Kocúrková Anděla "Letní kytice"
olej na tvrzené malířské desce, signováno vpravo dole KOCÚRKOVÁ A., datováno 1965. Vzadu autorský štítek s razítkem ČFVU Ostrava.
70 x 50 (82 x 62) cm
2 500 Kč
Kocůrková Anděla (1919-2012) Kocúrková Anděla Malířka, studia u Makovského, Hrocha, Gajdoše na Škole umění ve Zlíně a na pražské akademii u Mináře, Želibského a Nechleby. Široké spektrum výstav. Zastoupena ve sbírce regionálního umění GVU v Ostravě. Členka SČSVU, SČVU, výtvarné skupiny Bezruč a Sdružení umělců slezských, spoluzakladatelka Klubu přátel výtvarného umění ve Frýdku-Místku. Začínala v malírně divadelních kulis v Místku. (22.9.1919 Místek - 2012)
Drha Josef "Beskydy - Raškovice"
olej na tvrzené malířské lepence, signováno vpravo dole J. DRHA, nedatováno. Vzadu autorský štítek s názvem Raškovice.
35 x 100 (48 x 113) cm
2 900 Kč
Velmi kvalitní panoramatický záběr beskydské krajiny, obraz s uměleckou i zajímavou dokumentační hodnotou.
Drha Josef (1912-2009) Malíř a grafik, studia na Masarykově vyšší lidové univerzitě v Ostravě, dále soukromě u Wünsche a Obšila, člen Moravskoslezských výtvarných umělců a dalších, zastoupen ve sbírkách Národní galerie Praha. (3. 3. 1912 Ostrava-Hulváky - 22. 12. 2009 Ostrava)
Zrzavý Jan "Krucemburk"
umělecká reprodukce vynikajícího obrazu Jana Zrzavého, reprodukce z roku 1976.
42,5 x 53,5 (56,5 x 67,5) cm
3 100 Kč
Originály obrazů Jana Zrzavého jsou těžko dostupné, proto nabízíme i dobrou reprodukci.
Zrzavý Jan (1890-1977) Malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor, scénograf, pedagog, jeden z nejlepších českých malířů všech dob. (5.11.1890 Okrouhlice, část Vadín, okres Havlíčkův Brod - 12.10.1977 Praha)
Przebindová Irina "Čekání"
olej na plátně, signováno vpravo dole IRI, datováno 1988, vzadu autorský štítek s původní cenou 5 125 Kčs.
60 x 86 (64 x 88) cm
3 800 Kč
Przebindová Irina (1951-) Przebindová - Kohoutová Irina Malířka, grafička, studovala u Františka Nikla na SUPŠ v Uherském Hradišti a figurální a krajinářskou malbu u Jana Smetany na AVU v Praze. Věnuje se převážně figurální malbě a portrétu, ale i krajinomalbě a zátiší, vytvořila řadu figurálních kompozic s náměty z dětského světa, v osmdesátých letech nacházela inspiraci v industriální krajině Ostravska, později rozšířila svůj zájem o motivy Prahy. Své přítelkyni a exšvagrové věnovala Olga Sommerová pasáž ve filmu a stejnojmenné knize O čem sní ženy. (nar. 24. 5. 1951 Ostrava)
neurčeno "Srocení žen"
kombinovaná technika - akvarel, tempera, signováno vpravo dole, nepřečteno. Moderně pojatá a mistrovsky ztvárněná figurální kompozice.
55,5 x 79,5 (78 x 99,5) cm
6 500 Kč
Nízká vyvolávací cena neodpovídá kvalitě obrazu.
Prudil Evžen "Kytice ve džbánu"
velký olej na malířské lepence, signováno vpravo dole PRUDIL E., nedatováno. Kvalitní adjustace. Vzadu autorský štítek s razítkem ČFVU Ostrava a s původní cenou 4500 Kčs.
92 x 58 (111 x 77) cm
4 500 Kč
Prudil Evžen (1909-2001) Malíř, studoval na Ukrajinské akademii v Praze u Františka Daňka-Sedláčka, Jana Ivana Kulce a dalších, člen ČFVU, Arkáda. Působil v Novém Jičíně. Věnoval se krajinomalbě, námětově čerpal v okolí Malé Fatry, v Beskydech a okolí Štramberka. Věnoval se také námětům ostravských dolů a hutí, podílel se na propagaci a prezentačních akcích výrobků Tatry Kopřivnice, zúčastňoval se členských výstav Sdružení výtvarných umělců Jaroněk v Novém Jičíně. V roce 1990 vystavoval na SALONu výtvarných umělců ostravské oblasti, Dům umění, Ostrava. (17.3.1909 Lipník nad Bečvou - 16.12.2001)
monogramista JR "Pravá zimní scenérie - světýlka dřevěnic a sáně tažené koněm"
olej na malířské tvrzené desce, signováno vpravo dole monogramem JR, datováno 1991.
67 x 109,5 (76,5 x 119) cm
2 500 Kč
Idealizovaná představa - vzpomínka na zimy, které bývaly.
Vojtek Antonín "Krajina se stromy a vodou"
olej na plátně, signováno vpravo dole A. VOJTEK, datováno 1991.
47,5 x 66 (49,5 x 68) cm
27 000 Kč
Vojtek Antonín (1934-) Malíř, grafik, galerista, narozen v Horních Bojanovicích, studoval na PedF UJEP v Brně, výtvarně se vzdělával soukromě.
