, oválný reliéfně zdobený rámeček osazen karneolem, puncovní značka Lvíček 4, období první republiky.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 5,53 g btto, výška 3 cm, délka závěsného ouška 4 cm

4 900 Kč

Zlatý řetízek valis

žluté zlato, rakousko-uherská puncovní značka Liška, Puncovní úřad Vídeň (Z-27), přelom 19/20. století. Uprostřed lehké poškození, zřejmě od nějakého přívěsku, potřebuje vyčistit.

Ryzost zlata 580/1000 (14 K), hmotnost 7,19 g, délka 47 cm

6 900 Kč

Zlatý prsten pánský

žluté zlato, chrysopras, puncovní značka Lvíček 4, období první republiky, mistrovská značka GP.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 10,80 g btto, velikost 62

9 500 Kč

Zlatý prsten dámský

žluté a bílé zlato, modrý syntetický korund, puncovní značka Lvíček 4, období první republiky, mistrovská značka LM.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 5,24 g btto, velikost 57,5

4 300 Kč

Zlatý prsten dámský

žluté zlato, červený korál - oválný kabašon, puncovní značka Lvíček 4, mistrovská značka PA, období první republiky.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 4,01 g btto, velikost 57

3 900 Kč

Zlaté závěsné dámské hodinky tříplášťové - jeptišky

zlato růžové, ciferník porcelán, římské číslice, vteřinovka. MERMOD FRERES na ciferníku a na krycím víčku.Vrchní pláště celoplošně ozdobně ryté, vpředu skleněný průhled na ciferník, okolo emailové římské číslice, vzadu ploška pro monogram. Švýcarský punc.

Ryzost zlata 583/1000, hmotnost 30,09 g btto, průměr 3,5 cm

5 500 Kč

Značení na zadním vnějším plášti MERMOD FRERES 94796 0,583, na vnitřním plášti No94796 Ancre Lignedroite 15 Rubis MERMOD FRERES.

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu na ryzost zlata

Zlaté kapesní hodinky pánské tříplášťové se šatlénem

žluté zlato, ciferník kovový, arabské číslice, vteřinovka. Na obou zadních pláštích 14K 0,58 426794, na vnitřním dále SYSTEME GLASHÜTTE. RU punc AV, puncovní úřad Vídeň. Šatlén z černé rypsové stužky ve zlaté montáži, značeno Čejka. Chybí sklíčko.

Hodinky na sobě mají švýcarský punc a Ru punc. Hodinky jsou z přelomu 19/20.století, šatlén je z dvacátých let 20. století.

Hodinky: ryzost zlata 14 K (Z-29), hmotnost 91,82 g btto.

Šatlén: hmotnost 5,02 g btto, použité zlato ryzost 585/1000 (14 K, Z-36).

12 000 Kč

Zlaté náušnice

žluté a červené zlato, zapínání s "pojistkou", puncovní značka Čejka (Z-36), mistrovská značka K, druhá polovina minulého století.

Ryzost zlata 14 K, hmotnost 3,09 g, délka 2 cm

3 000 Kč

Zlatý prsten dámský

zlato žluté a růžové, zvýšená zdobná hlava osazena protáhlým oválným onyxem, puncovní značka Čejka (Z-36).

Ryzost zlata 14 K, hmotnost 3,80 g btto, velikost 57

2 900 Kč

Zlatý prsten dámský

žluté a červené zlato, zdobná hlava osazena malachitem- oválný kabašon, puncovní značka Lvíček 4, období první republiky.

Ryzost zlata 14 K, hmotnost 4,58 g btto, velikost 55,5

3 600 Kč

Zlatý přívěs - otevírací medailon

růžové zlato, tvar mušličky, puncovní značka Čejka (Z-36).

Ryzost zlata 14 K, hmotnost 2,61 g, výška 3 cm

2 500 Kč

Zlatý dámský prsten s diamanty

žluté zlato, velký centrální diamant s briliantovým brusem (briliant) je uchycen šesti krapnami, po jeho stranách jsou zapuštěny 2x tři čtvercové diamanty (roháček princess), celkem šest kusů, značeno současnou platnou puncovní značkou Labuť 4.

Ryzost zlata 585/1000 (14K), diamanty 1 ks cca 1,45 ct, 6 kusů celkem cca 0,30 ct, diamanty celkem cca 1,75 ct, hmotnost 5,80 g btto, velikost prstenu 55,5

130 000 Kč

Ukázka současné zlatnické práce.

Podrobná specifikace kamenů je uvedena v přiložené gemologické zprávě o šperku, včetně cenového odhadu ve výši 231 090 Kč.

Přiložena Zpráva o šperku České gemologické laboratoře - Ing Jiránek

Zlatý prsten dámský

žluté zlato, kupovitá hlava ve tvaru květu osazena drobnými tyrkysy, puncovní značka Lyra (Z-34). Schází jeden tyrkysek.

Ryzost zlata 14 K, hmotnost 5,38 g btto, velikost 52

4 300 Kč

Zlatý prsten dámský

žluté a růžové zlato, hlavu tvoří dva propletené uzlíky, puncovní značka Lvíček 4, období první republiky.

Ryzost zlata 14 K, hmotnost 2,83 g, velikost 52,5

2 800 Kč

Zlaté náušnice dámské

růžové zlato ve tvaru uzlíků, puncovní značka Čejka (Z-36), mistrovská značka K, druhá polovina dvacátého století.

Ryzost zlata 14 K, hmotnost 2,12 g, délka 1,5 cm

1 900 Kč

Zlatá brož - stylizovaná kytice klásků a modrých kvítků

růžové zlato, osazeno deseti tyrkysy, puncovní značka Lyra (Z-34), druhá polovina dvacátého století. Opatřeno pojistkou.

Ryzost zlata 14 K, hmotnost 8,80 g btto, délka 5,5 cm

8 800 Kč

Zlatý náramek článkový

žluté zlato, 6 podlouhlých a 6 krátkých dutých spojovacích článků, podlouhlé články zdobeny rytým dekorem, jazýčkový uzávěr, puncovní značka Lvíček 4, období první republiky. Opatřeno pojistkou.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 28,94 g, délka 19 cm

28 000 Kč