Vojtek Antonín "Jihomoravská krajina"
51 x 72 (53 x 74) cm
27 000 Kč
Vojtek Antonín (1934-) Malíř, grafik, galerista, narozen v Horních Bojanovicích, studoval na PedF UJEP v Brně, výtvarně se vzdělával soukromě, řada výstav.
Vojtek Antonín "Jihomoravská vesnice - Strachotín"
olej na plátně lepeném na lepence, signováno vpravo dole A. VOJTEK, datováno 1990, vzadu rukou určeno místo "Strachotín".
47,5 x 65,5 (49,5 x 68) cm
27 000 Kč
Neuwirt Vladimír "Ve Světlé nad Sázavou I - stromová alej"
kombinovaná technika - akryl, tempera, signováno vpravo dole NEUWIRT, datováno 1978, široký rám. Vzadu autorský štítek s razítkem ČFVU Ostrava. Velký reprezentativní obraz.
120 x 100 (139 x 119) cm
3 500 Kč
Velmi výhodná vyvolávací cena.
Neuwirt Vladimír (1945-) Malíř, grafik, narodil se v Ostravě. Absolvent Akademie výtvarných umění v Praze, studium u Vojtěcha Tittelbacha a Ladislava Čepeláka. Již během studií se orientoval především na krajinu. Řada výstav a zastoupení v galeriích, v roce 1999 autorská výstava ve Výtvarném centru Chagall v Ostravě.
Tkaczyk Bedřich Augustin "Večer v horách"
olej na sololitu, signováno monogramem. Vzadu autorský štítek s razítkem ČFVU Ostrava. Velký reprezentativní obraz.
70 x 100 (83 x 113) cm
11 000 Kč
Kouzelná atmosféra života v beskydských horách v zimě. Výjimečná práce výjimečného autora, jednoho z nejlepších malířů Severní Moravy.
Tkaczyk Bedřich Augustin (1910-1979) Tkaczyk (Tkačík) Bedřich Augustin Malíř, grafik, studoval na UPŠ v Praze a na Kunstgewerbe ve Vídni, jako malíř působil v Ostravě, zastoupen ve sbírkách GVUO, vynikající malíř Severní Moravy, měl velmi ztížené možnosti účasti na výstavách, z politických důvodů se tento skvělý malíř nestal malířem evropské třídy, podle našeho názoru jde spolu s Wünschem o nejlepšího malíře Severní Moravy ve 20. století. (7. 2. 1910 Brzezinka, Polsko - 1. 6. 1979 Ostrava)
Tran Xuan Dai "Antická scéna - tři grácie"
olej na plátně, signováno TRAN XUAN DAI, datováno 1984.
78,5 x 90 (88,5 x 101) cm
1 500 Kč
Procházka F. "Milenci - vzývání osudu"
olej na plátně, signováno vpravo dole F. PROCHÁZKA, nedatováno. Původní rám.
95 x 69 (107 x 81) cm
10 000 Kč
Výborná mystická figurální práce. Při své velikosti velmi výjimečný obraz.
Treuchel Josef "Slunečnice ve váze"
olej na malířské tvrzené desce, signováno vpravo nahoře J. TREUCHEL, nedatováno. Velká práce.
80 x 60 (95 x 75) cm
15 000 Kč
Obraz patří mezi jeho nejlepší zátiší se slunečnicemi. Skvělá příležitost pro sběratele.
Treuchel Josef (1925-1990) Malíř, kreslíř, grafik, narozen v Kopřivnici, studium na SPŠ strojnické v Ostravě, následovala pražská akademie u Nejedlého, Pelce, Rady, samostatné výstavy v Praze, Havířově, Ostravě, Olomouci a v dalších městech, zastoupen v Galerii výtvarného umění v Ostravě, významný moravský malíř. (6.10.1925 Kopřivnice - 2.11.1990 Kopřivnice)
neurčeno "Vodopád - Symboly krajiny s vodopádem"
kombinovaná technika na sololitu - olejomalba a vrstvená plastická technika, signum nenalezeno.
60 x 90 (67 x 97) cm
1 500 Kč
Raszka "Průhled z lesa"
vrstvený olej na plátně, práce štětcem a špachtlí, signováno patrně RASZKA, nedatováno, výborná práce.
60 x 80 (74,5 x 94,5) cm
2 800 Kč
neurčeno "Na řece"
olej na plátně, signatura nenalezena, nedatováno. Dobrý široký rám vyžaduje drobnou opravu.
47,5 x 63 (66,5 x 82) cm
2 500 Kč
Výborná krajinářská práce s impresionistickým výrazem.
neurčeno "V horách"
olej na plátně, signováno vpravo dole, nepřečteno, datováno pod rámem 1955. Drobná poškození.
54 x 73 (66 x 85) cm
1 500 Kč
Sommernitzová Viera "Stromy"
olej, signováno vpravo dole monogramem VS, datováno 2008, vzadu autorský štítek.
40 x 49 (60 x 70) cm
45 000 Kč
Detailní zpracování listnatých stromů v nabíhajícím podzimu blížící se technice starých mistrů při zachování moderního projevu. Ukázka potenciálu skrývajícího se v realitě při mistrovském zpracování detailů. Působivá práce autorky, za kterou současný majitel zaplatil 48 800 Kč.
Sommernitzová Viera (1945-) Malířka působící v Praze, studovala na AMU v Praze u Rudolfa Landera a Jiřího Trnky, věnuje se krajinomalbě a náladovým obrazům přírody, účastnila se pražských Salonů. Členství Český fond výtvarných umění, Spolek pražských výtvarných umělců (Sdružení pražských malířů). (nar. 25.8.1945 Ružomberok)